Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet a tápszertől rossz...

Lehet a tápszertől rossz alvó? Létezik, hogy attól nem álmos éjjel?

Figyelt kérdés

9 hónapos kisfiam nagyjából 1 hete kap tápszert, előtte főzelék-konzervet meg egy kicsi anyatejet (mert hogy nem kellett neki...) kapott vacsira, lefekvés előtt kapja a tápit az ágyában, nagyjából 1/2 9-9 között, és azonnal el is alszik tőle.. Azonban 2-3 között felkel és két-három órát tárva nyitott szemmel, veszekedve tölt el... Hol sír, hol pedig vitatkozik a maga kis anyanyelvén, s ha bemegyek, kitárt szemekkel néz rám, ha 20 percet állok ott, akkor addig néz mereven, ha 40-et, akkor 40-et, s ha elmozdulok, mert már nem bírja a derekam, akkor elkezd sírni, vagy "ejdedidididi"-zni :)

Ez azóta van, hogy tápszert kap, mondván ha nem kell neki a cici, akkor valahogy ezeknek a vitaminoknak be kell jutniuk.. Előtte sem volt jó alvó, de ez katasztrófa! Nem fáj semmilye, csak egyszerűen nem alszik! Ma már elszakadt a cérna, és kivettem éjjel magunk közé, hátha attól aludna... Nem, mászott a fejemre, játszott azzal, hogy a tapétát kaparászta, cumijával szórakozott, s mikor megfogtam és letettem magam mellé, jött a panaszkodás... Olyan, mintha elég lenne neki 5 óra alvás! De hát az képtelenség!5-6 felé persze kidől és még most is alszik....

Nem tudok másra gyanakodni, csak a tápszerre, volt másnak is ilyen?


2009. nov. 1. 09:56
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia! Nem akarlak megijeszteni, hallottam már ilyet, hogy egy gyereknek kevés az alvásigénye! De nem kell rögtön erre gondolni!!! Szerintem a te babád össz-vissz eleget alszik, mármint gondolom a nappali alvással együtt. Egy 9 hónapos baba alvásigénye kb. 12,5 óra. Pr´báljatok áttérni az egy alvásra (ha még kétszer alszik). S a délutáni kelés legkésöbb fél 4 legyen!

Nekem 2 kisfiam van! Sajnos mindkettö örült korán kel, fél 7-kor vége az alvásnak, pedig nem mennek 8 elött az ágyba. A kicsi még csak 7 hós 6-kor kel, ö kétszer alszik napközben, 2 illetve 1 órát. Ez összesen 13 óra! De kiegyensúlyozott!

2009. nov. 1. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!