Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor kell 4 óránként etetni?

Mikor kell 4 óránként etetni?

Figyelt kérdés
7 hetes kislányom nappal 3 óránként eszik. Ha nem nyűgös még, mikor letelik a 3 óra, próbáljam tovább húzni, vagy ne borítsam föl a napirendjét?
2009. nov. 3. 08:16
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem a rendszeresség fontos, ha teheted, etesd 3 óránként, csak akkor csúsztass h aalszik és nem ébred fel. Könnyebb lesz mind2töknek ha tartod a 3 órát. Állítólag az éhesség nem a nyűgösséggel kezdődik, az már az utolsó fázis.
2009. nov. 3. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ilyen korban még bőven jó a 3 óránkénti etetés, ha így igényli. Én igény szerint szoptattam, ami nálunk szerencsésen alakult. Első 2 hónapban 2-2ésfél óránként evett, aztán jó ideig óraműként 3 óránként kért enni, majd kb 4-5 hónapos korában magától átállt a 4 órás étkezésre. Úgy vettem észre, h most már 4 órás, hogy egyszerűen nem volt hajlandó hamarabb enni, a cicit be sem tudtam tenni a szájába, mert üvöltött. Mondjuk soha nem volt cicfüggő, most 1 éves és a reggeli szopi meg van még, de az is csak azért, mert én folytatom. Szerintem észre sem venné, ha nem kapna többet.

Szóval bízd magad a babádra, ők gyönyörűen ki tudják alakítani a napirendjüket, ha mi anyukák hagyjuk. (én is sokáig úgy gondoltam, h én jobban tudom nála :))) )

2009. nov. 3. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nagyon fontosd a rendszeresség,még később is.És a babád még nagyon pici.Ha már hosszabb időt igényel két evés között,akkor vagy alszik majd,vagy csak keveset eszik.Akkor érdemes az etetések közötti időt meghosszabbítani.Ne béreszd fel,ha az etetési időt átalussza.A babák érzik,hogy mikor mennyi evésre van szükségük.Ha egy kicsit sír,az nem feltétlen azt jelenti,hogy éhes.
2009. nov. 3. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szoptatsz?Mert ha igen akkor gyakrabban etetheted,napi 8-12 alkalommal szopiznak ebben a korban.
2009. nov. 3. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Mi 5 hetesen kórházba kerültünk és kérdezték h hány óránként eszik. Mondtam h 3 óránként, erre mondták h ilyen nagy babának már 4 óránként kell enni adni. akkor volt 5 kg-os. mondták h ahogy tudom, húzzam ki. persze ha már nagyon éhes akkor ne kínozzam.
2009. nov. 3. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
en elhataroztam, hogy igeny szerint etetem a bebim, de midnig irtam, hogy mikor evett, beallt o "igeny szerint" harom orara, majd kesobb 4 orara.. teljesen magatol valtani fog, ne huzd szerintem. (majd ha eléri az 5 kilós sulyt vagy hogy, akkor mondjak egyes vedonok, hogy "kéne", de szerintem az, hogy mi "kéne" a baba donti el.)
2009. nov. 3. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
elozo vagyok. az enyem nemsoka lesz 8 hos, en kb 4 hónapja hallgatom a dokitol, hogy ennyi idos babanak 5x kene ennie 4 helyett. mindig mondom a dokinak, hogy elmondtam a bebinek, de nem hallgat ram :)) majd raneztem a dokira es megkerdeztem, hogy etessem, akkor is ha nem akarja? erre a doki: ne tömjem. én: jó :D es azota is 4x eszik, es semmi baja. babafuggo minden, ki ennyiszer eszik ki annyiszor. az ismeros babaja ugyanennyi idos, es o 12x eszik :)) az is teljesen normalis
2009. nov. 3. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az én babám 11 hónapos, de mostanában bír csak ki 4 órát kaja nélkül. (Éjszaka más, akkor 11-12 órát alszik evés nélkül)

Kb 6 hónapos koráig 2-2és fél óránként evett, aztán kb 3 óránként.

Engem is mindenki ezzel idegelt, hogy 4 óránként kéne már ennie. Nem foglalkoztam senki véleményével, az én babám ilyen és kész.

2009. nov. 3. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
szia!Sosem tudtam 4 óránként etetni, de nem is nagyon erőlködtem, láttam hogy nem jó neki. Szerintem nem gond a 3 óránkénti etetés. 17 hós baba anyukája
2009. nov. 3. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!