Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért kérdezik meg a rokonok,...

Miért kérdezik meg a rokonok, családtagok, hogy mekkora méretet hord a pici, ha nem érdekli őket? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

62-68-as a mérete, és vesznek neki 74-80-ast, mert "olyan picinek tűnt a 68-as is", de ha egyszer most még az a jó neki...

A nyáron kapott rövid ujjú pólók, bodyk, nyári kalapok, ruhácskák most jók, amiket most kapott bélelt melegítők, kabátok majd májusban lesznek jók, amikor egy éves lesz.Pláne, hogy a méret mellett még az életkor is bele van írva. Miért csinálják ezt? Ja és akkor azt mondják, h tűrjem fel, jó az úgy is. Persze ők sem húznának fel 2 számmal nagyobb ruhát feltűrve, nem?


2009. okt. 31. 09:52
 1/9 anonim ***** válasza:

Nálatok legalább megkérdezik... :-)


Anyósom állandóan újszülött méretet hoz már 8,5 hónapos babámra, mert eszébe sem jut, hogy egyáltalán megnézze a méretet... mondjuk amúgy sem tudná... :-S

2009. okt. 31. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Mert ilyenek, ez nem fog változni...

Én ezért nem vennék soha ruhát, mert lányomon is látom, hogy bár 17 hós, a bady között rengeteg van, ami jó neki, és 9-12 hós. Sőt, nadrágja van ami 6-9 hós, és tökéletes, pedig átlag baba, nem kicsi... (80 centi és 10 kg)

Szóval szard le, majd a következőnek lehet jók lesznek a ruhák.)

Mikor lányom megszületett, 92-es bady kaptunk, 88-os rugit...sok fogalmuk volt róla...

2009. okt. 31. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én meg azon akadok ki, ha valaki pont olyan méretet hoz, ami épphogy rámegy a gyerekre. (persze csak magamban füstölgök, amúgy meg nagyon hálás vagyok érte és örülök).


Épp most kaptam egy télikabátot, gyönyörű!!! 74-es méret, és a lányom 75 cm. Épphogy rámegy.. alá már alig tudok adni valamit. Jövő novemberben vehetek újat, pedig ha 80-ast vagy 86-ost hoztak volna (blokk nincs meg), akkor jövő télen is jó lenne, és tudnék alá adni más ruhát is... :(


Szóval sztem inkább nagyobbat mint kisebbet!

2009. okt. 31. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ja, és kaptunk olyan 80-as ruhát is a 11 hónapos lányomra, hogy bele van írva, hogy 12 hónaposra való, 80 cm.. és már az sem jó rá.. Nagyon nehéz ezt eltalálni. Ezért általában én is mindig a következő méretet veszem a gyerekeknek a családban, és a sajátunknak is.
2009. okt. 31. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
én eggyel nagyobbat veszek mindenből, és ha megkérdezik, akkor mivel a lelkükre kötöm, általában a jó méretet veszik. neki se jó, ha kidobja a pénzt az ablakon.
2009. okt. 31. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Hát ez ismerős dolog. Az én babám 5 hónapos és rendszeresen 92-es, 98 és 104-es rucikat kapunk. :D És azért szerintem szemmel látható, hogy ezek hatalmasak rá. De nem gond, mert legalább a 3 éves unokahúgom jól jár velük, aztán idővel visszaörököljük. :D
2009. okt. 31. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Na én pont ezért szoktam mondani,hogy olyan hülye számozások vannak, inkább ha annyira akar költeni hozzon egy csomag pelust. Ruhát ugyis megveszem neki. Tavaly kaptunk 3 db hálózsákot. Mondanom sem kell még mind be van csomagolva mert utálja a fiam :(
2009. okt. 31. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Csatlakozom: inkább nagyobbat, mint kisebbet, bár tény, hogy a most jó nyári cuccok következő nyárra kicsik lesznek.. stb. Én nem is szeretem, ha ruhát hoznak, mert a rokonok többsége a habos-babos csicsós rucikat szereti / vagy az gondolják én biztos azt szeretem, én meg azoktól rosszul vagyok, még ha jót is hoznak méretben, vagyok olyan gonosz, hogy sosem adom rá, a piacon ismerősnél becserélem, vagy megkérem, hogy adja el és nála vásárolom le az összeget, vagy a szekrénybe dugom és továbbajándékozom olyannak, aki tutira szeretné.

Ha legközelebb kérdezik a méretet, kösd ki, hogy nagyobbat ne hozzanak, esetleg a következő évszakra alkalmas holmikból.

2009. okt. 31. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Na nálunk nemhogy meg sem kérik a férjem családja, de nem is hoznak semmit!

A tesóm szokott vásárolni ő meg pontosan tudja a méretet (aztán azt kapjuk anyukámék nevében)

2009. okt. 31. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!