Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csinálhatok rosszul? 6 és...

Mit csinálhatok rosszul? 6 és fél hónapos anyatejes kisfiam méretei: 7,5 kg és 69 cm. Ahogy nézegetem a 6 hónapos babák méreteit úgy látom elég soványka az én kicsim (3.720 grammal és 53 cm-rel született).

Figyelt kérdés
Akinek fél éves korára többet gyarapodott a babája, hogyan etette? Én nagyon sokat szoptattam és még most is szopik, ebédre bébi hamit kap, és még így sem egy vasgyúró szegénykém. Amikor látom, hogy anyukák írják, hogy ennyi idősen a babájuk már közel 9 kg, mindig megijedek, hogy én vajon mit nem csinálhatok jól?
2009. nov. 4. 09:04
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Az én lányom 8 hónapos lesz vasárnap, 7,83 kiló és 75 cm, 6 hónaposan 6,81 kiló és 72 cm volt.

Ja és 50 gramm híján 4 kilóval születte, 6 hónapig csak anyatejes volt.

Mászik, ül, áll és eszik rendesen.

Szerintem ez a 9-10 kg körüli súly 6 hónaposan már túlzás.

Fiam 4,4 kilóval született, ő is csak 7 hónaposan volt 9 kiló és az 9 éve eléggé nagynak számított, manapság már nem lenne az.

2009. nov. 4. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
A lányom 6 hónaposan 7 kg volt ls 70 cm, de ő 4200-gmal született. Szóval nekem is lett volna min aggódni, de én meg pufinak láttam. Most másfél éves és 11 kg. Igazi kis giliszta a 89 centijéhez. Minden gyerek más. Ha elégedett, jóevő és vidám baba, akkor semmi gond.
2009. nov. 4. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Ne foglakozz azzal, hogy más babák mekkorák, mikor mit tudnak már. A tiéd teljesen tökéletes! Nem kell minden babának fél évesen 9-10 kilósnak lennie. Az enyém fél évesen csak 6640g volt és 64 centi. Az orvos szerint tökéletes volt..szerintem is. én éppen azon csodálkozom néha, hogy mekkorák ma a 6-7 hónapos babák.. az enyémek mindig átlagosan növekedtek... ja! A kislányom ilyen előzmények után 1 évesen kereken 10 kiló volt és 74 cm (az átlag), most 14 hónapos és 1070g és 77cm... Az a fontos, hogy a babád kiegyensúlyozott és boldog baba legyen, megfelelően fejlődjön a mozgása és akkor nincs semmi gond :) Ne akard másként etetni, mint ahogy neki jó!
2009. nov. 4. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Ha mindenképpen azt nézzük, hoyg a nagykönyv szerint milyennek "kell" lennie a babáknak, akkro súly szerint az én babám is jó. De ettől függetlenül soványabbnak néz ki a többi babánál. Ugyanis más alkat.

Ő inkább hosszú, de vékony baba, már a születésétől fogva.

A dokinéni is mindig ijedten tetette velem a mérlegre, mert olyan kis soványkának nézett ki, aztán elégedetten rázta a fejét, hogy jó a súlya, gyarapszik folyamatosan, jó a kedve, minden rendben van.

Nem érdemes hasonlítgatni.

A babára figyelj, ha éhezne, észrevennéd, mert "szól"!

2009. nov. 4. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat, sikerült megnyugtatnotok:)


Üdv

2009. nov. 4. 12:41
 16/16 anonim ***** válasza:
10:04 - bocsi, nem akartam ledagadtozni a babád, tényleg, csak Nekem furcsa, az Én lányom még 1 évesen sem lesz akkora, mint a Te 7,5 hónapos babád most. :-)
2009. nov. 5. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!