Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9-10 hónapos babának milyen...

9-10 hónapos babának milyen olyan dolgokat tudtok amivel tanítani lehet (bármire)?

Figyelt kérdés
Lassan 10 hós a lányom, de nincs öteletem, mivel lehetne ösztönözni a tanulásra. Hiába mondókázok, gyakoroljuk a pápát integetéssel, nem nagyon köti le a figyelmét, lehet rosszul csinálok valamit. Szeretném őt tanítani, tudtok valamit, hogy mire lehet még tanítani.Tudom sok mindere, de nekem nincs ötletem.
2013. szept. 5. 16:40
 1/5 anonim ***** válasza:

nekem is ennyi idos a lanyom. :)


eloszor is a legfontosabb, hogy nincs ket egyforma gyerek. Mindenkit mas erdekel, mas utemben halad a tanulasban is.

Ilyen korban valoban lehet mutatni neki a pa-pa-t, de ez se kot le mindenkit. A tapsolast is lehet neki mutatni. Aztan en a mult heten vettem neki duplo legot. A kockakat osszeutogeti, probalja a dobozba tenni oket. Ezeket is meg lehet neki mutatni. A testreszek kozul szoktam mutogatni azt, ami tetszik neki. Ilyen pl a labujja vagy a koldoke. Szerintem korai meg ugy nagyon komoly *tananyagot* leadni nekik. Inkabb legyen a vicces, szorakoztato. En most egy hete hulyesegbol azt tanitottam neki, hogy felfele mutattam, hogy ott a lampa. Es ma mar ha megkerdezem tole, hogy hol van, egybol nez az eg fele. Es ma mar mondta is, hogy : uuumpa... :)))) hat, ezt nem gondoltam volna... Szoval en inkabb jatekosan foglalkozom vele, abbol is tanulnak am rengeteget.

2013. szept. 5. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Minden baba mas! Az en kisfiam 9 honapos es semmi ilyen nem erdekli. Odaguritom a labdat es megragcsalja. A konyveket is. O a mozgasban fejlodik nagyon, maszik felall mindenhova. Nem lehet mindenben tokeletes. Papazni se papazik, nem beszel csak babababa. Tapsikolni szoktam akkor fogja a ket kezem. Meg duc duc es odateszi a homlokat az enyemhez. Ennyi :).
2013. szept. 5. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
9-10 hónaposan az én kisfiam sem csinálta ezeket,amjd egyik napról a másikra (12 hós volt) elkezdett szavakat mondani,puszit dobott,kacsintott,pápázott stb.most szinte mindent megért amit mondok neki-add ide,hozd ide,csücsülj le,stb,és ő is mondja ha éhes-úgy hogy hamm,vagy ha hintázni akar,mondja hogy hinta.most 14 hós egyébként,és kb 10 szavas szókinccsel rendelkezik,és nagyon sok állatot utánoz.szóval ne aggódj,csak kitartás.szereti a könyveket,abba mutogattam neki a dolgokat,ismételtem neki,énekeltem...
2013. szept. 5. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Babajelek. :) Az egy szuper dolog.

Röviden összefoglalva a lényege: amikor beszélsz hozzá, akkor a szavakkal együtt a süketnéma jelbeszéd egyes szavait is mutatod (nyilván, nem mindet, hanem azokat amik érdeklik, illetve amik könnyűek). Ezt kb fél éves kortól lehet már, azaz, figyelnek a babák. A lányom kifejezetten várta, hogy ha kimondtam a szót, mutassam a jelet is, sőt, gyakran odanyújtott egy lego-állatot vagy ilyesmit és nézett rám, hogy mi a jele. Egy idő után elkezdenek visszajelelni is, na az aztán egy felemelő dolog, amikor a 9-10 hónapos gyerek beszélget. :) Szavakat formálni még nem tud, de egyszerű jeleket mutatni igen, irtó jó dolog! Csak biztatni tudlak.


ha a gugliba beírod, találsz elég sok linket. Én kerestem egy olyan internetes oldalt ahol elmutogatják a szavakat (pl ez: [link] ), ott "betanultam" előre, mi az ami érdekelheti a kiscsajt, aztán ha kellett, elő tudtam kapni. Amúgy nekem magamnak is hasznos, szerintem tök érdekes dolog.

2013. szept. 5. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Off: utolsó! Ez tényleg nagyon érdekes, köszi a linket!

On: Kérdező! Az én kislányom 9 hónapos múlt és ezeket tudja (nem dicsekvés, csak hátha kapsz egy jó ötletet belőle): integet, pápázik, tapsol, kacsint (mindkét szemével), mutat dolgokra ("kérdezi", hogy mi annak a dolognak a neve, és elmondom neki vagy ötvenszer és utána ha visszakérdezek, akkor megmutatja), ezek a telefon, ajtó, lámpa, papucs, kutya, kép. Tanítom neki a hangutánzó szavakat úgy, hogy kérdezek és felelek rá, aztán őt kérdezem és néha megpróbálja, ezek a vauvau (hogy ugat a kutyus?), tütű (hogy dudál az autó? Ő erre azt mondja, hogy tátá), miau miau (hogy nyávog a cica? Erre vagy azt mondja, hogy miá, vagy azt, hogy tita). "Énekelünk", ez azt jelenti, hogy én "áriázok" erre ő magas hangon utánozni próbá:l "ááá". Ezeken kívül van egy pár dobozunk, amibe pakoljuk a játékait: ő kiborítja, utána meg egyesével adogatom neki és visszapakolja őket. :) Gyakorolja a felállást, mászást, meg az ahtó szóból a tó szótagot. Rázza a fejét játékból én meg mondom, hogy nemnemnemnem, most már fordítva is megy, mondom, hogy nemnemnem, ő meg rázza a fejét. Ha olyat csinál, akkor mondom, hogy mit csinál, pl mászikmászikmászik, vagy feláll a baba feláll a baba feláll a baba, vagy tedd bele tedd bele tedd bele, vagy dobd ide dobd ide dobd ide. Ha mutatja, hogy hova akar menni (ablakhoz nézelődni, vagy tükörben mókázni), akkor kérdezem, hogy oda? Ő meg mondja, hogy da. Most fogom neki tanítani a testrészeket, mint pl orr, fül, száj, szem, meg amikor feláll rám támaszkodva, akkor szoktam táncoltatni és mondom hozzá, hogy tánci tánci.

Ezek mind szavakkal összekötött dolgok, szerintem fontos, hogy mondd, hogy mi történik, akár kismilliószor is, így fejlesztheted a kis beszédközpontját, és egy idő után összekapcsolja a szót a jelentésével. Így dolgoztathatod a kis agyát, de ha már elégszer elmondtál neki valamit, akkor teszteld, hogy tudja-e. Csodálatos, amikor látod, hogy nem hiába tépted a szád! :)

2013. szept. 6. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!