Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen fözeléket adtok 4.5-5-h...

Milyen fözeléket adtok 4.5-5-hó babátoknak?

Figyelt kérdés
Gondolok főétkezésre! Megkérlek irnátok nekem recepteket ,hogy ti hogy csináljátok?köszönöm szépen
2009. nov. 4. 12:49
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

Én ugyan még semmit, és nem is adnák ilyen korán, bár ezt neked kell eldöntened, de küldök linkeket, aholtalálsz pár receptet.

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2009. nov. 4. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Hát ebben a korban még nem tudsz sok dologból válogatni, de azért leírom, hogy én miket adtam neki.

sütőtök krumpli, alma-krumpli vagy tehetsz hozzá még répát is, banán-krumpli (nálunk nagy sláger volt), Lassan adhatsz neki brokkolit ezt is krumplival, meg répával. És ha 4 hónaposan elkezdtétek a hozzátáplálást akkor pár hét múlva tehetsz ezekbe husit is, vagy variálhatod, hogy krumpli helyett rizspépet teszel bele.

2009. nov. 4. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Milyen husit kaphat?és még mit?hogyan készítsem a fözeléket hamár van benne hus?köszi
2009. nov. 13. 14:12
 4/9 anonim ***** válasza:
Jajjajjajj, nehogy adjál neki húst 5 hósan!!!! Azt csak 7 hós kora után szabad!!!!!
2009. nov. 13. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
mi most vagyunk 6hónaposak a doktornéni javasolta hogy kóstoljuk a husit. Te is előbb kérdezd meg a dokit hogy ő mit javasol.
2009. nov. 13. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Jó hogy nem rántott húst nem adsz már a 4 hónapos gyereknek... Eszem megáll!


Ha mindenképpen hozzá akarod táplálni kezd tejpéppel, teával, gyümölcslével, később próbálkozz kanállal etetni (először nehezen megy majd) reszelt alma, pici darált keksz, banán összenyomva krumplival, zöldséglevesből vehetsz ki megfőtt répát, krumplit fejjél rá egy kis tejet és azzal add neki vagy ha tápszeres akkor azt tegyél hozzá. Csinálhatsz neki céklából pépet, én abba is tennék anyatejet vagy egy kis tápszert/tejpépet. Kóstoltass vele többféle tejpépet, DM-ben van olcsóbban rizses, banános, stb. A rizsesbe tehetsz egy kis almát is.

2009. nov. 13. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Húst 7-8 hónapos kor után próbáld meg nála, főtt csirke mellet turmixold össze valamivel, (sütőtök, alma, répa, krumpli) Kis adagokat csinálj, tedd be jégkocka tartóba, be a fagyasztóba így nem kell minden nap újat főzni csak kipattintasz 1-2 kockával és felmelegíted.
2009. nov. 13. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Tudni kellene először is, hogy mit adtál neki eddíg!? Anélkül elég nehéz tanácsot adni. Nekem azt mondta a dokink, hogy 6hónaposan nyugodtan el lehet kezdeni a húst, mert tartalmaz olyan dolgokat ami már kell a babának. Először sima zöldséget és gyümölcsöt kóstoltassál vele, majd utána sürítsed burgonyával, és csak ezek után adj neki húst. Én az almát kettévágtam,kimagoztam és sütőben sütöttem,ha kész leszedtem a héját, megfőztem a burgonyát(egy almához keveset mert csak süríteni kell)aztán ha az is kész akkor összeturmixoltam. Ha ezt gond nélkül megette, akkor tettem bele következő nap husit, de 1dl-hez egy teáskanálnyit és egy pici olajat. Céklát is sütőben sütöm,a sütőtököt is mert úgy sokkal finomabb, van amikor a répát,burgonyát is oda teszem és nem főzöm. Ha tudok segíteni valamiben, írj privit.
2009. nov. 13. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szia. Ha a hozzátáplálást kb, már egy hónapja elkezted és eszi a pici a főzeléket, nyugodtan adhatsz neki húst. Csirkemellet apróra szoktam vágni és a zöldségekkel együtt puhára párolom fedő alatt, majd összeturmixolom. Van úgy, hogy egész nagy adagot készítek és kis poharakba lefagyasztom, így nem kell mindennap főzőcskézni külön a babának. Semmi baja nem lesz a babádnak, ha már eszik ilyeneket, elvégre a szoptatás, vagy tápszerezés caak az első pár honapban elégíti ki tökéletesen a babának az igényeit.
2009. nov. 14. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!