Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak? Rengeteget bukik!

Mit csináljak? Rengeteget bukik!

Figyelt kérdés
4 hónapos kisfiam naponta 4x, 5x eszeik reggel 195 ml, később 165 mili. Evés felénél büfiztetem. Szépen fejlődik, lassan 8 kg, szóval se a doki, se a védőnő nem veszi komolyan a problémám. Evés után ömlik vissza a kaja! 4x, 5x, vagy többször is visszafolyik, van hogy a padlón köt ki a kb. 7 cm átmérőjű tócsa. Evés után várni kell egy órát, mert nem lehet levinni, mert ha függőleges helyzetbe kerül, ömlik vissza. Van, hogy még egy óra eltetltével is öltözetjük 3x is, mert még akkor is jön. Kész procedúra a lemenetel, beleizzadunk mi is. Napi 10 pelenkát + néhány 6-7 kis kéztörlőt áztat el. Amikor fekszik, akkor is folyik. Őt nem viseli meg szerencsére, de én kétségbe vagyok esve! + minden nap teli géppel mosok... Amúgy mohó is, de ezzel a tulajdonságával sem tudok mit kezdeni.
2009. okt. 29. 13:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

igen már emlékszem...

Mindig savanyú tej szagom volt, minden tiszta 'csóré'. Én is aggódtam, de a védőnőm megnyugtatott, hogy ez ilyen, ezért mérik, mert ha nem jól fejlődik, akkor van gond.

Azt is mondta, hogy abban már van nyál és gyomorsav is, tehát nem csak kaja. Marad benn is.

Pár hónap és elmúlik lassan.


homeopátia ezt ajánlaja csecsemőkori bukásra:

Aethusa 9-15CH napi 1-2x 5 golyó (anyatej evés utáni hirtelen hányás, a hányadék emésztetlen tejet tartalmaz)

SILICEA 9 CH napi 2x5 golyó (szopás után mindjárt bukik, szorulásra és megfázásra hajlamos babának.)

Nux Vomica 9 CH napi 1-2x5 golyó (nagyevő, türelmetlen, bélgázosságra hajlamos csecsemők szere. Evés után bukik.)


Ebből választhatsz. Ezeket előtt és után fél óráig nem lehet enni. kb egy kis kanál vízben lehet feloldani.

2009. okt. 29. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Segíteni sajnos nem tudok, mi is így voltunk. Szépen fejlődött a lányom úgy, hogy közben csak jött vissza az étel. Finom babaillat helyett savanyú szaga volt a lányomnak. 7 hónapos kora körül múlott el, ahogy elkezdtük a hozzátáplálást és a felülés segített rajta.

Nekünk a homeopátia sem segített, pedig mi is mindent kipróbáltunk. Igazából akkor csak a mindennapjainkat keserítette meg, de kibírtuk, hála égnek elmúlt.

2009. okt. 29. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Az én fiam is így volt nem segített semmi azzal tudtam csökkenteni a bukást,hogy én nem büfiztettem.Ha büfiztettem akkor minden vissza jött szinte.Így azt csináltam,hogy mikor szopizott(fekve szoptattam) nem vettem fel minimum fél órát,de volt,hogy így is nagy tócsa volt a kis buksija alatt.Mikór már nem szopott nem is bukott(9 hónapossan választotta le magát).

Nyugi ha fejlődik rendessen nincs gond.

24 hós anyuka

24 hetes km

2009. okt. 29. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nálunk is így volt, bár egy idő után kimarta a nyelőcsövét,és szenvedett is.Nem használt a homeopátiás bogyó sem. Mi nutrition sűrítőt keverünk a tápszerbe, és ettől szinte teljesen elmúlt.
2009. okt. 29. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Szia!


Mi is így voltunk,addig nálunk sem vette komolyan a doki,amíg a lányom egy nap alatt cirka 3x kis híján belefulladt a saját büfijébe,mert se ki nem jött,se lenyelni nem tudta.Aztán kórházba küldött minket 5 nap megfigyelésre,ahol minden vizsgálat jó eredménnyel zárult.Az egyetlen dolog,amit ott mondtak,és segített,az az volt,hogy emeljük meg a matracát,így nem jön vissza olyan könnyen.Azóta elmúlt,ami a hozzátáplálásnak köszönhető.Próbáld Te is megemelni a matracát a fejénél,hátha nektek is beválik.

2009. okt. 29. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

13:45 vagyok.

A matracot sehogy nem sikerült megemelni egyenletesen, amikor rájöttünk, hogy a kiságy lába alá teszünk két nagy lexikont.

Ezt már el is felejtettem. :-)

2009. okt. 29. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Mi épp a minap voltunk ezzel kivizsgáláson.Gyakran még a következő kaja előtt is csak úgy toccsant a padlón.Jó kis túrós gyomorból jövő cucc.Próbálj kisajtolni a dokitól egy beutalót reflux-vizsgálatra (mondd,hogy saját megnyugtatásra).Lehet nem zár jól a gyomorszáj.Bár a refluxos babák nem szoktak 8 kilósak lenni:).Ha pedig mégis az,akkor adnak tápszert,ami besűríti odabent a cuccot és nem jön vissza.Ha pedig anyatejes,akkor egy-két kanállal kell belőle adni,hogy ne tudjon visszajönni.Nekünk is minden rendben van,állítólag csak mohó.Ha már ülni tud,az sokat segít majd,és átlag fél éves korukra kinövik.
2009. okt. 29. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
14:22. vagyok.Nekünk is mondták ezt az emeljük meg az ágy végét,de nem tettük.Semmi értelme,ugyanis nekünk főleg függőleges helyzetben jön vissza,nem fekve.Az én babám meg ráadásul keveset is eszik egyszerre,ennek ellenére valamitől mégis nő mint a gomba.3 hós
2009. okt. 29. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszaitokat!!! Kicsit megnyugodtam, hogy nem csak az én babám ilyen bukós. Azt elfelejtettem írni, hogy 1 hónapos kora óta sajna csak tápszert kap. De a doki a normális súlygyarapodás miatt nem írt AR-es tápszert.Lehet, majd könyörgök neki, vagy kipróbálom a tápszersűrítőt. A kiságy fejrészének megemelése sem jön be, mert bármilyen testhelyzetben bukik.
2009. okt. 29. 16:59
 10/12 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok.Az enyém csak anyatejes és azt mondták,nem indokolt a sűrítű,szóval nem kaptam.Ezze azt akartam mondani,hogy nem biztos,hogy a babádnak szüksége van rá.Gyarapszik és ez a lényeg.
2009. okt. 29. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!