Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Leirnátok 4.5-hó tápszeres...

Leirnátok 4.5-hó tápszeres baba napirendjét? Nálatok hogy van?

Figyelt kérdés
Mikor eszik,mit? és mennyit?Segítség lenne.köszönöm szépen.
2009. nov. 3. 13:25
 1/8 anonim ***** válasza:

teljesen pontosan nem emlékszem, de azt tudom, h kb 3 óránként evett, én akkor kezdtem hozzátáplálni, szóval de. kóstolgatta már a gyümiket. 1-2 kk-lal.

amikor láttam, h álmos, akkor ment aludni, ez is olyan 3 óránként volt. a koradu-i alváskor sétáltunk, este kb. fél 7kor vittem fürödni, olyan 7 fél 8körül aludt el.

2009. nov. 3. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az én fiam pont 4,5 hónapos, már 4 óránként eszik. Hajnalban, utána 10-kor, utána 2-kor, utána 6-kor, utána fél 8-kor egy keveset, utoljára pedig 11-kor. Tízóraira pár kanál gyümölcs. Az alvás sajnos még össze-vissza megy, van hogy 20 percet, van hogy 2 órát alszik napközben. Este 7-kor a fürdés fix. 8-kor lefekszik, 11-kor álmában megetetem, és így ébreszt 4 és 6 között valamikor, de akkor is csak eszik és már vissza is fekszik. Ébredés reggel 7 körül.

Zavaros lett egy kicsit, bocs!

Ja, egy kajálás 120-150 g tápszer.

2009. nov. 3. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi reggel 8-kor,12-kor,4-kor,8-kor,hajnal 2 vagy 3-kor eszünk.120-180 ml tápszert.Este fél 8-kor fürdünk.A déli kajcsi után vagy a 4 órás után megyünk le 2 órát sétálni.Aludni szinte minden kajcsi után fél-1 vagy másfél órát alszunk,a séták alatt mindig.

Most az óraátállítás kicsit megzavarta a napirendünket,de igyekszünk helyre rázódni!

2009. nov. 3. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Jesszus! Nekem még csak 2 hónapos lesz a babám de már most megeszi minden etetéskor a 150-et
2009. nov. 3. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem sokan mondják, hogy szerencsés vagyok, hogy ilyen Jó a kisfiam!

Tényleg jó, egy szavam sem lehet!


Sajnos csak 2 hétig tudtam szopiztatni, de nem estem kétségbe!

Én akkor etettem/etetem amikor kéri!

Most már 6 hónapos és mondhatom ami az életkorának megfelelő, mindent eszik!Van 3 fogunk és folyamatosan bujnak!

Szóval!

Amikor kérte akkor adtam!Altalában 4 óránként de nem keltettem, ha több időt kibírt!a védőnőm pedig ajánlotta!!!

Este evett 9-kor, majd hajnal 2- 3 között és reggel 7 körül.Majd délben és igy tovább!

Már 3 hónaposan megette a 180-210 -et.

De még tápszerből most is 210 az adagja és napi 2 szer eszi!Kétszer főzelék azaz kaja egyszer gyümi!Mellette iszik, rendesen!Azaz napi kb. 350-400 milit.

Eleve 4 kg val született most pedig üti a 10 kg. nem kövér szép és már mászik, 3 és fél hónapos volt amikor hasra fordult!

Bocsika hogy ilyen össze vissza és hosszan írtam, de remélem hasznos volt!

Sok sikert !Üdv

2009. nov. 3. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia. Kisfiam éppen ma 5 hónapos, kb így néz ki egy napja:

7-10-13-16-19-kor eszik 150ml körül, minden evést játék követ, minden játékot alvás, ami általában fél óra, bár ilyenkor du másfél óra, meg délelőtt is, ha olyan idő van.

19 órási evés előtt van fürdés anyával utána vacsi apával (tápszeres baba).

13 után megyünk le sétálni, olyankor is kb fél órát alszik.

A délelőtti evés után már kóstoltatom az almát, barackot. Csak pár kanállal.

Éjjel 1-2* kel enni, ilyenkor csak 90-120 ml körül eszik.


Ezek az időpontok nem fixek, tehát, ha 6kor kel, akkor minden egy órával előrébb van, ha 8kor, akkor meg később. Nem nézem az órát, de nagyjából így állt be nála a napirend.


Nálatok mizujs?

2009. nov. 3. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

14.06-os vagyok: azért eszik 4 óránként, mert akkor kéri, szóval ez a napirend teljesen rá van bízva. Este 7-kor teljesen bepörög, várja a fürdést. :-))

Persze vannak csúszások, pl. az óraátállításnál mi is megkavarodtunk kissé.

2009. nov. 3. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekünk kicsit változó a tápi adag, mert ugye hozzátáplálunk.


Időpontok: 6-10-14-18-20-23 20 órakor csak akkor kap, ha kér (nyűgös, szopja a kezét)


Fürcsi: 19.30


Kajamennyiség: Napi átlag 850-1150 ml közötti. :) elég változó, bár most többet eszik. Egyszerre kb 150-180 ml

Kiegészítő táplálás: 10 gyümölcs, 14 főzelék, 18 tejpép


Séta: A hideg miatt változtattunk 12-14 között vagyunk kinn


Éjszaka: 20 elalszik, és átalussza, úgy kell kelteni 6-kor, de akkor aztán ráveti magát a cumisüvegre :)


3 hónaposan már forogtunk, 4,5 hósan kúszunk (hátrafelé jobban megy, de tudunk kanyarodni is)


Sok sikert

2009. nov. 3. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!