Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A babám az ujját szopja, most...

A babám az ujját szopja, most 10 hónapos. Mit gondoltok kihúzzam az ujját a szájából?

Figyelt kérdés
A lényeg az, hogy én rágom a körmöm már kb.15 éve. Mostanában mikor a baba az ölemben ül, vagy szembe velem mindegy, és rágom a körmöm, akkor fogja és kihúzza az ujjamat a számból.Biztos ő úgy látja, hogy én is cumizok, és ezt nem hagyja. Akárhányszor visszadugom, ő kihúzza. Szerintetek húzzam ki én is az övét? Ezzel rávehetem hogy kevesebbet szopja az ujját? Egyáltalán ennyi idős korban érdemes még ezzel foglalkoznom?
2009. nov. 4. 20:08
 1/8 anonim ***** válasza:
78%

Érdemes e ezzel foglalkoznod?!!

Szerintem már lehet hogy elkéstél!Bocs!

A babáknak nagyon sok eszük van!!


Az én véleményem, ha már kell, akkor inkább cumi!

Azt bármikor el lehet venni tőle de az uját nem tudom, "levágni"!!!

Az én két gyermekem cumizott!

A kislányom egyszerre 3-mal.Száj + kezek!(oviba mentelkor vettem el töle szépen megértette!!!Hála!!)

A kisfiam még csak egyet kap, és most 6 hónapos!


Sok sikert :) !!!!!!!!!!!!

2009. nov. 4. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nekem mindhárom az ujját szopta,és nem lett semmi bajuk emiatt.Ahogy nőttek és elfoglalták magukat a játékkal leszoktak róla.Ha felébred az ujját megtalálja magától,a cumit pedig az anyukának megkell keresni,és ezalatt előfordul,hogy a baba felébred,és nem akar újra visszaaludni.( A testvérem tapasztalata)

Ha te rágod a körmöd,akkor mit vársz a babádtól?

2009. nov. 4. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem 10 hónapja kezdtem rágni a körmöm, mint írtam is kb.15 éve. Az egész gyerekkorom terrorban telt, szörnyű rá gondolni is, és ebbe folytottam akkor magam. Sajnos nem használ sem keserű lakk, se semmi, ha tudtam volna már rég leszoktam volna. Ez nem olyan egyszerű, csak néhány éve sikerült lezárnom a múltamat. Szóval ez a "mit várok a gyerektől" elég rosszul esett. Azért köszi
2009. nov. 4. 20:54
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem hiába húzod ki,ha akarod visszadugja,a kezét meg nem lehet hátrakötni. Úgyis leszokik róla,van aki cumizik,van aki cicin nyugtatja meg magát,vannak akik cimkéket ,takarokat,pelusokat gyürögetnek. Ezeket kinövik a gyerekek de szükségük van rájuk amig kicsik. Amugy én 5 éve skoromig szoptam az ujjam,de csak este,és semmi baja nem lett a fogaimnak,nem állnak ki.
2009. nov. 4. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi
2009. nov. 4. 21:22
 6/8 anonim ***** válasza:

Az én 10 hónaposom is szopja az ujját -néha. Ennek oka, ogy jön a foga. Szerintem jobb mint a cumi, mert mindig "kéznél" van. Majd leszokik róla.

Egyébként nem cumizik, max.este lefekvéskor kéri!

3 hónapos koráig nem kapott cumit, aztán nem bírtam tovább, és én adtam a szájába.... De okosak a babák, tudja, hogy abból úgysem jön semmi.

Inni sem hajlandó cumisüvegből, inkább poharat kér.

2009. nov. 4. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én is rágtam a körmöm,a megoldás rá a műköröm.Én leszoktam róla és nagyon tetszik,hogy szép a kezem és csak néha kell vele foglalkozni.

ujjszopás:Az én kislányom is szopja(én is szoptam sokáig,egészségesek a fogaim),próbálkoztam a cumival az elején,de csúcsosan köpte a fenébe.Kb.2 hónaposan megtalálta az ujját,most 1 éves.Ha akar mejd leszokik róla,nem fogom eröltetni.Nekem eröltették...

2009. nov. 4. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek. Sajnos nincs 5ezrem felrakatni, aztán havonta töltetni szinte ugyanennyiért, pedig nekem is tetszik, és én is szeretnék.
2009. nov. 5. 07:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!