Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyon piros 3 hónapos kisfiam...

Nagyon piros 3 hónapos kisfiam feneke! Híg a széklete és megy a hasa. Lehet ez a fogzástól? Ha igen, ki mivel kezeli/kezelte? Adjatok valami tippet!

Figyelt kérdés
Már mindennel kenem és nem múlik el. Sudocream, Neogranormon, Bebanthen, OTKI gyógyszertár kenőcs. Naponta 8-szor cserélek pelenkát és már nincs ötletem.. Orvoshoz jövő héten megyünk.
2009. okt. 31. 19:02
 1/9 anonim ***** válasza:

ha hasmenése van, akkor azt kezelni kell. kamilla teát nem adok ilyenkor, mert hasmenést okoz. nem tudom, mennyi idős a pici. ha picike de kapott már más ételt is, akkor a gyógyszertáros sárgalépa- rizs italt szokták adni, esetleg egy babáknak való hasmenés elleni gyógyszert. de ezt meg kellene beszélned a gyerekorvossal.a folyadékpótlás legyen az első. sokat kell innia, nehogy kiszáradjon.

Sajnos nem tudom megmondani a gyógyszertári kenőcsöm nevét. ez doki receptje alapján kikevert. a neve helyén ez áll: UNG."CS" dos 1. iszonyú büdös, közép barna színű, ragacsos anyag. ha nagyon csúnya a popsija, és nagyon híg a széklete, holnap bemennék a gyerekosztályra tanácsért.

2009. okt. 31. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Mint írtam is 3 hónapos, de már közeleg a 4. hónap 1 hét múlva.

Tápszert kap csak, és a kedélyálapota is remek. Rengeteget nyáladzik.

Ajánlotta valaki a Canestent, de azt orvosi tanács nélkül nem merem rákenni. Tegnap azt mondták a csípővizsgálaton, hogy gomba.. Mi a fenétől alakul ki a gomba.. Nem is értem.. már nagyon bánatos vagyok. Hétfőig csak kihúzzuk valahogy. Csak érdekelt volna, volt e már valaki babájának ilyen tünete?!

2009. okt. 31. 19:51
 3/9 anonim ***** válasza:
z első vagyok. bocsi, átléptem az életkoron, de találtam egy -két hasznos dolgot. a cikk hosszú, de hasznos.
2009. okt. 31. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

íme a cikk:

[link]

2009. okt. 31. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem tudod esetleg felhívni a védőnőt vagy a gyerekorvost?

A kisfiamnak is volt gombás fertőzés a popsiján, Alsol krémet használtunk rá (recept nélkül lehet kapni) és valami lila löttyöt, amivel ecsetelni kellett, de annak sajnos nem tusom a nevét.

2009. okt. 31. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Most tüzetesebben megnéztem a problémát. A kipirosodás néhány helyen foltokban lehámlott és ott még pirosabb. Tiszta rémálom ez az egész. Most neogranormonnal kentem be estére, az ugyebár hámosító. Csak bírja ki szegény még 1 napig.
2009. okt. 31. 21:13
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálunk is volt ilyen piros popsi.

Azért van mert eleinte kicsit kicsípte a fenekét a kaka. Később pedig tényleg begombásodott(meleg, nedves, stb.).

Nekem azt mondta a védőnő, hogy kenjem Canestennel. Pár nap és elmúlt tőle, úgyis valami hasonlót fognak javasolni az orvosnál.

Úgy tudod elkerülni legközelebb a kipirosodást, hogy amikor egy kicsit is látod, hogy kezd piros lenni a popsija, ne törölgesd popsitörlő-kendővel, mert ezek olajosak, nem tud levegőzni a bőre, így könnyen el tud gombásodni.

Mondjuk én már mindig vízzel mosom a lányomnak, és utána jó szárazra törlöm. Igaz, hogy kicsit macerásabb, de már sose piros Neki, nekem ennyit megér.

Sok sikert!

Eszti anyukája

2009. nov. 1. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ja olyannyira bejött ez a vízzel való mosás, hogy még popsikrémet sem használok, csak éjszakára, mert akkor többet van ugyanabban a pelusban.

Eszti anyukája

2009. nov. 1. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Én is most mosom neki naponta többször és levegőztetem... az a baj, hogy foltokban lehámlott a bőre a popsiján és ott az még pirosabb... na remélem holnap nem úgy néz majd rám a doktornő mint egy "állatra" aki elhanyagolja a gyerekét. Kész téboly!


köszi a választ

2009. nov. 1. 17:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!