Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Adassam be H1n1 védőoltást...

Adassam be H1n1 védőoltást gyermekemnek?

Figyelt kérdés
2009. nov. 4. 20:56
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

1976-ban egyszer már feltűnt a sertésinfluenza vírus, akkor 25-ször annyian betegedtek meg az oltás mellékhatásaként jelentkező idegrendszeri problémákkal, mint ahány életet megóvott a vakcina. A most ismét felbukkant sertésinfluenza-vírus és a körülötte csapott hisztéria komoly tudományos kérdéseket vetett fel, de már nemcsak a sertésinfluenzáról, hanem a vírusok elleni védekezésről is szó van. Az közismert, hogy Louis Pasteur, a kórokozó elmélet kidolgozója, a bakteriális betegség atyja , az viszont kevésbé közismert, hogy élete végén Pasteur, kórokozó elméletét visszavonta, ugyanis rájött, hogy nem a vírusok azok, amik veszélyt jelentenek az emberre, sőt mára az is kiderült, hogy egy emberi sejtre ezer baktérium és vírus jut, amelyek már-már baráti szimbiózisban élnek az élő szervezetben.


Itt tart ma a tudomány, évtizedek óta nem voltak halálos világjárványok, de ma mégis mindenki az újinfluenza-járványtól retteg. A járvánnyal kapcsolatos magyar kormányzati intézkedések közismertek. Noha azt még a Pandémiás Bizottság elnöke, Bujdosó László sem gondolja, hogy a vírus gyilkos járványt okozna, sőt nyilatkozata szerint "a vírus nem váltotta be a félelmeket", a kormány azonban 4 milliárd forint értékben hatmillió vakcinát rendelt meg az Omninvest Kft.-től. A kérdések egyre szaporodnak, a válaszok viszont továbbra sem ismertek, például, hogy összesen hány embert akarnak beoltani Magyarországon.

2009. nov. 5. 22:10
 12/18 A kérdező kommentje:

Visszatérve a vírusok elleni védekezésre, a STOPnak Lenkei Gábor azt mondta, kiderült, hogy nem a vírusok a veszélyesek, hanem az emberek veszélyesen rossz állapota. Lenkei szerint nagy világjárványok csak akkor jelentkeznek, ha az emberek rossz lelki és testi állapotban vannak, a spanyolnáthát hozta példának, ami 1918-ban azért tudott milliókat meggyilkolni, mert egy kifáradt, négyéves háborúskodásban megnyomorított Európával találta szemben magát. A testvérpár hangsúlyozza, senkit sem akarnak lebeszélni a védőoltásról, ugyanakkor azt kérik, tájékozódjon, és gondolja át mindenki, mielőtt oltóanyagot juttat a szervezetébe. A tájékozódáshoz azonban sajnálatos módon nincs elegendő információ.


Mit tudunk? A vírus egy fehérjével körbevett örökítő anyag, amely nem élő, a tudomány nagyjai szerint - Szent-Györgyi Albert, Linus Carl Pauling Nobel-díjasok - a leghatásosabb a vírusokkal szemben a C-vitamin, amelynek elégséges mennyiségű bevitele elejét veheti a megbetegedésnek. Lenkei a STOPnak azt mondta, a vírus csak akkor kezdi el magát örökíteni, ha legyengült szervezettel találkozik. A legutóbbi - és 2. magyar halálos áldozatról az a hír járta, hogy minden előzmény nélkül vált áldozatává a vírusnak, ezzel kapcsolatban Lenkei viszont szkeptikus, hiszen, mint mondja, elképzelhető, hogy valamilyen fel nem ismert betegsége volt az áldozatnak, a vírus ugyanis nem öl meg teljesen egészséges embereket.


Azt is tudjuk, hogy az újinfluenza-vírus május és szeptember között 206 ember megbetegedéséért tehető felelőssé, akik közül csupán 32-en kerültek kórházba. A már említett dolgozatban a testvérpár ezt a számot összehasonlította azzal, hogy ugyanezen időszak alatt 2618-an halnak meg az elfogyasztott gyógyszerek mellékhatásai következtében. Kérdéses, hogy a mostani hisztériát és a kiadásokat, továbbá a felhalmozott oltóanyagot indokolja-e a járvány "ereje".

2009. nov. 5. 22:11
 13/18 anonim ***** válasza:
23%

Már megint ez a Lenkei!Tudjátok ti ki ez az ember???

Nézzétek meg mennyiért árulja a vitaminjait!!! Na attól garantáltan rosszul lesztek... na meg a szcientológia...

2009. nov. 11. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
68%
Igen, tudom ki az a Lenkei! Lehet hogy drágák a vitaminjai, de benne is van az ami a dobozon van... Anyukám pár hónapja szedi, nagybátyám szintén, mindkettőjüknek komoly betegsége van és láss csodát, mintha kicserélték volna őket!!! Ne szóld le azt amiről fogalmad sincs!!!
2009. nov. 12. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
0%
ahogy ti sem az oltást... mert úgy tűnik, fogalmatok sincs...
2009. nov. 12. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
0%

örülök hogy használnak a Lenkei vitaminok, de erre is van ellenpélda, mint ahogy az oltás téma is kétoldalú.

De azért neki is van ebben anyagi érdeke, ugye?

2009. nov. 12. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Maradjunk annyiban hogy ezekről az oltásokról csak annak van fogalma aki gyártotta! Se neked se nekem!!! Szóval erről ennyit!!!

A Lenkeiről meg annyit hogy ingyen nem ad senki semmit! Ne már le lesz szólva azért mert pénzt kér a termékéért! Mondj egy olyan weboldalt, ahol csak klikkelnem kell és küldik az árut?!?! Már rendelek is!!!!!!!!!

2009. nov. 12. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Nem bántom én Lenkeit azért mert pénzt kér a termékéért!Isten ments, én se adnám ingyen, csak azt nem értem, hogy akkor mi a baj azzal, hgy az államnak is fizetni kell érte kb.1900 Ft-ot?A Lenkei termékek biztos sok ember életét tették könnyebbé, az én környezetemben lévőkét nehezebbé, de ez egyéni.

Az a gondom az egésszel, hogy azzal jöttök, hogy az állam pénzt akar!Az egyéb védekezési eszközök és módok nem kerülnek pénzbe?És Lenkei csak egy példa volt...

Bocs, hogy az önérzetedet ennyire megsértettem vele, csak a logikádat nem értettem,de remélem szeded a vitamint és nem fogod elkapni, mert akkor mást sem fertőzöl vele.A vitát részemről lezártam,jó egészséget!

2009. nov. 13. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!