Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szájpenésze van a babámnak,...

Szájpenésze van a babámnak, nektek volt ilyen?

Figyelt kérdés

A Védönő azt mondta hogy friss citrom levével töröljem ki neki, mert az lemarja meg lefertőtleníti, utána meg borax-al töröljem át és egy nap alatt elmúlik. És még pár napig folytasuk nehogy megint legyen. Ja és nem baj ha kicsit véres a citromtól ne ijedjek meg mert az csak felületi sérülés ahogy a citrom leszedi a kis gombatelepeket. De ma tényleg picit véres volt a textil pelenka, úgyhogy Én nem citromozom tovább csak a boraxxal. Nektek is ajánlották a citromot?

Amúgy 2X kezeltem és már tényleg alig van csak a nyelve hátsó részét nem érem el. Valami tanács erre??


2009. okt. 30. 17:14
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekem citrom nélküli is hatott a Borax.

Én egy kis gézlapot itattam át vele, és benyúltam, amennyire még elviselte. Ha nem hagyta, akkor a cumira kentem egy kicsit :-D

Ez bevállt! Igaz, csak egyszer csináltam a cumis műveletet.

2009. okt. 30. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekünk volt szájpenészünk már 3. hetes korában, de a mi védőnőnk azt ajánlotta, hogy fertőtlenítsünk mindig mindent. Mondjuk ő tápszeres volt.

Minden evés előtt v. után a cumisüvegeket, a cumikat ahányszor csak leesett, a kanalat amivel a D-vitamint kapta állandóan fertőtlenítettük, és amíg volt tejem nasinak a cicimet is állandóan hami előtt és után megmostam meleg vízzel.

Semmi mást nem használtunk és egy hét alatt elmúlt a szájpenész.

Most már 13hós és nem jött ki többé.

2009. okt. 30. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

17.28-as vagyok ismét.


Én a második gyerekemnél jöttem rá, hogy a melltartóbetétben van problematika oka. Hiába cseréltem sűrűn, minden szoptatás alkalmával, nem használt. Valaki azt mondta, hogy azért mert nem tud annyit szellőzni a mellbimbó a betét miatt, mint ha csak a pamutmelltartó érinti. Lehet benne valami, mert amint nem használtam a betétet, soha nem jött vissza a szájpenész.

A 3. gyerkőcnél pedig el sem kezdtem használni a betétet, nem is fertőtlenítettem hullára mindent, s soha nem volt szájpenésze. :-D

Dehát, ez csak egy tapasztalat. :-)

2009. okt. 30. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
borax glicerint használtunk, napi 5-6alkalommal, a mellemet és a baba száját minden szopi előtt kezelni kellett, és minden amit a szájába vett. Cumi,cumisüveg cumija, rágóka stb... Nekünk elég makacs volt, így több mint egy hétig kezeltem, amikor már nem láttam a fehér pöttyöket,foltokat, akkor is. Sajnos nálunk még a popó is bibis volt, mert ugye áthaladt az emésztőrendszeren, ez általában két hét után mutatkozik. Arra boraxos kenőcsöt és sudocremet használtunk, pár nap alatt helyrejött. Egy gézlapocskát tekerj az ujjadra, tegyél rá boraxot, és a baba száját óvatosan, de elég erőteljesen kend,dörzsöld át. Nyelvét, szája belső oldalát, ínyét. Citromot nem ajánlottak nekem egyszer sem, én kamilláról hallottam, de azt sem próbáltam.
2009. okt. 30. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én sem hallottam a citromot, de durván hangzik!

Én nem sikálgattam, a cumit kentem be Boraxal, és leszopogatta róla, 2 nap alatt eltűnt.

2009. okt. 30. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!