Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi számít "az első szó"-nak?...

Mi számít "az első szó"-nak? Amit tudatosan mondd valamire, valakire vagy amit csak azért mondd mert sokat hallja de igazából nem tudja mit jelent vagy mire kell mondani.

Figyelt kérdés
2009. okt. 30. 18:39
 1/5 anonim ***** válasza:
Bocsánat a közbekotyogásért, de ez engem is érdekel.. Nekem 3 szót is mondogat a babám, de csak inket ismétel,mert sokat hallja, 100% hogy nem tudja mit jelent..
2009. okt. 30. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem az amit tudatosan mond már.
2009. okt. 30. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
én inkább úgy fogalmaznék,hogy azt amit mond,már köti is valakihez,vagy valamihez.tehát rád néz ha mamát,vagy anát mond,vagy amikor rá szólsz akkor mondja hogy nem.manóm 9 hónapos,az etetőszékből dobálja ki ami épp a tálcán van,utána néz és mondja,hogy le.tudja,hogy leesett,ezt én már ugy veszem,hogy beszél.
2009. okt. 30. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Amikor tudatosan mondja valamire.Pont az elobb válaszoltam ezt egy elozo kérdésre,mert írták,hogy 6-7 hónaposan mondta ki az elso szavát a baba,ezek még csak gugyogések,amit minden baba csinál.Az elso szónál már tudja is,hogy mit jelent.
2009. okt. 30. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem az amit tudatosan mond. A kislányunk ezt 8 hónaposan tette. Állt a kiságyban és odakiáltott az apukájának aki az ágyban feküdt és a távirányító a kezében volt, hogy "Add ide!" Tette ezt olyan hangsúlyban, hogy rögtön tudtuk ez most tényleg tudatos volt. És persze jót nevettünk meg örültünk. Azóta is is a távirányító a kedvence és már mindent mond pedig még csak 18 hónapos. De minden baba más. Van aki csak két két és fél évesen kezd el beszélni és akkor sincs semmi baj. Én azt hittem anya vagy apa lesz az elős szava és látod nem így lett :)
2009. okt. 30. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!