Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyit egyen a 11 hetes babám?

Mennyit egyen a 11 hetes babám?

Figyelt kérdés
2200 g-mal született, mára 4800 gramm, 11 hetes. Napi 6x eszik 120 ml-eket átlagban. Ez 720 ml, ami "elvileg" szükséges. Pár napja viszont kevesebbel is beéri. Emellett adjak neki bababizet? Tápszeres baba, sajnos, nincs tejem, csak napi 1x lakik jól a lefejt tejemmel.Egy ismerősöm kislánya 3 hetes és 6x eszik 180 ml-eket...mi a norma? van ilyen egyáltalán?köszi a válaszokat!
2008. júl. 3. 12:23
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nem tudom mi a norma, próbálom igényszerint etetni 10 hetes tápszeres babómat. Mi 7x eszünk 110-120-akat.Persze van mikor egyszer-egyszer 90-et van mikor lenyomja a 125-öt, szerintem elhet a tápszers babót is igány szerint etetni, a lényeg úgy tudom, hogy 2 -2 és fél óra azért teljen el a két etetés között az emésztés miatt.Én a nagy melegben adta neki babavizet (nagyon keveset ivott, de a pár csepp is számít), plusz bepróbálkozta a Mecsek babateával, de azt végképp nem itta...
2008. júl. 3. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha tudsz fejni az jó.próbáld a babádat többször ciciztetni,mert ö jobban kitudja szívni a tejcsit,mint a fejö.Adhatsz neki vizet ha elfogadja.ö e´rzi,hogy mennyi kell neki.Ada´l annyit amennyit kér.Èn is azt hittem,hogy elapad a tejem,adtam neki ta´pszert,sokszor cicizett.Mára kiköpi a ta´pszert (ha csak próbálom)e´s me´g mindíg szoptatok.Igaz már eszik is.A lányom 5 hónapos múlt.

Rakd melre,ahányszor csak enni kér.elözször cicizzen,utánna jöhet a tápszer amennyit ke´r.

2008. júl. 3. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
51%
Az én lányom 3540 grammal született és ma már öt kg. Napi ötször eszik 130 ml-t napközben, este az utólsó etetésnél pedig 160 ml. Éjszaka már négy hetes kora óta nem kel fel, átalussza az éjszakákat. Addig is csak egyszer kelt fel enni éjjel. Ő is tápszeres, mert elapadt a tejem. Szóval tök jól eszik az alapján amit írtál, de ha van tejcsid akkor valóban rakd minél többször cicire, bár nem biztos, hogy elég erős a tejed. Amúgy szerintem is a baba tudja hogy neki mennyi kaja kell. Azomban azt tanácsolom, hogy az éjszakai felkelésről minél előbb szoktasd le, és teát se adjál neki inkább csak babavizet. Én legalábbis csak azt adok neki két etetés között és nálunk bevállt így. Boldog babázást neked. T.
2008. júl. 3. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!