Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egyedül evés - egyedül ivás....

Egyedül evés - egyedül ivás. Mikortól?

Figyelt kérdés
Most 15 hónapos a kislányom és inni egyáltalán nem iszik egyedül, igaz csak pohárból iszik. Enni meg csak a darabosat eszi egyedül, keksz, alma, ilyesmik. Mikortól és legfőkébben hogy tudom megtanítani hogy fogja meg a poharat és igyon, vagy fogja a kanalat és falatozzon? Vagy egyszerűen sok sok gyakorlás???
2009. nov. 5. 10:38
 1/10 A kérdező kommentje:
Érdekelne még hogy szívószállal tudnak e már ilyenkor inni?
2009. nov. 5. 10:42
 2/10 anonim ***** válasza:
Szia! Az én kislányom 14 hónapos és már egyedül eszik. Igaz, még előfordulnak kisebb balesetek, de elmondhatom, hogy egyre ügyesebb. Kb. 10 hónapos volt, amikor először vettem észre, hogy ő is kanalat kér az evéshez. Eleinte még nem tudta igazán használni,csak turkálta az ételt, de néha sikerült a szájába dugni vele 1-1 falatot. Igaz, hogy utána fülig maszatos volt és általában ruhacserére volt szükség, de megérte. Most már elég, ha mellette ülök, mikor eszik és csak kicsit segítek neki. A pohárból ivást most tanulja, de az még nem igazán megy, túlságosan megemeli és emiatt sok folyik mellé. De majd ez is sikerülni fog, csak sokat kell gyakorolni :)) Érdekes módon a csőrös pohárból nem tud inni (nem jött rá a technikára, cumisüvegből sem ivott..), de szívószállal ügyesen boldogul. Szerintem nyugodtan adj a babádnak te is kanalat, hadd próbálkozzon! Ő is egyre ügyesebb lesz, egyre kevesebb kosszal fog járni az önálló evés. Persze eleinte még neked kell etetni, ő csak próbálkozni fog, de ő is bele fog jönni. Addig is sok türelem és kitartás!
2009. nov. 5. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Ennyire le vagyunk maradva? Hát úgy látom ideje elkezdeni akkor a tanítgatást. Már lehet rég tudna egyedül enni.
2009. nov. 5. 11:02
 4/10 anonim ***** válasza:
nyugi, nem vagytok lemaradva semmiről! Lehet, hogy a tiéd gyorsabban megtanulja és csak csodálkozni fogsz :))) Egyébként nekem már könnyű, 4. baba, így már tudom, mit, mikor érdemes elkezdeni:-)
2009. nov. 5. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
4. babás anyuka: Szívesen veszek bármiféle tanácsot, nekem elég sok fejtörést okoznak ezek.
2009. nov. 5. 11:14
 6/10 anonim ***** válasza:
Írj nyugodtan privit! Ha tudok, szívesen segítek:)))
2009. nov. 5. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Olyan aranyos ez a kérdés. Jópofák a kismanók mikor egyedül próbálkoznak.

A én 6 hós kislányom egy hónapja egyedül iszik,de csak cumisüvegből aminek van oldalt két fogója.

Tudom,nem erre gondoltál, de azért nem ér minket diszkriminálni mert még pici a lányom. :-))))


Sok sikert.

2009. nov. 5. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nekem 14 hós a fiam,pohárból már tud inni egyedül,de mégsem engedem neki minden alkalommal,különben lehet,hogy minden második ivásnál át kell öltöztetni.Meg van,hogy ivás közben rájön a játsuhatnék és akkor inkább csak"öntöz" vele.

Egyedül már boldogul a kanállal,de még minden iszonyat maszatos.

2009. nov. 5. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
1 éves a kislányom.Kanállal és villával nem eszik egyedül,nem is próbálkozik,ahogy én látom,nem is érdekli.Szívószállal tegnap előtt tanítottam meg inni,kb.10 perc alatt.Csőrösből(fogantyú nélküli)tud inni egyedül,megfogja,szájához veszi,de dönteni nem tudja azt kell neki,arra még nem jött rá.Fekve az egész művelet működik.
2009. nov. 5. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

16 hónapos a lányom és kb 1 hónapja kezdett önállóan enni, nem eszik akkor, ha én akarom kanállal etetni. előtte a két kanalas módszerrel tettem így tudta gyakorolni egyedül az evést és jól is lakott:). Inni még cumis üvegből iszik, de csőrős pohárból is tud. Pár napja pedig ha talál valahol olyan játékot vagy üres poharat amibe bele tudja a cumisüvegből az innivalót locsolni utána ki issza belőle. Szerintem lassan fog tudni önállóan pohárból is inni.

Hagyd, hogy gyakoroljon.

2009. nov. 5. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!