Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 14 hónapos kisfiam szopizás...

14 hónapos kisfiam szopizás vagy haj simizés közben alszik el ( néha ringatom is). Hogyan szoktassam rá hogy egyedül aludjon?

Figyelt kérdés
A kisfiam 14 hónapos és este még szopizik. Előfordul hogy közben bealszik.Ha nem, akkor úgy alszik el hogy a hajamat simizi. Kétszer alszik még napközben 1-1 órát. Hogyan kezdjem átszoktatni a napi egy alváshoz? Hogyan szoktassam rá hogy egyedül aludjon el? Vagy várjak és idővel majd rááll magától?
2009. nov. 3. 22:07
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem teljesen normális, hogy szüksége van rád az elalváshz, hisz neki is rá kell hangolódni az alvásra,ahhoz nyugalom kell, a nyugalmat meg te tudod biztosítani. Mit akarsz? Hogy berakd az ágyába és pá puszi, alszik mint a kisangyal? Ilyen ritka. Nagyobb korában meg mesélni kell majd neki. Szerintem kiskamasz korukig szükségük lesz majd valamilyen "altatásra". Miért kéne bármire átszoktatni? Szerintem ezek a dolgok később rendeződnek. Nekem 13 hós a lányom, szopival alszik el, és eszem ágában sincs leszoktatni róla, majd ha már nem kell neki, vagy ha már megérti jobban mit akarok tőle, majd bevezethetünk mást is. De azt nem várom, hogy a segítségem nélkül el fog tudni aludni. Akkor majd nem a szopi lesz, hanem hajsimi vagy mese stb.
2009. nov. 3. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Minek átszoktatni? Ha kétszer álmos, aludjon kétszer. És igen, szüksége van rád az alváshoz! Szopizik, ringatod? Igazi anya vagy, a pici büszke lehet rád! Kitartás! :-)
2009. nov. 3. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Hát pedig én alig vártam valaki válaszoljon erre a kérdésre. Nekem hármasikreim vannak, nem fogom tudni őket örökké ringatva elaltatni. Nekem muszáj lesz úgy, hogy berakom az ágyba őket és ott megnyugtatni, aztán aludjanak, különben reggelig altatgathatnám őket!

Bocsi, hgoy nem válaszoltam, de hátha valaki ír olyat is, hogy mégis hogy lehetne. Kihasználom a kérdésed, ha ki tudom...

2009. nov. 4. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!