Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A babám 2,5 hónap alatt csak...

A babám 2,5 hónap alatt csak 60dkg-t hízott. Az nagyon kevés?

Figyelt kérdés

Most 8,5 hónapos és iszonyat keveset eszik. Kb. fél liter tápszert egy nap, tejpépet 150ml-t és gyümiből meg főzelékből összesen jó ha 200g elfogy egy nap.

Most 7110g és 3160-al született.


2009. okt. 29. 16:51
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekünk is volt ilyen hónap. Pont igy 7-8 hó tájban. 2 hónapig semmit se hízott a fiam.

Amit megevett, lemozogta. Most se egy dagi 2 éves és 11,5 kiló viszont jó hosszú volt mindig is.

Próbálj meg neki multivitamin cseppeket adni, hátha megjön az étvágya tőle (én fiamnak nem jött meg tőle de van akinek beválik) és ha többet eszik, talán többet is hízik.

De ha nem így lesz akkor se ess kétségbe. Olyan 9-9.5 kilónak kéne lennie nagykönyv szerint 1 évesen és azt még bőven elérheti 3 hó alatt.

2009. okt. 29. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ reméljük, hogy lesz annyi. C vitamint kap télen-nyáron de az étvágyára semmilyen hatással nincs sajnos.
2009. okt. 29. 17:06
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem ne aggódj! Nem minden baba egyforma és a 7100g sem kevés. Igaz nekem kislányom van, ő 25-én volt egy éves 8250g és 75cm. Jó evő, mindent, de mindent az ég világon megeszik és nem keveset még naponta 5x-6x, sőt a környezetünkben lévő hasonló korú babáknál még többet is, még sem hízik olyan rohamos ütemben. Mit csináljak? Nem lesz óriás baba, ha halálra idegesítem magam, akkor sem.

Biztos csak átmeneti dolog, hogy kis fiad most kevesebbet eszik, lehet hogy a foga vagy csak éppen ennyit kíván. Konzultálj védőnővel vagy gyerekorvossal ha nagyon idegesít a dolog, de szerintem semmi gond nincs babóddal :)!


Sok egészséget, boldog babázást!

2009. okt. 29. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Nekem is kislányom van! :p Védőnővel már beszéltem erről azt mondta, hogy erőltetni nem szabad és nem is lehet az evést mert csak még rosszabb lesz. Igazából azt mondta, hogy elég ha havi 20-25dkg hízik. Annyi épp megvan de keveslem. Úgy látszik neki ennyi az adagja ha fejen állok akkor is.
2009. okt. 29. 20:40

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!