Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Badatjátok a babátoknak a...

Badatjátok a babátoknak a H1N1 elleni védőoltást? A kisfiam 15 hónapos, elvileg már neki is be lehetne adatni.

Figyelt kérdés
2009. nov. 3. 20:44
 1/7 anonim ***** válasza:
84%

A véleményemet írom le, aki lepontoz, tegye.

Én magamnak és a férjemnek adattam be a védőoltást, mert gyakorlatilag velünk érintkezik, közösségbe még nem jár, s ki is tudom védeni, hogy ha beteg valaki akkor későbbre halasztjuk a találkozást. Viszont ha mi betegek vagyunk akkor szinte elkerülhetetlen, hogy ő meg ne betegedjen. A férjem emberek között dolgozik, ahol mindenkinek van ovis, iskolás gyereke, bármikor elkaphatja. Mi már felnőttek vagyunk, ellenálóbbak, erősebbek, mint a gyermekünk. Talán kevesebb a valószínűsége a mellékhatásoknak, mint nála!

2009. nov. 3. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
73%

Nem! Se magamnak, se a gyerekemnek! A sima influenza elleni oltást se adattam be neki, ezt meg végképp nem, pár hónapos tesztelés után! Agyon van már ez az egész parázva! Pár éve a madárinfluenzával ugyanez volt, világjárvány.... jah, azóta már el is lett felejtve!!! Jövőre már erre se emlékszünk szerintem!

Olvasd el ezt cikket, érdemes:

[link]

2009. nov. 3. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
81%

Az én lányom most másfél éves. Pont ma kérdeztem a gyerekorvost, azt mondta, hogy neki nem kell beadatni, de a férjemnek nem árt, mert ő sok emberrel érintkezik a munkája során. Egyébként azt is mondta, hogy nem kell megijedni, mert erős, egészséges gyerek, nem lenne semmi komolyabb baja, ha el is kapná.

A cikkel kapcsolatban meg annyit, hogy biztos sok igazság van benne. De megkérdeztem több orvost, védőnőt is, és mindenki állítja, hogy a 2009-es H1N1 vírusból készült az oltóanyag, amit Magyarország a WHO-tól kapott. Az tény, hogy egy régebbi oltóanyagban cseréltek vírustörzset, azért lett ilyen hamar kész. De a H1N1-re készült.

2009. nov. 3. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
57%
a férjem már beadatta, mert sok emberrel érintkezik (neki a munkahelyén ingyenes is volt), én még várok, mert próbálkozunk a kistesóval, de amikor már szabad, beadatom. Az én fiam is 15 hónapos, a dokink és a Czeizel Endre véleménye alapján neki is be fogjuk adatni.
2009. nov. 3. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
35%
Olvastam egypár ilyen kérdés-feleleket erről a vírusról.Mint írták előttem is,hogy a madárinfluenza,aH5N1-ről már nem is beszélnek.Most itt van ez az új,és most újra megfélemlítik az országot.Őszintén?Én már nem hiszek semmiben,ezért semmiképpen nem fogjuk magunkat beoltatni,főleg nem a pici fiamat,és a 87 éves mamit!
2009. nov. 3. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
51%

NEM!

Egyrészt a gyerekorvosunk sem javasolja.

Másrészt: nagyon sok orvossal dolgozom együtt,és szerintük is felesleges, ugyanis a H1N1 egy végtelenül gyenge vírus, a veszélye csupán abban rejlik, hogy nagyon gyorsan mutálódik és mire az oltás kész és megkapod, addigra rég nem használ a vírusnak. Egy megfelelően felkészített immunrendszer pedig vagy észre sem veszi, vagy semmivel nem küzdi le nehezebben, mint a "sima" influenzát.


Az oltóanyag viszont jó pénz és kérlek nézzétek meg a híreket! Halálesetek nem használtak, akkor elővették az ukránokat, most meg riogatnak, hogy kevés az oltóanyag. Állati jó a marketingesük...

2009. nov. 4. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
34%

Egyet értek az utolsóval!

Pár éve egy kedves ismerősöm meghalt SIMA influenza okozta szövődményben! Érdekes, nem hallottam vissza a híradóban.... Ez az egész agy jó kis médiahadjárat, hogy fogyjon a drága oltóanyag, amiből sok okos gazdagodik odafent!!!

2009. nov. 4. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!