Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szoktattátok rá babáito...

Hogyan szoktattátok rá babáitokat a cumizásra?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy fura kérdés, de én éppen ezen dolgozok, mert a kislányom csak cicin képes elaludni, ezért szeretném, ha inkább cumizna, de nem hajlandó. Állandóan kiköpi. Valami ötlet?
2009. okt. 31. 20:45
 1/8 anonim ***** válasza:
52%
Ne altasd a cicin,mert akkor nem fog másképp elaludni soha.Ha nem kell neki a cumi,akkor majd az ujját kapja be,attól sem lesz semmi baja,és azt nem kell keresgetni,ha elveszik.
2009. okt. 31. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
52%

Szia!

Nem tudom mennyi idős a kislányod, az én fiam 7 hetes, és egy hete cumizik.Addig öklendezett tőle, sőt egyszer visszajött a kaja is.Most is nagyon ritkán cumizik, de legalább néha elfogadja és megnyugszik tőle.A férjemnek sikerült rászoktatnia rengeteg próbálkozással, mert már sajnált, hogy egész nap rajtam volt, mert ha nem adtam cicit, üvöltött.Én feladtam a próbálkozást, mert sajnáltam.Ne add fel, próbálgasd.Nekünk is van, hogy még mindig kiköpi, van amikor kétpercenként rakom vissza, mert a nyelvével kinyomja, aztán kéri vissza.

2009. okt. 31. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Anya+ cici helyett cumi...kemény menet lesz,de tényleg nem reménytelen,biztosan sok türelem és következetesség kell majd.Több cumit érdemes próbálni,mert nem biztos,hogy egy fajta tetszik neki...legalábbis mi vagy 6 félét próbáltunk,mire kisfiam megtalálta az "igazit".

(Nálunk ez a Nuk,szilikon,orthodónikus,karika nélküli volt...a mai napig csak ezt fogadja el)

2009. okt. 31. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Mi nem akartunk neki cumit adni, de kb. 3 hetes korától mégis cumizik.Egyszer, amikor már vagy 3 órája ordított, csak odaadtuk neki a felicitas-os mam cumit. Mintha csak erre várt volna...Szóval nem kellett rászoktatni.. Hozzáteszem, hogy a természetes szopásigénye nem volt kielégítve, mivel tápszeres. Esetleg próbálkozz kihúzni a szájából, akkor a mi kisfiunk csakazértis rácuppan, és szívja vissza. Vagy mozgasd a szájában fel-le egy kicsit, hogy ráérezzen.
2009. okt. 31. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
először is, ne hidd el, hogy ha cicin altatod, akkor máshogy nem fog elaludni. El fog, ahogy a fiamat is 2 nap alatt átszoktattam. Viszont ha nem kell neki a cumi, ne erőltesd. Eleinte maradj vele a szobában (pl. feküdj mellé egy ágyra, stb.) amíg elalszik. Majd fokozatosan ezt is elhagyhatod. Mi egy évesen szoktunk le a ciciről gond nélkül. A te lányod mennyi idős?
2009. okt. 31. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, az én lányom még csak 5 hetes. Ő is kitolja a nyelvével az összes cumit, már sok félét próbáltam. Hát próbálkozom még, majd meglátjuk.
2009. nov. 1. 11:25
 7/8 anonim ***** válasza:
az én 4hetes kislányom simán elfogadta a cumit,igaz az első 2-3alkalommal öklendezett, de nem is hagyom, hogy cicin elaludjon! a dokinőnk azt mondta, hogy ne ezt a felicitas-csomagos mamm-os cumit adjuk neki, hanem a NUK márkájút, mert hogy az ilyen fogszabályozós, meg különleges kialakítású! folyamatosan vissza kell adni a szájába, és egy idő után el fogja fogadni! nem szabad feladni!
2009. nov. 1. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Az első hónapban mi is csak cicin nyugodtunk meg egész nap. mondta is anyósom h mi lesz így velem később, ne csináljam ezt. de kb 2 hónaposan gondolkodtam el rajta, h már nincs is napközben cicin és az esti altatáshoz sem igényli mindig, szóval észrevétlenül magától leszokott. szerintem egyszerűbb vele ülni egy fotelban és cicin elaltatni mint sétálgatni vele, főleg ha nagy baba.

egyébként én nagyon szerettem azt az időt, amikor csak velem tudott megnyugodni. és mi is kiköpjük a cumit..., marad a séta.

2009. nov. 1. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!