Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány hetes koráig kell az...

Hány hetes koráig kell az ujszülöttet 3 óránként etetni?

Figyelt kérdés
Érdemes Őket felkelteni?Néha annyira mélyen alszik a kislányom,hogy sajnálom Őt felkelteni:(de ha nem keltem fel,utána iszonyu mohon eszik...
2009. júl. 15. 08:16
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én sosem keltettem fel a kisfiamat, tudja ő hogy mikor éhes, akkor úgyis felkel. Minden jót:)
2009. júl. 15. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia az én kislányom 3 hetes múlt.

A védőnő azt mondta, ne keltsem fel, csak arra figyeljek, hogy ne teljen el 2 óránál kevesebb és 4nél több két etetés közt. Ha nagyon jóízűen alszik, akár 4és fél óra is eltelik. Szépen gyarapodik a súlya, úgyhogy nem hiszem, hogy bajt csinálok azzal, hogy nem keltem fel.

2009. júl. 15. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A baba tudja legjobban, hogy mikor éhes, ha felkelted, akkor nem fog se rendesen enni , se eleget pihenni és csak sir egész nap, vagy visszaesik a feljödésben. Van olyan baba, aki már a születése után pár nappal 4 órára áll be, van akinek 2 óránként kell valami.

A gyerek nem gép, hogy idöre kelljen müködnie - figyeld, hogy mit kiván, akkor csinálod a legjobban.

2009. júl. 15. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha amúgy szépen gyarapszik, egy darabig nem kell felkelteni, én mondjuk 4.5 óránál tovább nem hagytam aludni, mert tudtam, hogy ha felkeltem, üvölteni fog az éhségtől, csak elfelejtette... Amúgy az enyém most is 3 óránként eszik, kivéve egyszer egy nap ebéd és uzsi között, most 3.5 hós, szépen beállt, nem direkt csináltam igy.
2009. júl. 15. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én a kislányomat felkeltettem az első héten mert sárga volt. Néha együtt aludtunk és közben becsempésztem neki a cicit,így nem ébredt fel és volt hogy 5 órát is aludt egyben,közben megvolt a kaja is.Utána azért peluscserére felkelt. Ha nem sárga akkor nem kell kelteni,majd ébred magától ha éhes lesz.Kialakítja magának az időt,mikor szeretne enni. 5hós a kislányom,3hós kora óta ugyanaz a napirendünk,szinte percre pontosan,és még mindíg 3óránként eszik,és Ő alakította így.
2009. júl. 15. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez a 3 óránkénti etetés inkább a korababáknál fontos! Kisfiam is korababa, sárga is volt és ki tudja meddig aludt volna, ha hagyom. Náluk számít jobban, de egy normál súlyú, szépen fejlődő babát nyugodtan lehet akár 4 óránként is etetni!
2009. júl. 15. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Első baba,igy elég nehéz:(A védőnőm meg azt hiszi gép a gyerkőc:)Jó babázást Nektek!
2009. júl. 15. 10:56
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

10.34-es vagyok. Erről a "Gép a pici" én is tudnék mesélni! Én bár már tápszeres a babám, de inkább az igény szerinti kaja híve vagyok. Ha ő még nem éhes 3 óra múlva, akkor miért is erőltessem? Hogy visszabukja? Azért van napirendünk, mert nagyjából hasonló időben eszik, de nem ragaszkodom hozzá görcsösen! Majd te is kitapasztalod, hogy nektek hogy a jobb! Ha a babád 3 óránként kér, adj, de ha ő 4 óránként szeretné jobban, az is rendben van!

Ja , és a védőnők hajlamosak minden túlzásba vinni. Nem egyformáka babáink, nem kell, hogy az igényeik is egyformák legyenek! Bár nem tudom, hogy te pl mikor és mennyit és mi eszel, de lefogadom, hogy nem akkor, nem annyit és nem is azt, amit én! :)

Jó babázást!

2009. júl. 15. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Mármint arra célzok, hogy mi sem vagyunk egyformák, a babáink sem egyformák! :)
2009. júl. 15. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!