Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A cebion cseppet mikortól...

A cebion cseppet mikortól lehet használni?

Figyelt kérdés

Olvastam,1 éves kórtól.De láttam itt olyan anyukákat,akik már korábban is adják.Ez egy komplett vitaminkészítménynek felel meg?

Meddig elég?

Már NEM szopizós baba immunrendszerét hogy lehetne "karban tartani"

Szerencsére eddig egyszer voltunk kicsit náthásak,de akkor még szopiztunk.

7 hós a babám.

És meddig elég kb?


2009. nov. 5. 08:30
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Közbe néztem korábbi válaszokat.Akár kezdetektől.Szeretnék védelmet biztosítani a fiamnak,ez a h1n1 rátesz egy lapáttal a félelmeimre.De be nem adatom,veszélyesnek érzem.
2009. nov. 5. 08:38
 2/14 anonim ***** válasza:
Az én lányom 7,5 hós mi ezt használjuk már 1 hónapja kapja és félig van az üveg.Úgy tudom lehet adni korábban is mint 1 éves kor.A cebion multit lehet 1 éves kor után adni.
2009. nov. 5. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok.

Még ezt találtam ha segít vmit.

HOGYAN KELL ALKALMAZNI A CEBION CSEPPEKET?


Amennyiben a kezelõorvos másképpen nem rendeli, a készítmény szokásos adagja: naponta egyszer 10-20 csepp (ami naponta 50 – 100 mg aszkorbinsav adásának felel meg). Gyerekeknek, 14 éves kor alatt, 10 cseppnél több nem indokolt. Terhesség, szoptatás, dohányzás ill. egyéb fertõzõ betegségek esetén naponta 25 csepp (125 mg aszkorbinsav) adása javasolt. A fenti alkalmazás akkor ajánlott, ha a hiányállapot étrenddel nem korrigálható! Csecsemõknek lehetõleg a cumisüvegben-, vagy az etetõkanálban levõ tejhez, teához, gyümölcsléhez vagy bébiételhez hozzáadva adjuk, de – fõleg kisgyermekkortól kezdve – feloldás nélkül is adható.

Amennyiben nem biztos az adagolást illetõen, kérdezze meg kezelõorvosát vagy gyógyszerészét! Az alkalmazás idõtartama nincs korlátozva, a betegség meglévõ tüneteitõl és a laboratóriumi eredményektõl függ. Ha a Cebion cseppek alkalmazása során hatását túlzottan erõsnek érzi, vagy a készítmény csekély hatásúnak bizonyul, forduljon orvosához vagy gyógyszerészéhez!

2009. nov. 5. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Szia.Köszönöm a gyors hasznos válaszod.
2009. nov. 5. 08:45
 5/14 anonim ***** válasza:

Megint az első vagyok:)

Az én lányom se szopizik 7 hós kora óta de még nem volt beteg.Kisebb orrfolyást leszámítva.

Még kap aloe vera natur gélt minden nap 1 teás kanállal.

2009. nov. 5. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

És az mire jó?Meddig elég?Gyógyszertárba kapható?Mennyi az ára?Hallottam már róla de nem ismerem.

Szerencsére nálunk is orrfolyás volt,meg kicsi köhögés.

2009. nov. 5. 09:00
 7/14 anonim ***** válasza:
Mi is most kezdtük el szedni a cebiont. Sokat segít. Nekem 1 éves a fiam és lebetegedett szombaton és hétfőtől szedjük (nátha és köhögés). Már most, négy nap után látom, hogy sokkal jobb a kedve, múlik a dolog. A cebionnak két formája van. Van a sima cebion csepp, ez csak C-vitamin és van a Cebion multi, ebben mindenféle más vitamin is van, de ezt csak 1 éves kortól lehet adni. Szerintem elég sokáig ki fog tartani. Szerintem ha napi 10 cseppet adsz neki, akkor akár 3-4 hónapig is elég lehet, mert elég nagy az üveg.
2009. nov. 5. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok: 1100-1200 Ft körül van az ára és 30ml.
2009. nov. 5. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Nekünk 3.5 hónapos korába írta ki a doki 1100 Ft volt 10 cseppnél nem volt szabad többet adni.
2009. nov. 5. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Szia! 5 hónapos kora óta adom a lányomnak, ez c-vitamin. Patikában lehet kapni, én 1050 ft-rt veszem és 2 hónapig elég 1 üveggel. Ahány kg a babád annyi cseppet kell neki adnod. Nekem most 7 és fél hónapos, 9 kg így 9 cseppet adok neki minden nap egy kevés teában, de csak annyiban amennyit egyszerre megiszik.Nyugodtan vegyél te is, hasznos.
2009. nov. 5. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!