Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 és fél hónapos kisfiam...

6 és fél hónapos kisfiam hozzátáplálása még csak kóstolgatás szintjén tart, adhatok már neki banánt?

Figyelt kérdés
Anyatejet eszik.
2009. nov. 6. 11:54
 1/10 anonim ***** válasza:
Banán az egyik legutoljára bevezetendő gyümölcsök közt van.
2009. nov. 6. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Hat, az enyem 6 honaposan mar evett banant. De valoban 7 honapos kortol ajanljak csak.
2009. nov. 6. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A banán nem az egyik legutoljára bevezetendő gyümölcs. 7 hós kor körül lehet adni.

Interneten ezt olvastam épp tegnap:

A legelsők lehetnek: alma, őszibarack, meggy. (6 hó)

Aztán: banán, körte (7 hó)

Később: szilva, sárgabarack, sárga- és görögdinnye, cseresznye (8-9 hó)


Persze ezek csak nagyon iránymutatók, abszolút el lehet térni, meg a szezon is befolyásoló!

Az én babám tápszeres egy ideje és 6 hós múlt. Ő kapott már banánt és nagyon szereti, semmi gond nem is volt vele.

2009. nov. 6. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
almalé, őszibaracklé, burgonya, sárgarépa, sütőtök - én ezekkel kezdenék. a banánt 1 éves kora után adnám.
2009. nov. 6. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Első ismét.

"Tévhit az, hogy érdemes banánnal, almával kezdeni, ugyanis ezek túlzottan édes gyümölcsök, magas gyümölcstartalommal és egyrészt a már íny alatt lapuló fogcsíráknak is árthat, másrészt pedig fent áll annak a veszélye, hogy a későbbiek folyamán a baba nem fogadja el a kevésbé édes zöldségeket. Érdemesebb tehát először zöldségekből (sárgarépa, krumpli) készíteni kisebb pürét és azzal kínálni a babát. Ha megszokja a zöldségek ízét, később elkezdhetünk almával próbálkozni és a banánt és egyéb erős ízeket érdemes a végére hagyni."

Forráa: kismamáknak.hu, március.

2009. nov. 6. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én adok/adtam banánt, 6 hónaposan kezdtük a hozzátáplálást, most 8 hónapos.

És a banán a nagy kedvence.

2009. nov. 6. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én már öt hótól adtam neki banánt, anyatejes volt.

Kicsit megfogja a székletet, sokat nem lehet, de őszibarackkal keverve vagy magában egy picit nyugodtan kósolhat.

Sütőtökkel, almával, őszivel, banánnal kezdtem.

Már nagyfiú (16 hó) és soha nem volt gondom az evésekkel.

Elfogad minden zöldséget, gyümölcsöt.

2009. nov. 6. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
4 hónapos kortól adható bébiételek jórészében is megtalálható a banán. én 5 hónaposan már adtam neki. nem kereskedelmi mennyiséggel, de kapott. szereti. a legújabb hóbort meg az, hogy a banán is allergizál, ezért csak 1 éves kor után. szerintem már lassan a levegő is allergizál meg a víz :)
2009. nov. 6. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

5 hónapos múlt a kisfiam és már evett banánt. És körtét is. És narancslét is.

A nagyfiamat a "régi" rendszer szerint etettem. Akkor 2 hetes kortól javasolták a napi 2 kiskanál gyümölcslevet, ami lehetett almalé, narancslé, répalé.

4 hónapos kortól lehetett adni körtét és banánt is. Ezért voltam olyan bátor.

2009. nov. 6. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Babám 4 hos korátol kapott.

figyelj rá h nincsenek-e allergiás tünetek ha adsz neki.

valaki azt mondja csak egy éves kor után,van aki azt h elsők között.

Mivel szerette és semmi baja nem lett,így adtam a babámnak.

2009. nov. 6. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!