Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek? Náthás a babám.

Mit tegyek? Náthás a babám.

Figyelt kérdés
Segítséget kérnék. 3 hónapos kisfiam szürcsög,ma már többször porszívóztuk az orrát, és tüsszög. Úgy tűnik megfázott szegénykém. mit javasoltok, hogyan tudna hamar kilábalni belőle?Láza nincs szerencsére.
2009. nov. 3. 19:25
 1/5 anonim ***** válasza:
Eszik rendesen? Mert ha elutasítja akkor lehet hogy a torka is fáj. Én levinném az orvoshoz hisz még olyan pici. Lehet éjszakára be is lázasodik. Amíg nem produkál mást, addig nem nagyon tudsz mit tenni mint az orrát folyamatosan szívni.
2009. nov. 3. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mi is így vagyunk ezzel, még korban is csak lányok. Én is szívom az orrát és natúr sóoldatot, Otrivin, csepegtetek az orrába. Ha nem javul, gyerekorvos a lelke.
2009. nov. 3. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én csak akkor vinném le az orvoshoz, ha belázasodik, ott még összeszedhet hozzá valamit. Ilyenkor csak telefonos segítséget szoktam kérni a doktornénitől.

Amit ő ajánlott és amivel 3 nap alatt kigyógyult a babaám a náthából: Nurofen szirup 2x 2,5 ml, Luuf balzsam a hátára (ez nagyon jó!), napi 2x5 csepp Cebion és orrszívás ahányszor csak kell.

2009. nov. 3. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a válaszokat!

Eszik rendesen, tehát szerintem a torka nem fáj. Láza nincs, csak az orra folyik. Természetesen ha rosszabbodik, akkor irány az orvos, de remélem nem lesz baj. Telefonos segítséget nem tudok kérni. A doki nem veszi fel, a védőnő meg szinte soha nem elérhető amikor kéne.

2009. nov. 3. 21:27
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!

A gyógyszertárban kevernek sóoldatos orrcseppet. Mi azt csepegtetjük bele valahányszor tortyog, de nem szívódik ki semmi, az felszakítja. Nagyon sokszor szívd az orrát. Mi van,hogy negyed óra alatt 3-4-szer is porszívózzuk. Az a lényeg. Így lehet a legtöbbet segíteni neki. Ja, és eukaliptusz olajat párologtatok a szobájába, a feje alá pedig egy kispárnát teszek, így nem olyan nehéz a légzés, és nem is csorog hátra a váladék.

2009. nov. 3. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!