Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy szoktattátok le babáitoka...

Hogy szoktattátok le babáitokat az éjszakai kelésekről? Mit ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Most lesz 9 hós és borzasztó milyen rosszul alszik éjjel.Van hogy 5-6x is kel, de a tegnapi éjszaka még ennél is rosszabb volt.Ahogy hozzáért a matrachoz, fenn is volt.Nappal semmi gond.

A párom szokik le a cigiről és mostanában minden nyekre felkel.Szegénynek reggel dolgoznia kell.Ez miatt akarok tenni valamit, hogy nyugodtabb éjszakáink legyenek.Egy szobában alszunk, nincs rá mód, hogy kialakítsunk egy gyerek szobát.

Köszönöm a segítséget!


2009. okt. 19. 12:13
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

tegnap éjjel volt valami a levegőben, mert az én 22 hónapos (amúgy rosszul alvó) lányom sem akart elaludni. Ha hiszel a homeopatiában, akkor a Camomilla 5CH esténként 5 bogyót adhatsz a picinek. Ezen kívül ha bírjátok a hűvöset, akkor 18-20 fok legysen max a szobában, a levendula olaj párologtatva fertőtlenít és segít elaludni. Ja és azt mondják, hogy ne legyél ideges, met a baba megérzi, de ez engem csak tovább szokott stresszelni :)

Sok sikert.

2009. okt. 19. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is most lesz 9 hós a kisfiam 24-én és dráma, hogy mennyire rosszul alszik ő is, és a mostani este nálunk is kriminális volt, bár szépen elaludt, de 2 és 5 között negyed óránként ébredt, vagyis gyakorlatilag nem is aludt... szörnyű volt, egy idő után ha tetszik bárkinek, ha nem, feladtam és hagytam sírni, mert már nem bírtam, én is sírtam a konyhában, de gerincbetegen nem voltam képes egy idő után a kiságy fölött hajolni, mert a lábaim már teljesen elzsibbadtak... iszonyú volt! Nappal nálunk sincs semmi gond...

Bár nálunk 20 fok van a lakásban, nem segít, párologtatót is használunk, igaz, nem levendulásat, de az sem vált be, borostyánlánca is van... mi is kipróbáltunk már sok mindent, de semmi :(

Kitartást nektek is! Reméljük egyszer lesz majd olyan, hogy átalusszák az éjszakát! Azt hiszem nem is tudnám mit csináljak meglepettségemben :)

2009. okt. 19. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom most lesz 26-án 8 hónapos, de még csak 2-szer aludta át az éjszakát. Ő is felkel éjszakánként vagy 2-szer 3-szor. Tegnap éjszaka 2 órát volt ébren. Csak a cumisüveggel hajlandó elaludni. Amikor felébred az éjszaka, csak a cumisüveggel nyugszik meg, de ha visszaalszik és kiesik a szájából, akkor sírva ébred. Egyszerűen már nem tudjuk a férjemmel, miért ébred fel. Nem fázik, nem éhes, és már nem hiszem hogy szomjas lenne, hiszen 3-4 dl tea után nem lehet szomjas. Segítsen vki, hogy mit csináljunk!
2009. okt. 19. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Anette Kash-Zahn és Dr Hartmut Morgenroth: Minden gyerek megtanul aludni c. könyv tanácsai segíthetnek!
2009. okt. 19. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Hát a saját tapasztalatom, illetve nagyon sokaktól hallom, hogy bizony ilyen időszakai minden babának vannak. Hol ez, hol az az ok. Esetleg foga nem jön? Ha igen, akkor adj neki viburcol kúpot és/vagy chamomilla golyókat, nemcsak a fogzási fájdalomra jók, hanem nyugtatják is a babát, ugyanakkor nem tud hozzászokni. Nézd meg, hátha melege van, fázik stb. Lehet a nyugtalanság a mozgásfejlődésében bekövetkezett változásoktól (ha esetleg mondjuk most állt fel pl.). Először az okot kellene kideríteni, utána próbálni orvosolni. De sajnos azt kell mondjam, hogy legtöbb baba átesik ilyen nem alvós életszakaszokon. Nálunk most ért véget (remélem) a 3. ilyen szakasz. 17 hónapos kislány anyukája.
2009. okt. 21. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy éhes? Az én babám 8 hónapos és rendszeresen felkelt éjszakánként többször is. Azóta már a reggeli kivételével pépeset eszünk, este lefekvés előtt megeszik egy tál tejdarát, utána iszik egy kis tápit, azóta 4-5 körül kel először. Addig alszik. Nekem azért nem aludt éjjel, mert éhes volt.

De egyébként most támadnak a vírusok, mi is megfáztunk, lehet hogy bujkál benne valami.

Az utolsó tippem a fog. Arra én is viburcolt használok, illetve hogy el tudjon aludni dentinoxot. Más tippem nincs.

2009. okt. 21. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Foga most nem jön, és nem hinném hogy éhes lenne.Most állt fel, lehet hogy ez is közre játszik.Eddig vagy 5x aludt át éjszakát, és ez már a sokadik nem alvós szakasz.Sose alszik jól!Most már tényleg muszáj tenni valamit, mert ki vagyok idegileg és így ő is nyugtalan.Ráadásul a párom sem tudja kipihenni magát.

2009. okt. 21. 15:57

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!