Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 hónapos babám nem nagyon...

4 hónapos babám nem nagyon fordul még az oldalára sem, szerintetek baj van?

Figyelt kérdés
Fekve szoptatok, és ha lefekszünk egymás mellé, akkor balra fordul, de jobbra nem. A kiságyban szintén volt hogy elfordult balra, de ezt sem csinálja már. A szőnyegen, járókában nem fordul el, akármit teszek melléje. A védőnő már 3 hós korában kérdezte, hogy átfordul-e, és a neten is azt olvasom, hogy a 4 hónapos baba már forog, sőt nemcsak oldalra, hanem hasról hátra, hátról hasra. Elkezdtem aggódni. Nagy baba, 4 kilóval született, most kb 7600 gramm. Köszi.
2009. nov. 5. 09:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szia!


Nem vagy egyedül. Az én babám lassan 6 hós, de azonkívül hogy egyszer megpróbálta, semmi jele nincs, hogy őt ez érdekli. Oldalra szépen fordul magától, de onnan semmi. Az enyém is nagy baba, lehet hogy ez az ok? az vigasztal, hogy mellé mindent más csinál, ami "szakkönyvileg előírt". Pl. próbálkozik felhúzni magát, ha hason van a kezét-lábát próbálja összekoordinálni...

2009. nov. 5. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Szia! Az én babám sem fordul még se hátról hasra se fordítva, de igazából oldalra sem nagyon, egyszer-kétszer fordult már oldalra de pár napja azt sem. Egy kicsit én is aggódom, mert a nagyobbik lányom ennyi idősen már forgolódott, de azzal nyugtatom magam, hogy nem minden gyerek egyforma és amúgy sokmindent csinál már.Ülni állandóan ülne már, mindig húzza magát, majd fog forgolódni is. Biztos nincs semmi gond, szerintem nálatok sincs.
2009. nov. 5. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Szerintem, ne aggódj nincs baj. Én is csak fekve szoptatok, mint te. A kisfiam 4 és fél hónapos és még csak 1x fordult át a hátáról az oldalára, illetve 1x a hasáról a hátára, azóta nem akar...

Minden gyerek más ütemben fejlődik a mozgás terén (is).

2009. nov. 5. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Szia.Nekem is ez a gondom..ill.hogy nekem ha hason van a fejét sem akarja megemelni inkább az ágyba fúrja:S A dokinő szerint 6hósan kell mindkét oldalra megfordulnia vagyis a hátáról a hasára és fordítva.A fejét viszont kell emelnie,igy azt javasolta minél többet tegyem hasra,de utál hason lenni:(
2009. nov. 5. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, aranyosak vagytok. Akkor úgy látszik nem csak mi vagyunk ezzel így. Egyébként az enyém is ezen kívül mindent csinál, ami a nagykönyvben meg van írva, csak ez a forgás ...

Én azt olvastam vhol, hogy a nagy babák kicsit lustábbak.

2009. nov. 5. 10:17
 6/12 anonim ***** válasza:
Szia! Az én kislányom 6 hónapos volt amikor elkezdett az oldalára fordulni.(gyógytornára akartak már küldeni)Aztán nagyon belejött, 11 hónaposan már önállóan járt, Ő is nagy baba.
2009. nov. 5. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
na jól összejöttünk...:) már kezdtem azt gondolni, mi vagyunk ilyen "lustik".) De egyébként , kedves kérdező, én is olvastam valahol hogy a nagy babák picit később kezdik el ezeket csinálni... én is reménykedem. A védőnő nem ijesztgetett még semmivel, gondolom látja, hogy a forgáson kívül tök jól elmozog a gyerek...
2009. nov. 5. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Sziasztok

Azt ugyan nem tudom, hogy mekkora babának mit "kell" vagy "nem kell" tudnia, és főleg azért mert amúgy sem hiszek benne, mindenkinek más a fejlődési üteme.

De. Azért az oldalra fordulást elég hamar meg szokták tanulni a babák, 6 hós korára már igencsak fontos lenne legalább oldalra és onnan hasra fordulni, ugyanis a hason fekvésből alakul ki a hátizma, ami kell majd a járáshoz is, továbbá onnan kezd el kúszni mászni is.


Viszont, hallottam és olvastam is több helyen, hogy a nagyobb/ducibb babáknál egy picit később kezdődhet (de nem törvényszerű) meg a mozgásfejlődés, hiszen nagyobb súlyt kell megmozgatniuk,és az nehezebb.

2009. nov. 5. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

10:56-os vagyok újra, és a 10:13-as anyukának szeretném írni, hogy nekünk is az volt a baj, hogy utált hason lenni. Aztán amikor ez még 4 hós korára sem akart változni (mert üvöltött ha hason volt - vissza kellett fordítani mert azt még akkor nem tudta),azt mondta a védőnő, hogy mostmár pedig muszály hasaltatni a fent leírtak miatt. Mert az fontos!

Így mivel hason előbb utóbb sírni kezdett, azt a tanácsot kaptam, hogy akkor inkább 20x 30x tegyem hasra egy nap, és legalább csak 5 percekre, így akkor nem kell egyhuzamban sokat lennie, de mégis van valamennyit. Megfogadtam a tanácsát, kb egy hét után már csak akkor kiabált kb 20 perc után ha elfáradt.

Ma már akár órákig is ellenne.

2009. nov. 5. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sem baj, az én babám is 4 hónapos és csak egyszer vagy kétszer fordult meg, pedig ő kis súlyú. Ha leteszem hasra egy idő után elfárad és sir, nem akarom tovább erőltetni, nem tudom hogy mások hogy veszik rá. Akkor fordult át mikor meztelen volt fürdetés előtt, úgy könnyebb biztos neki, hogy nincs rajta a pelus meg a ruhák. Szerintem próbáld meg te is igy csinálni, hátha menni fog.
2009. nov. 5. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!