Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan lehetne rászoktatni a...

Hogyan lehetne rászoktatni a kevesebb evésre sírás nélkül?

Figyelt kérdés
Kisfiam 4hetes es kiderült, hogy refluxos és túl sokat szopizi ml-erben ( ennyit az igény szerinti szoptatásról, túletettem). A kb 300gr helyett jóval többet hízott 1 hó alatt, ezért ránk lett parancsolva h kb 600fr-t szopizzon naponta, ami kevesebb, mint amit megszokott. Hogyan lenne jó átszoktatni őt az új "adagjához"? A reflux miatt muszaj csökkenten.
2008. júl. 1. 20:36
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A 300 gramm az első hónapban nagyon kevés hízás lenne, a kislányom az első 2 hónapban 1-1 kilót hízott, a 3. és a 4. hónapban pedig kb 600-600 grammot. És a dokinénink ezt is kevesli. A kislányom az első 2 hónapban kb 650 grammot evett (persze az első héten kevesebbet) most pedig kb 750 grammot (most fél éves). Ez inkább kevés mint sok.

Azt hogy mennyit kéne egy nap ennie úgy tudod kiszámolni, hogy a súlyát kilpgrammban mérve megszorzod 120 grammal, ez az ideális napi minimum mennyiség. Ha a súlyát 150-nel szorzod, akkor a napi maximumot kapod. Ha ettől kicsit eltér az persze nem baj, mert az is számít, hogy mennyire zsíros a tejed.

Ha a gyerkőcöt nem zavarja a reflux, akkor szerintem ne akard, hogy kevesebbet egyen. Én amúgy elvinném a helyedben egy homeopátiás orvoshoz, egy barátnőm kislányának a refluxán nagyon sokat javított.

2008. júl. 1. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
örülj,hogy eszik! hülyeség amit mondtak
2008. júl. 1. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Meg tudod esetleg adni a homeopatás orvost, aki tzűudott segíteni? Köszönöm!
2008. júl. 1. 21:42
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom pontosan, hogy mi az a reflux, de a kisfiam 2 hónapos, az 1. hónapba 1,14kg-ot a 2 hónapba 1,35 kg-ot hizott a doktornőnk nagyon meg van elégedve szerintem a30 dkg nagyon kévés lenne. Már az első héten kb 550-et szopott.
2008. júl. 1. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló vagyok. Én Egerben lakok, itt Szabó Ágota rendel, de szinte minden városan van valaki. Ha neten rákeresel biztosan találsz dokit. Én ekcémával vittem hozzá a kislányom és nekem is segített. Előtte a gyerekorvoson kívül még 2 bőrgyógyásznál is voltunk, de nem volt eredménye. Eddig nagy hókuszpókusznak tartottam a homeopátiát, de használ. Nekem most volt kötőhártyagyulladásom, kaptam a háziorvosomtól szemcseppet, amit persze szoptatás alatt nem lehet használni, így el se kezdtem, és erre is használt a homeopátiás szemcsepp. Mivel nincs mellékhatás, nem veszíthetsz!

Sok sikert és mielőbbi gyógyulást a picinek!

2008. júl. 1. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Még mindig az első válaszoló vagyok. Itt találsz orvosokat:

[link]

[link]

2008. júl. 1. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia. A reflux az az amikor evés után sok kaja vissza jön büfizésnél nem?Legalább is nekem ezt mondta a védőnő. Akkor miért kéne kevesebbet ennie?Akkor mitől fog hízni? Vissza is jön neki, és kevesebbet egyen? Ez érdekes.Az én babómat 3500-el hoztuk ki a korházból, most 5kg 2 hónapos.Nálunk is volt ilyen hogy sok vissza jött neki, de nekem azt mondta a doki, hogy evés után picit hadjam pihizni, ne egyből büfizzen, vagy ha ez sem vállik be etesem hordózóba.Mind a kettő be vállt, csak sajna a hordózós etetés miatt rá szoktunk a cumisüvegre, és sajna el is ment a tejem.De te azért meg próbélhatod hogy nem egyből büfiztetsz,vársz 10-15 percet,hátha be vállik.Sok sikert
2008. júl. 2. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!