Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tanácsoltok? H1n1-et...

Mit tanácsoltok? H1n1-et külföldről behozzák?

Figyelt kérdés

Szóval a nagyszülők kimennek Londonba egy hétre utána jönnek vissza.

Egy lakásban lakunk a nagyszülőkkel, panelban(mi a kis szobában).

Félek,hogy mikor visszajönnek a babám elkapja tőlük vagy esetleg a párom meg én. Nagyobb az esély hogy kint elkapják hiszen pont Anglia volt az ahol a legtöbb ember lett beteg.

Mit csináljak, mikor visszajönek? Ne adjam a babámat a kezükbe? Mennyi ideig? Mit tudtok tanácsolni?

Elfogok menni a gyerekorvoshoz is és tőle is megkérdezem. Csak most annyira félek hogy elkapjuk.

Ja! Nem oltják be magukat, szóltak!


Lenne még egy kérdésem!


Ha a nagyszülők olyan helyen dolgoznak ahol sokkal könnyebben, hamarabb elkapják az influenzát, hogyan véditek a babátokat ha közös lakásban laktok?


8 hónapos babáról lenne szó!


2009. nov. 2. 14:04
 1/6 anonim ***** válasza:

A normális higiéniai alapokkal védem pl. a 87 évesen nagypapámat, aki felér egy 8 hós babával védettségileg.

Megértem, hogy félted őt,de azért nem kell rettegni. ne add a kezükbe 3-4 napig, ha ez megnyugtat. Benne van a levegőben, tök mindegy nagyszülők kimennek-e Londonba vagy sem. Tudod ez is egy influenza. Minden évben ennyire fogod félteni őt?

2009. nov. 2. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
be
2009. nov. 2. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Valóban elég nagy a dilemma!! Ha haza hozzák az influenzát, akkor hiába nem adod a kezükbe, egy lakásban akkor is elkaphatja. Nem tudsz olyan higénikus környezetet teremteni neki, hogy ne kerüljön hozzá is. Gondold el, a bejárati ajtó kilincstől kezdve mindenen ott lehet a vírus. Ha nem közvetlenül a nagyszülőkről megy át, akkor a te ruhádról, vagy kezedről.

De ehhez nem kell angliába kimenni, itthonról is bármikor összeszedhetik. Metró, busz, kajáldák stb. Nem tudhatod, hogy ki fogta előtted a kapaszkodót. Elég rémisztő!!!

Nagyon gondolkodom, hogy be kéne adatni a védőoltást, de annyira ellenzi mindenki, hogy már én sem tudom, hogy mit csináljak!! A nagyobbik 5 éves, oviba jár (itt is bármikor elkaphatja), a kisebbik meg még csak 5 hetes!

Ráadásul Ukrajna felől, meg közeleg egy más fajta influenza. Néha már világvége hangulatom van ezek miatt!

Ma megfogadtam, hogy nem nézek híradót!!!!

Bocsi, hogy ilyen választ írtam, nem akarlak még jobban megijeszteni, de én is eléggé parázok. Állandóan ezen jár az agyam nekem is.

2009. nov. 2. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Még nagyon pici, szerintem jogos, hogy ennyire féltem. Nem akarom hogy elkapja!

Kintről meg könnyeben behozzák! A 87 éves nagypapád védettsége más mint egy 8 hónapos kisbabáé, neharagúdj de ez így van! Mondjuk a nagypapád kaphat injekciókat, de egy picibaba már nem!

Azt viszon lehet megfogdom hogy 3-4 napig nem babáznak, nincs puszilgatás stb...

Köszi a válaszodat!

2009. nov. 2. 14:19
 5/6 A kérdező kommentje:

Tényleg basszus! ajjj cseppfertőzés útján terjed!

Na de kint sokkal több a beteg mint itthon!


Megértem te félelmedet is!


Nem kéne így laknunk!

Az a komoly hogy egyáltalán nem fogja Őket izgatni mikor visszajönnek hogy át ne adják a babának,simán oda hajolnának hozzá. :(

2009. nov. 2. 14:23
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem itthon is rengeteg beteg van csak nem akar a média pánikot kelteni. Én is nagyon félek, de tegnap pont az m1-en volt egy beszélgetés, és azt mondták a jövőhéttől 3 év alattiaknak való ellenszert is lehet majd kapni. Sztem én beoltatom a 8 hós lányomat. Tudom hogy most lesz olyan aki leugat majd.

én úgy gondolom, hogy senkinek nem célja, hogy népirtást rendezzen. A média úgy állította be az ellenszert mint egy mérget.

2009. nov. 2. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!