Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen ételeket adtok 17...

Milyen ételeket adtok 17 hónapos babáknak?

Figyelt kérdés
általban mindenevő,csak már sokszor nem tudom mit főzzek.tippeket kérnék.
2009. okt. 30. 13:51
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Kislányom 18 hós, de már jópár hónapja ugyanazokat eszi, amit mi(persze nagyon enyhe fűszerezéssel főzök):

rakott zöldbab, bolognai, pörkölt, fasírt+krumplipüré, tonhalas tészta, paradicsomos húsgombóc, cukkini pörkölt, rakott krumpli, csirkemell rizzsel joghurtos sajtmártással, spenót, krumplifőzelék, karfiolfőzelék, zöldbabfőzelék, húsleves, gyümölcsleves, palacsinta, padlizsános-paradicsomos tészta, zöldséges párolt csirke... stb.


Remélem tudtam segíteni! :-)


18 hós kislány anyukája

2009. okt. 30. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
leirnád a padlizsános paradicsomos tészta recijét.amúgy igen vannak jó tippek.köszönöm
2009. okt. 30. 14:13
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Örülök, hogy tetszettek. :-)Íme akkor a recept:


Hozzávalók: 2 db kisebb padlizsán, 4-5 gerezd fokhagyma, 2 konzerv hámozott paradicsom, só, bazsalikom, cukor, penne tészta, mozzarella (a szülőknek)


Elkészítés:

A padlizsánt körcikkelyekre vágom, besózom és állni hagyom. Közben a hámozott paradicsomot (konzerv) kiskockára vágom. Olajat melegítek, belepasszírozok 4-5 gerezd fokhagymát, majd beleteszem a sótól leitatott padlizsánt. Amikor kezd megpirulni a padlizsán hozzáadom a paradicsomot. Fűszerezem bazsalikommal és kevés sóval. Amikor már szépen összeforrt, hozzáadok még egy kis cukrot is. Penne tésztával összekeverem és a tetejére mozzarella sajtot teszek.

Nagyon fincsi és könnyű elkészíteni (kb. 30 perc)! Ja, a kislányomnak mozzarella nélkül adom és nagyon szereti!

2009. okt. 30. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

köszönöm,ki fogom próbálni.hányszor eszik főtt ételt egy nap?a többi étkezésre mit adsz neki?mekkora a súlya?

engem kissé aggaszt hogy nem túl sokat hizik már,de a védőnő szerint minden oké csak most inkább nő.a súlya1,5-2 hónap alatt 1 kilóval nőtt ,viszont 6 centit nőtt.kb 12 kiló.

2009. okt. 30. 14:33
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Kislányom most 80 cm és kb. 10,5 kiló. Szóval ne aggódj! Ha szépen fejlődik, akkor minden rendben van. :-)


Főtt kaját csak ebédre kap a lányom. A többi étkezés:

-uzsi és tízórai: általában gyümölcs, de néha túró rudi (csoki nélkül), puding vagy gyümölcsös túró

-reggeli: hétköznap-vajas kenyér+felvágott; hétvégén: rántotta, kőrözött, virsli... stb.

- vacsora: tojáskrém, májkrémes kenyér, virsli, joghurt vagy kefír+kenyér, felvágott+kenyér+paradicsom, tonhalkrém


Ti miket szoktatok adni? Hátha én is tudok tőled ötletet lesni :-))))

2009. okt. 30. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

ébredéskor tejet iszik,aztán vajas kenyér vagy sajtkrémeskenyér valamilyen felvágottal.aztán ebéd főzelék husival vagy főtt tojással(tök,zöldbab,borsó,krumpli)leves(paradicsomos,krumpli,gulyás,borsó,hétvégén húsleves) pörkölt vagy tészta.(krumplis káposztás grizes túrós)délután gyümölcs vagy tejszelet aztán 6 körül tejbedara,este tejci és utánna vacsira ismét kenyér felvágottal,kenőmájassal.nagyjából ennyi

tojásrántottát még nem adtam neki.

2009. okt. 30. 15:52
 7/7 A kérdező kommentje:
jah és kihagytam ő is szokott krémtúrót pudingot joghurtot enni ,ezt ált délelőtt vagy este a tejbedara helyett.
2009. okt. 30. 15:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!