Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gyümölcs hozzátáplálása?...

Gyümölcs hozzátáplálása? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Ti hogy csináljátok? Tízórai előtt szeretném adni neki. Utána rögtön kínáljam meg tápszerrel is? Vagy úgy csináljam hogy reggeli és tízórai között kínáljam? De akkor ha nem nagyon éhes akkor el fogja fogadni? Hogy kell ezt csinálni?
2011. aug. 5. 17:07
 1/7 anonim ***** válasza:
Köztes időszakban semmiképp, megvan a napirendje gondolom, hogy mikor eszik. Ezt nem kell felborítani. Ha délelőtt szeretnéd kínálni, akkor tízóraira. Azaz adsz neki egy pár kanállal, csak hogy kóstolja, majd utána a tápszert. Másnap megint, akkor kicsit többet is adhatsz. Egy ízt ne adj tovább 3 napnál, utána tarts 1-2 nap szünetet és jöhet a következő gyümölcs/zöldség. (alma répa őszibarack krumpli sütőtök szilva meggy)
2011. aug. 5. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Amikor még csak kezditek a kóstolást, pár kanállal eszik csak meg, utána igen, adj neki tápszert.

Aztán napról-napra nagyobb mennyiséget fog megenni. Hosszabb-rövidebb idő után már meg fog enni egy komplett adagot, eltelíti a gyümölcs, és már nem fog kelleni a tápszer utána. Nehéz mennyiségeket meghatározni, mert minden gyereknek más az étvágya és az evési hajlandósága. Az én lányaim kis mohók voltak kb. 4-5 nap után már teljes adagokat ettek meg :) (Pl. egy teljes reszelt alma, vagy ha az segít, egy kisebb aventes pohárnyi gyümölcspüré.

2011. aug. 5. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Második vagyok.

Nem egészen értem, mire gondolt az első válaszoló, hogy tarts 1-2 nap szünetet. ? Én ilyet nem hallottam. Szerintem ha már elkezded a kóstoltatást, ne zavard össze ilyen-olyan szünetekkel, onnantól minden nap kapjon gyümölcsöt. Így fogod tudni majd kiváltani az étkezéseket.

2011. aug. 5. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
1. vagyok, védőnő. Amíg kóstoltatsz, addig az új ízek bevezetése között tartani kell 1-2 nap szünetet, ugyanis a kis gyomrának, beleinek is meg kell szokni az új, szilárd táplálékot is. De ez csak akkor érvényes, ha kóstoltatsz vele almát, adod neki 3 napig, majd utána bevezetnéd pl. a répát. Akkor a kettő között, azaz az ismerős és az ismeretlen íz között tartani kell 1-2 nap szünetet.
2011. aug. 5. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget. Akkor miért mondta a doki az hogy a gyümölcs nem vált ki étkezést, ha tízóraira egy idő után nem fog tápszert kérni?
2011. aug. 5. 18:55
 6/7 anonim ***** válasza:
1. vagyok. De, eleinte (persze csak egy idő után) kivált egy étkezést. Amikor már nagyobb lesz, elképzelhető, hogy valóban nem lesz neki elég, mivel a gyümölcs az csak gyümölcs, nem valami tápláló. Nyugodtan add neki tízóraira.Ha 2 étkezés között adod, akkor megborul, tolódik az evés idő, mert nem lesz éhes.
2011. aug. 5. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a segítséged! És később mivel lehet majd pótolni ha kevés lesz neki? Ha az ebédet főzelékkel akarom majd kiváltani, akkor az uzsonnát mivel lehet majd? Mennyi idő után lehet ezeket kiváltani. Ha pl a tízórait kiváltottuk utána jöhet majd az ebéd? Persze mindent fokozatosan akarok, nem szeretnék semmit elsietni. Bocsi a sok kérdésért de első baba tapasztalatlan vagyok és a védőnőmmel még nem tudtam erről beszélni.
2011. aug. 5. 19:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!