Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7 hónapos szopis babának a...

7 hónapos szopis babának a napi 2x-i mellétáplálás mennyi g legyen étkezésenként? Mikor próbálkozzak vele, úgyértem kb hány órára tegyem, ezt a két étkezést?

Figyelt kérdés
2009. okt. 31. 21:25
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha szopi után kínálod, akkor nem kell problémázni a grammokkal, mert csak annyit eszik majd, amennyire tényleg szüksége van még az anyatej mellet. Így a tejed sem csökken majd, és min. 1 éves koráig meglesz a szükséges tejmennyiség.
2009. okt. 31. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Azért gond ez nekem ,mert 11kg és ha nem " tömöm" meg, akkor éjszaka sokszor felébred az éhség miatt. Úgy gondoltam 2 szopi között kellene adnom, de mennyit?
2009. okt. 31. 22:20
 3/4 anonim ***** válasza:
Én szopi után félórával adtam, amennyit elfogadott. Amikor már nem kérte, elfordult vagy játszani kezdett az étellel és nem nyitottaa száját. Ez a mennyiség fokozatosan nőtt, 7 hósan még szinte csak pár kanállal, később 10 deka körül lett. (a lányom 12,5 hós, 10 kiló) Az enyém is ébred, de ebbe bele kell törődni. Tömni kajával nem szabadna szerintem. Nemcsak az éhség miatt ébrednek, hanem mert ha felriad, még nem képes egyedül visszaaludni és erre a cici a legjobb mód. De ez teljesen normális. Egyébként az első válaszoló vagyok. Amíg 2x evett, az egyiket a délelőtti szopi utánra (10.30-11 körül) a másikat a délutáni, de nem a közvetlenül lefekvés előtti szopihoz kötöttem (este 5-6 között). A harmadik kaját most 1 évesen vezettem be ez a reggeli szopi utáni szilárd reggeli
2009. nov. 1. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi ismét a választ! Pár napja bevezettem a napi 3x szilárd ételt, mert úgy vettem észre már nem elég a tejcsi neki, de:9h gyümi du:15h húsos e:19h-kor tejpép, persze amennyit elfogad és még szopi. Itt volt a doki és ő tanácsolta, mondván, hogy már igényli a baba testsúlya.

Az én babám 10,5kg 75cm. Tényleg igényli, mert meg is eszi kb 100gr kaját, de van, hogy 1 egész üveg bébiételt elfogyaszt. Most elég jól beállt, erre az időbeosztásra és így látom, hogy jól is érzi magát. Mégegyszer köszönöm a válaszaid !

2009. nov. 4. 09:50

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!