Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Leszoktassam 14 hós babámat a...

Leszoktassam 14 hós babámat a délelőtti alvásról?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem mert tudom hogy általában 1 éves korukra áttérnek arra hogy napközben csak egyszer alszanak.Kisfiam 14 hónapos de még mindig igényli a délelőtti és délutáni alvást is. Mind a kétszer alszik 1-1 órát és az éjszakát is átalussza. Nagyon mozgékony baba egy percre nem áll meg és nekem is jó hogy délelőtt is alszik mert így legalább van időm elkészíteni az ebédet. De nem alszik túl sokat?

Előre is köszi a válaszokat


2009. okt. 30. 13:14
 1/7 anonim ***** válasza:
2 óra alvás egy nap kicsit sem sok szerintem. Tök jó így remélem az enyém is megmarad majd ennél a megoldásnál. Mi még csak 9 hósak vagyunk és du.6 körül is alszik egy fél órát de a többi nálunk is így van.
2009. okt. 30. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A kisfiam 13 hónapos, szintén kétszer alszik napközben, délelőtt is van úgy, hogy akár 2 órát is. Délután szintén ugyanennyit. Az éjszakát meg átalussza, van hoyg este 8-reggel 8-ig alszik.

Nem tervezem, hogy leszoktatnám róla (ha ugyan le lehet egyáltalán), hiszen ha neki ez már nem lesz így jó, akkor magától le fog szokni a két alvásról.

Alvás közben dolgozzák fel az ébrenléti időszak eseményeit és a rengeteg új információt. Hadd pihenjen, ha így jó mindenkinek! Te tudsz a dolgaiddal foglalkozni, ő meg alszik egy jó nagyot! Ettől semmi baja nem lesz.

Mindenkinek más az alvásigénye, úgy tűnik, hogy nekik nagyon nagy.

2009. okt. 30. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem nem alszik sokat. Az én kislányom (szintén 14 hónapos) már ugyan csak egyszer alszik egy nap, de akkor 2,5-3 órát + éjjel (8-7-ig). Nem törvényszerű, hogy minden baba csak egyszer alszik egy nap. Mindenkinek más a bioritmusa. Majd átáll ő is.Ha meg nem, szerintem az sem nagy baj.:) Főleg, hogy neked is jó.
2009. okt. 30. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Először is köszönöm a válaszokat.Szerintem sem baj hogy ennyit alszik mert mikor felkel sokkal jobb a kedve nem nyűgösködik.Csak a barátnőm a múltkor olyan lenézően mondta hogy "A te fiad még mindig kétszer alszik?Az enyém már 1 éves korától csak egyszer.Biztos valami baja van a tiédnek azért alszik ennyit"
2009. okt. 30. 13:27
 5/7 anonim ***** válasza:
48%

Ú, jó barátnőd van...

Ha nincs egyéb jele, hogy bármi baja is lenne (pl. levertség, kókadtság, kedvtelenség, fogyás, beesett arc, étvágytalanság, nyűgösség, stb.), akkor valószínűleg tökéletesen egészséges a gyereked.

Miért nem kérdezted meg a "barátnődtől", hogy miért látja úgy, hogy bármi baja is lenne a gyereknek? Ő nem aludna, ha megtehetné? Hát én bizony igen, és szerintem minden anyuka így van ezzel. Ne aggódj, semmi baj nincs! :o)

2009. okt. 30. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia.Az én kisfiam,is csak pár napja kezdte el,hogy egyszer alszik egy nap(2órát kb.),de van,hogy késő du.is elszundít fél órára,én hagyom,ha álmos lerakom.Mindig átalussza az éjszakát(este fél9-től-reggel 8-ig),és egy örökmozgó baba,én is akkor főzök amikor szundít.Ez így tökéletes,hidd el tudják ők,hogy mikor és mennyit aludjanak.

Üdv 14hós manó anyuja

2009. okt. 30. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ne szoktasd le. Miért tennéd, ha Ő igényli? Fel fog Vele hagyni magától, ha már nem lesz rá szüksége. Abszolút nem alszik túl sokat. Úgyhogy hagyd csak durmolni, az alvás csak jót tesz Neki. :-)
2009. okt. 30. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!