Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Jövő héten megyünk a két...

Jövő héten megyünk a két hónapos oltásra a picivel, kúpot mindenképp adjak be neki ha megkapta a szurit, vagy megvárjam míg belázasodik?

Figyelt kérdés
Ha egyáltalán lázas lesz persze. Ha mégis, mennyi idő után kéne jelentkezni a láznak? Hová adják, karba, combba?
2009. okt. 30. 09:55
 1/10 A kérdező kommentje:
Rögtön oltás után, a rendelőben kéne neki beadni? Még soha nem csináltam, ott fogok bénázni, főleg ha még szegénykém ordít is:(, már előre félek.
2009. okt. 30. 09:58
 2/10 anonim ***** válasza:
Semmiképp ne adj be kúpot előre, csak ha szükséges! Szerintem aznap vagy másnap lehet lázas, bár azt hiszem, van olyan oltás is, ami után 2-3 napra is belázasodhatnak. Karba adják. Nálunk három gyerekből egy se lázasodott be az oltások után.
2009. okt. 30. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

a fiam tegnap kapta meg a 2 hóst a prvenárral.combba kapta mind2t.egyiket egyikbe másikat a másikba.utána aluszékonyabb volt ,az éjjszaka ugyan ugy zajlott mint eddig,szal felkelt enni 2szer.belázasodni eddig nem lázasodott,de kövi peluscserénél megint mérem(minden cserénél mértem szuri után).addig nem kell neki adni kupot.elméletileg 24 órán belül jelentkezik láz,persze ha jelentkezik.nekem még azt is mondta a doktornő h 3 napig borogassam neki.

remélem tudtam segíteni

egy kisharcos anyukája

2009. okt. 30. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Mi a kéthónapos oltást a combikába kaptuk, nem a karjába.

Szerintem se adj lázcsillapítót anélkül, hogy láza lenne. Ha délelőtt kapja, és alszik, ébredés után mérd meg a hőjét. Ha van, adj neki kúpot, ha nincs, akkor is rendszeresen méregesd. Az én babó csak másnap délelőtt lett lázas a szuri után.

A popsiban mért 38,5°C felett kell lázat csillapítani.

7 hós babó anyukája

2009. okt. 30. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Szerintem se adj neki megelőzésként, csak ha belázasodik. Nekem azt mondta a doki, hogy oltás után 12-48órán belül lázasodhat be, akkor kell csak a kúp. Nálunk combijába kapta a szurikat, én szoktam neki csipegetni a lábát, összeszorongatni a hurkáját, hogy ne legyen neki idegen ha a doki csinálja. Utána szoktam neki maszírozni hidegvizes vattapamaccsal nehogy becsomósodjon. Szépen óvatosan körkörös mozdulatokkal, pár napig amíg érzem a dudort. Lányom csak egyszer lázasodott be, amikor egyszerre kettőt kapott, egy germicid kúpot adtam neki, én is féltem, hogy bénázok, de jól ment :o) Hanyatt feküdt a pelenkázón, feltoltam a lábát, a kezemmel előmelegítettem a kúpot hogy jobban csússzon, szépen lassan toltam a popóba, a végét már úgy "szippantotta" be, egy kicsit összefogtam a fenekét és már kész is volt. Estére adtam neki, mert akkor jobban be szoktak lázasodni, reggelre semmi baja nem volt. Azóta túl vagyunk már pár oltáson és minden jól viselte, csak addíg sírt amíg nyomták bele az anyagot, de utána semmi gond nem volt, vigyorgott ezerrel :o)
2009. okt. 30. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
köszönöm, kicsit félek ettől a láztól, remélem nem lesz semmi gond vele. délután megyünk oltásra, úgyhogy elég valószínű hogy estére lenne lázas ha az lesz. bízok benne hogy nem. elég neki egy fél kúp? 5 kg alatti még, bár éppenhogy.
2009. okt. 30. 10:18
 7/10 anonim ***** válasza:
Elég a fél kúp, de ha kell később a másik felét is odaadhatod. Ne izgulj!! Lesz még pár oltásotok és majd belejössz :o) vagyis belejöttök.
2009. okt. 30. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nálunk a dokinéni adott egy kúpot,hogy mikor hazaéertünk,adjuk be neki..

Egy kicsit így is volt nálunk hőemelkedés,de hangulatváltozás egyáltalán nem volt.

2009. okt. 30. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szerintem se adj kúpot, csak ha belázasodik, de nem törvényszerű a láz. Nálunk sem volt, mint mellékhatás csak az aluszékonyság lépett fel.

AMit viszont tudsz tenni és jó ott rögtön, ha beborogatod az oltás helyét. Tehát vizes ruha gyorsan rá, majd én egy zoknimnak levágtam a szárát, és azt rátettem a tetejére, azzal fogtam le, illetve az nem engedi átvizesedni a ruhát. Ez nagyon jót tett, nem fájt a lába a szuri után.

2009. okt. 30. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Mi babánk most 3 hónapos. 2 hónaposan 2 szurit kapott, egyet jobbra-egyet balra a popsijába :) Orvos, védőnő azt mondta, hogy éjszakára fél kúpot adjak neki, megelőzésként, hátha lázas lesz, de egyébként ritka.

Nem adtam.. Hajnalban kicsit melegebbnek éreztem, bepótoltam :)

2009. okt. 30. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!