Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3-4 hónapos babátok mikor nem...

3-4 hónapos babátok mikor nem eszik és nem alszik akkor mit csináltok?

Figyelt kérdés

Úgy értem mikor ébren van és szórakoztatni kell. Itt fent olvasom, hogy az én babám viszonylag sokat alszik a válaszolókéhoz képest (3,5 hós) és mikor fent van játszunk de elég hamar megunja a dolgokat mit csinálnék ha többet lenne fönt? Ti mit csináltok vele?

Persze játszunk a játszószőnyegen, énekelek neki, beteszem a kiságyba nézi a forgót,tornázunk,hintázunk de szinte mindent megún pár perc alatt.


2009. nov. 2. 17:59
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha nem eszik és nem alszik,akkor napközben hagyom egyedül játszani.Egy kisgyereket ,főleg 3-4 hónaposat nem kell szórakoztatni.Neki kell felfedeznie egyedül a körülötte levő világot,ekkor fejlődik az értelme és a kreativitása.Csupán a nap egy szakaszában,legjobb délután kell vele intenzívebben foglalkozni.De azt tudomásul kell venni,hogy a pici nem azt fogja játszani,amit az anyuka akar,hanem azt,ami őt érdekli.Hiába akarsz te egy éneklő,zenélő kütyüvel játszani,ha őt jobban érdekli,hogy egy darab papírt tépkedjen,1-2 perc múlva nem figyel rád,csak papírral fog játszani.
2009. nov. 2. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mi 4 hónaposak vagyunk,ha nem alszik akkor vagy a kiságyában van és dumálgat,nézelődik,vagy kirakom magam mellé az ülőgarnitúrára és ott beszélgetünk,ha dolgom van a konyhában akkor viszem magammal hordozóban és abban is elvan álltalában,van kedvenc macikája,mostmár érdeklik a csörgők és meg is fogja őket,na és persze van 2 tesó is.:) Azt persze hozzáteszem hogy a két nagyobb soha nem volt ilyen jól el kicsi korában,őket naphosszat babusgatni és szórakoztatni kellett.
2009. nov. 2. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, persze tudom én, hogy ennyi idős babának még nem kell cside-csuda bonyolult játék , jó lenne a papírdarab amit lehet tépkedni...de ha egyedül nem marad el sem a hordozóban sem a kiságyban max 5-10 percre aztán fel kell venni és babusgatni kell vagy valami mást kitalálni ami leköti a figyelmét. A kutya! Az érdekli de a kutyához nem lehet odamenni és ott sem hagyhatom egyedül..szóval ugyan az..ott kell legyek vele, tartom ,ringatom:)
2009. nov. 2. 18:56
 4/5 anonim ***** válasza:

Hát érdekes amit az első válaszoló írt. Nekem hármasikreim vannak. Az egyik lányom nagyon jól el van egyedül is, csak ha álmos vagy éhes tényleg csak akkor sír. Viszont a másik kettő.. na ők aztán nem. Őket szórakoztatni kell,e gyedül csak reggel,mikor jól kialudták magukat akkor vannak el egy kis ideig, 15 percig kb. egyedül. Aztán igénylik, hogy ott legyek mellettük, és szórakoztassam őket.

És hát hogy tudna egy 3-4 hónapos baba papírt tépkedni? VAgy csak az enyémek nem tudnak? Ők 4 hónaposak.

2009. nov. 2. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nálam a 3 hós kisfiam szereti nézni ha csinálok vmit.Pl mikor reggel beágyazok vagy vasalok, porszívózok.
2009. nov. 3. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!