Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ez ügyben mi a teendő? (bővebb...

Ez ügyben mi a teendő? (bővebben lenn)

Figyelt kérdés

Van egy tündéri 8 hetes kisfiam. Valóságos vasgyúró. Már 5 és fél kiló, pedig csak 3 kilóval született. Picit hasfájós, de szerintem nincs is baba aki nem. Még fölkel éjjel 2x, csak szopizik, nem kapott még tápszert.

Viszont!!! Nem szoktam ringatni, sem sétálgatva altatni. Éjjel a vállamon, büfi után alszik el, (esti altatásnál is) Napközben viszont csak leteszem a nappaliba, a járókájába, és körberakom látnivalókkal. Állatkákkal...stb. És nézegeti őket, aztán mosolyog rájuk, majd ásítozik, és önállóan elalszik. Na és ez eddig mind szép és jó, de ez a nagy bealvás kb 20 percig tart. Aztán fölébreszti magát a hadonászásával.

Tehát tulajdonképpen van egy nagyon ügyes kisfiam, de napközben nem tud aludni 20 perceknél többet. Mit tehetnék? Ezt naponta kb 4x csinálja. Ezenkívül alszik 1x hordozóban, mikor a nagyobb gyerekért megyünk az oviban,+1x még amikor sétálunk reggel a babakocsival. De ezek ugye felületes alvások.

Mit tegyek h a 4x-i röpke alvás átalakuljon 2x-i másfél-2órássá?

(Másik gyermekem mindenben ellentéte volt a fiamnak. Viszont aludni tudott napközben)

Köszi a válaszokat!


2009. okt. 29. 13:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
sajnos semmit. Ilyen típus. Erőltetni nem lehet és nem is tudod az alvást. Nálunk 4 hónapos korukban szoktak le a 3x20 perces alvásokról. (de néha volt, hogy csak tíz percek voltak).
2009. okt. 29. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szia, nekem ugyan csak egy 11hónapos gyerkőcöm van, de neki is problémái vannak az alvással a mai naig. Neki is volt ilyen időszaka, azután ez is változott. Szerintem sokat nem tudsz tenni, majd nála is kialakul egy kicsit normálisabb alvási rend. (Én időnként úgy érzem a fiam sajnálja az időt az alvásra.) Valószínű, hogy egy pár hét múlva beáll ez is. Én még orvoshoz is vittem a fiamat az alvási gondjai miatt. (ő nem akart aludni, este 11-11:30-i fenn volt)Nekünk azt mondta a doki, hogy minden baba máshog osztja be a számára szükséges alvásidőt. Ha összeszámolod a 20perces alvásokat, meg az éjszakai alvásokat és kijön annyi amennyi neki kell (azt hiszem kb 14-16óra, de nem biztos) akkor nincs gond.
2009. okt. 29. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Az én babám az első pillanattól kezdve rossz alvó volt. Anyukám csodálkozott is, hogy keveseket alszik, ebben a korban neki többet kellene, de mit tudok csinálni? Ő ennyi idő alatt kipihente magát és kész. Most 8 hónapos és már csak kétszer alszik naponta. Délelőtt fél órát délután 1-2 órát. De most is van, hogy csak fél órát alszik, egyszerűen nem tudom visszaaltatni. Úgyhogy nem erőltetem és erőltettem soha. Annyit aludt, amennyi neki jól esett. Egyébként ha nem nyűgösködik, nem sírdogál, nincs jele utána fáradtságnak akkor szerintem seemi gond. Ennyi az alvásideje.
2009. okt. 29. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nekem is volt egy időszak (kb. 3 hónapos lehetett), amikor kb. 30 perceket aludt csak napjában többször. De mára már átállt a 2x 1,5-2 órára. Szerintem neked megváltozik majd. Már 9 hónapos, de ne ijedj meg már régóta ennyiket alszik.
2009. okt. 29. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Próbáld meg hason altatni.Akkor nem kelti fel magát a hadonászásával.Nekünk bevált.Ha meg háton aludt el akkor meg raktam a kezébe valamit,vagy a kezeire egy-egy párnát és akkor sem tudott hadonászni.
2009. okt. 29. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
SZia! Szerintem csak akkor nem ébreszti fel magát ha hasra teszed le aludni. Nálunk is ez vált be, mind a mai napig hason alszik. Nem mindegyik babánál válik be a háton illetve oldalt alvás.
2009. okt. 29. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én úgy gondolom, hogy gyakorolja, amit már tud. Ez így fog menni egészen a felállásig. :)
2009. okt. 29. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

szia


az én fiam is ugyanez volt kivéve, hogy nem magától aludt el :(

ő volt hogy csak 10 percet aludt, annyit ficánkolt, hadonászott hogy fel kelt rá,ha aludt 35 percet örömömben kifutottam volna a világból is, de ez ritka pillanat volt.

Azóta már 10 hónapos nap 3 alkalommal alszik 30 percet és ennyi, már nem azért kell fel mert hadonászik hanem azért mert megszokta...

Kitartás mi gyermekünk ilyen típus.

2009. okt. 29. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válszolat. És mindenkinek jó babázást!!:)
2009. okt. 29. 14:48
 10/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Tegnap tettem fel egy hasonló kérdést. mi 10 hetesek vagyunk és a kezdetektől igy van, ahogy én szoktam mondani magára ébred fel:) Két napja úgy alszunk el napközben hogy a játszószőnyegen van amikor látom hogy álmos bekapja az ujját akkor jól körbe takarom és a kezéhez rakok egy párnát -arra szokott felkelni hoigy leesik a keze. ÉS működik. Mondjuk igy sem alszik sokkal többet:( de lehet ennyi elég neki. Mondjuk estére ezért eléggé nyűgös szokott lenni szegénykém.

A kezdetektől magától alszik?

2009. okt. 29. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!