Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miben hoztátok haza a babát a...

Miben hoztátok haza a babát a korházból? A kocsiban mibe tettétek? Mozes kosárba vagy fogtátok?

Figyelt kérdés
mert én abba a babahordozóba bele nem teszem, mert a z eladóis mondta hogy kitörhet a gerinsc mert még picike
2009. nov. 4. 23:22
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
Szia a legtöbb babahordozó újszülött kortól használható. Használtamn 5-10ezerért kapsz a neten, újonnan kb 15 ezertől. Figyelj arra, hogy már az új szabványos legyen! Beköthető mózesben is hazahozhatod. A lényeg vagy babahordozó, vagy beköthető mózes. Ezek hiányában eg rendőri ellenőrésnél meg is büntethetnek, ha a karodban viszed haza azzal veszélyezteted a gyereked életét. Hiába mész te hatvannal ha valami barom belétek rohan százhússzal! (Az eladónőt én már rég kirúgtam volna.) A babahordó nem hülyeség! Olvass utána a neten!
2009. nov. 5. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

Akkor nem lennének a babahordók, ha gerinctörést okoznának.

Ilyet,te jó ég!!

2009. nov. 5. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
Az eladó egy barom,te meg egy másik,ha hiszel neki,és nem kötöd be a gyereked.Nem hiszem hogy árulnának/gyártanának olyan hordozót amibe nem tehetsz ujszülöttet.Ha mégsem bizol benne,vegyél egy másikat,valami értelmes helyen.Vagy linkelj be egy képet,megmondjuk jó e.
2009. nov. 5. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim válasza:
Mindenképp a babahordozót ajánlom.Már eleve ki sem engedik a kórházból anélkül.Ami pedig a gerincét illeti nem lesz semmi baja.Nekünk azt javasolták a kórházba hogy a hordozó aljába tegyünk egy kisebb törölközőt összetűrve és az kitölti a hordozó aljában lévő háromszöget,és kényelmes a kicsi hátának is.
2009. nov. 5. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
nekem olyan mózeskosaram van, ami beköthető az autóba. a baba első 4 hónapjában kizárólag ezt használtuk. a hordozóban csak 5-10 perceket ült, de azt is csak 2 hónapos kora után, mert előtte utálta. DE, a gerince nem tud kitörni benne, úgy van kifejlesztve a hordozó, hogy az autóban is biztonságos legyen. (tudod, háttal utazik.)
2009. nov. 5. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Ekkora hülyeséget, ássa el magát az eladó!

Ha megfog a rendőr a büntetésből két hordozót is vehetnél!

Ez kötelező és biztonságos. A hordozók általában 0-13 kg-os formában kaphatók!

2009. nov. 5. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Semmi baja nem lesz a babahordozóban, újszülött kortól lehet használni, nyugodtan beleteheted. Persze igaz, ami igaz, nem tűnt nekem sem úgy , hogy túl kényelmes lenne a hordozóban neki, mert olyan picurka volt úgy, és abban ugye majdnem ülő helyzetben van egy olyan pici. Ettől függetlenül biztonságos. Egy max 2 hétre rá már nagyon kényelmes lesz neki.
2009. nov. 5. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
Még az jutott eszembe, hogy írtad, hogy 60-nál nem mentek többel. Sima városi sebességnél sem lehet egyébként a kezedben megtartani baleset esetén egy picit. Ütközéskor, még ha 20-al megy is a kocsi, olyan erők szabadulnak el másodpercek alatt, hogy tuti nem bírod visszafogni azt amit a kezedben tartasz. Főleg, hogy téged meg visszaránt a biztonsági öv hátra (ellenkező irányba). Szóval kézben tartva kis sebességnél sincs biztonságban egy kisbaba.
2009. nov. 5. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Hát ezt én is alig hiszem el! Ilyet mondani?! Nyílván nem a hordozóban altatod a 3 napos bébit, annyi idő alatt meg nem károsodik a gerince, amíg hazaértek a kórházból! Különben tényleg nem lennének hordozók, és nem lennének szabványok sem.

Az meg nem jelent semmit, hogy ti nem mentek 60-nál többel. Nem láttál elég idiótát száguldozni az 50-es városi sebességhatárnál????


Különben meg a hordozó (vagy beköthető mózes)annyira kötelező, és előírás, mint a biztonsági öv használata, vagy a mobil kihangosító. Eszembe nem jutna fogni a bébit az autóban! Ha a rendőr meglát, simán megbüntet, és joggal!!


Igaz, régen a jó kis trabiban, meg zsiguliban mi is úgy utaztunk 100 km-eket gyerekként hátul, hogy térdeltünk az ülésen hátrafele, meg elnyúlva aludtunk hátul, senki nem szólt érte. De akkor még biztonsági öv sem volt hátul az autókban, de a vezetési morál sem ilyen volt Mo-n, mint most. A mostani nyugati autókhoz alkalmazkodni kell a biztonsági előírásokkal, ezért vannak többek között kifejlesztve a bébihordozók, és később a gyerekülések is.

Szörnyű, hogy egy 12 éves gyereknek is külön gyerekülés kell, dehát ha kell, hát kell.


Úgyhogy nyugodtan felejtsd el, amit az eladónő mondott! Mindenki így viszi haza a gyerkőcöt a kórházból, hacsak nem gyalog közel van :o)

2009. nov. 5. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Ha sikerül, inkább tedd a hordozóba. Az én babám februári születésű kb. az év leghidegebb napján hoztuk haza. Úgy beöltöztettük, hogy szegény ki sem látszott a ruhából. Megpróbáltam beletenni a hordozóba de egyszerűen nem fért bele. Nem "hajlott" a dereka a sok ruhától és szinte állt a hordozóban. Ezért inkább leküldtem az autóhoz a férjemet a mózesért (még jó, hogy elhozta biztos ami biztos) és abban hoztuk haza. Különben többen abban vitték haza a babát, direkt figyeltem.

8,5 hós anyuka

2009. nov. 5. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!