Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Éjszaka honnan tudom ha...

Éjszaka honnan tudom ha belázasodik?

Figyelt kérdés
jelzi valahogy?a fejecskéje nagyon forró,de a nyaka nem annyira.oltás után vagyunk.
2011. júl. 6. 22:26
 1/10 anonim ***** válasza:
Ne a fejét nézd... hőmérővel, popsiban, majd levonsz belőle fél fokot! 38 alatt nem kell csillapítani.
2011. júl. 6. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

nekem egyszer volt beteg, de akkor többször néztem nem lázas-e. van fülben mérös lázmérönk és sokszor megmértem éjszakai is. habár nem a legpontosabb, de kb-ra megmondta és ha 38 felett lett volna akkor felébresztettem volna és megmértem volna popsiban.

szerintem ha lázaosdik akkor fel fog ébredni és sírni fog.

2011. júl. 6. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
A nyakát nézd, de nekem eddig mindig felébredt mikor lázas volt, 3 éves lesz.
2011. júl. 6. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
van posis hőmérő,de nemnagyon akarnám csak azért felébreszteni,kipelenkázni,hogy megmérjem..ezért gondoltam tapogatom:)
2011. júl. 6. 22:42
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Lázas, ha:


- szaporán veszi a levegőt

- a feje meleg, de a keze-lába hideg (ilyenkor még felfelé megy a hő)

- ha megpuszilod a halántékát, és érzed az ajkaidon, hogy jóval melegebb, mint te

- ha a csak odatartod a kis fejéhez a kezed, rá sem teszed, de érzed, hogy süt, meleg körülötte a levegő


Ha kicsit is gyanús, inkább mérd meg a biztonság kedvéért. Ha felébred, majd visszaalszik. Nagyobb baj, ha hirtelen felszökik a láza. Éjszaka én már 37,7-nél (popsiban levonás nélkül 38,2) kúpozok. Napközben, amikor jobban tudom figyelni, akkor megvárom a 38 fokot (popsiban 38,5)

2011. júl. 6. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
nem veszi szaporán a levegőt,nem süt a buksija csak elég meleg,a nyaka normál hőmérsékletű és a keze is.gondolom még éjszaka ránézek párszor..Furcsa,mert ez már a 3.oltása,de a többinél nem aggódtam ennyire!!Az elsőnél volt hőemelkedése,éjszaka pedig nem is néztem
2011. júl. 6. 23:01
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekem eddig mindig felébredt, és vagy sírt, vagy nyüszögött. 27 hónapos
2011. júl. 6. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

szólni fog, ha gondja van. tényleg nem kell felébreszteni ezért.


mi vettünk homlokhőmérőt. erre tökéletes, annyit megmutat, hogy baj van-e.

2011. júl. 7. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam eddig kétszer lázasodott be éjjel, de mindkétszer felébredt rá. Nyöszörgött, és forgolódott. Az egyik alkalommal 38,5 volt, második alkalommal (több hónap eltéréssel) 39,1.

Fel fog ébredni, és valahogyan jelezni fogja, ha lázas. Neki sem kellemes érzés, ha lázas, biztosan nem fog tudni nyugodtan aludni!

2011. júl. 7. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nálunk a két hónapos oltást délután 4 körül kapta a picur, délután jót aludt, lázat néztem lefekvés előtt este, de nem volt, viszont éjjel 1-kor sírt, volt is hőemelkedése, kapott kúpot. Szóval szerintem felébred rá, ha gondja van.
2011. júl. 7. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!