Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyon rosszat teszek a...

Nagyon rosszat teszek a babámmal, ha éjjelente egyszer hagyom picit sírni amíg magától vissza nem alszik?

Figyelt kérdés

9 hónapos múlt és nagyon sokszor kel éjszaka! Eddig 1-2 óránként fent volt, valószínűleg a fogzás miatt, most viszont úgy látom nem jön több foga. Így olyan 3 óránként kel éjszaka. Gondolom ez már csak egy rossz szokás, meg igazából elrontottam, mert megszokta hogy ha felkel éjjel, akkor legtöbbször kap cicit is (azért ha óránként kelt akkor nem adtam neki mindig :)) .

Viszont mostanában mindig beiktat egy bónusz ébredést, általában éjjel egy körül, de van amikor hajnali 5kor. Ilyenkor tele a pocak, mert általában előtte egy órával szopizott, pelust tiszta, tehát igazából nincs oka sírni. Két napja hagyom egy kicsit ilyenkor, nem rohanok át hozzá rögtön és általában 5-10 perc alatt vissza is alszik! De nagyon rossz hallgatni ahogy sír és nem tudom hogy mennyire okozok ezzel kárt a kis lelkében! Napközben ugyanolyan mosolygós és vidám baba maradt, de akkor is félek...


2009. okt. 31. 10:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
42%
Semmi rosszat nem teszel vele.Sokkal rosszab,ha ahhoz szoktatod,hogy éjjel egyen.A lekének pedig semmi kára nem lesz,ez csak egy ójabban divatos mánia.Régen is hagyták kicsit sírni,mert másnap nem tudtak volna dolgozni az anyukák,ha éjjel egyfolytában a baba mellett lettek volna.Így nem lesz majd 6-7 hónaposan hisztis gyerek belőle.
2009. okt. 31. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
47%
Ne hagyd sírni! Menj be hozzá, tudja hogy ott vagy és nem hagyod/hagytad el...Lányom is ezt csinálta, aztán mikor látta hogy mindíg ott vagyok amikor hív, leszokott róla. Ha már elkezdődött a szeparációs szorongás, lehet annak a jele is. Nemrég olvasgattam erről, és ott is azt tanácsolták hogy menjünk be hozzá.
2009. okt. 31. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Igen, tudom hogy azt tanácsolják hogy menjünk be hozzá, de én ezt kb. 4,5 hónapos kora óta csináltam, vagyis 4 hónapig. És ezt tényleg szó szerint értsd, hogy 1-2 óránként kelt! Ezt kb. 3 hete hagyta abba, lehet hogy a fogzás vége miatt, de az is lehet hogy attól mert kicsit bekeményítettem, és már nem kézben altatom, nem ugrok rögtön az első sírására (persze csak akkor ha tudom, hogy nem éhes, tiszta a pelus és nem fáj semmije). Ezért jutottam erre a döntésre, hogy nincs más megoldás, mert már élő halott vagyok. Viszont bánt a lelkiismeret, és bárhol utána nézek mindenhol azt írják hogy ne hagyd sírnia babát! Közben meg az eszemmel tudom, hogy nem mehet ez így tovább mert már kikészülök...
2009. okt. 31. 11:00
 4/13 anonim ***** válasza:
84%

Semmi rosszat nem tettél, és abszolut igazad van. Én egy évig ugráltam a lányomnak, borzalmas volt, már azt sem tudtam, hogy hívnak.... ő nem óránkét, hanem 20 percenként kelt, és csak cicin volt hajlandó visszaaludni, ott is egyre nehezebben.

Meguntam, 1 évesen megtanítottam egyedül elaludni, és azóta végigalussza az éjjelt ébredés nélkül. EGyet bánok, hogy nem előbb tettem meg.

Lányom sem lett anyásabb, nem érte kár, csodás, kegyensúlyzott baba, és azóta én is, férjem is. Megérte.

Ajánlom figyelmedbe az "Aludj jól, gyermekem" c könyvet.

2009. okt. 31. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
2.vagyok. Én is alkalmaztam egy könyvet, az Álomba ringató praktitkákat(kismamablog.hu), így lehet hogy az segített igazán, nem az hogy mindíg rohantam hozzá. Nappal és éjjel is alszik rendesen, most 9hónapos. Ettől függetlenül nem hagytam és hagynám sírni!
2009. okt. 31. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
76%
szerintem jól tetted és látod hatásos is lett mert visszalaudt! tudom rosz ha sir, de én is ezt csinálom, és most ugylátom hogy már 5 perc sirás után visszaalszik alőtte meg 20 prc sirás is volt!
2009. okt. 31. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
62%
Az én kisfiam is ugyanezt csinálta. Egy éves lett amire átaludt az éjszakát. Az elején képes volt órákat sírni, nem 5-10 perc kellett neki. Ezért is mentem be hozzá. Ezzel teszel neki a legjobbat. Így hamarosan ő is és te is tudtok egész éjjel aludni!
2009. okt. 31. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
69%
Nagyon jól teszed, én is így szoktam. Van, hogy álmában sírdogál, igazán fel sem ébred, vagy pukizik és azt kíséri nyafogó hang. Azzal teszel neki rosszat, ha nem szoktatod le az ilyen ébredésekről. Egy ennyi idős gyereknek már szüksége van arra, hogy nagyobb részben átaludja az éjszakát. Az idegrendszere csak így tud rendesen kifejlődni. Figyeld meg pár nap, és már fel sem fog ébredni. Én a helyedben megpróbálnám az éjszakai evésről is leszoktatni, valószínű, hogy akkor is csak megszokásból kel fel, nem biztos, hogy éhes. Én megpróbálnám csak megitatni, és úgy visszafektetni.
2009. okt. 31. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
a picit sír és vissza alszik szerintem nem gond,de ha nagyon sír akkor már igen.
2009. okt. 31. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Igen, tudom, szeretném leszoktatni az éjszakai evésről is, csak félek hogy ha mindent akarok egyszerre, az már sok lesz neki! Egyébként arra van valami ötletetek? Csak mert azt hallottam, az sem jó, ha vizet vagy teát adok neki, mert akkor meg azért kel majd fel, hogy ezeket megkapja.

Hát a leghosszabb amit egyben sírt az max. fél óra volt! Annyira akartam figyelni az órát és sajnos elaludtam közben... :( Viszont arra keltem hogy csend van és alszik, már csak betakarni mentem át! Azóta egyre kevesebb ideig sír és egyre hosszabbakat alszik! Nagyon remélem hogy ez így is marad!

Köszönöm hogy válaszoltatok! Kicsit megnyugodtam, mert akkora ellentábora van a "sírni hagyásnak", meg utána olvastam a neten és a végén már nem voltam biztos a dolgomban! Egyébként régebben én is ellene voltam! Foggal körömmel!! És szégyenlem is leírni, de aki támogatta azt le is pontoztam ezen a fórumon... :( Akkor azt hittem én ilyent soha nem tennék a gyerekemmel, de sajnos rá kellett jönnöm, hogy teljesen kikészít és a fejemre nő, ha hagyom!

2009. okt. 31. 14:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!