Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Még belefér, vagy nem?

Még belefér, vagy nem?

Figyelt kérdés

Lányom 15 hónapot tölti holnap, és még nem megy magátol...megáll, és feláll egyedül kapaszkodó nélkül is. A héten csalogattam, és egyet- egyet lépett- de többet nem mer még. Kézen fogva nagyon megy, meg kapaszkodva, illetve tologatva vmit.

Mennyi idő míg elindulhat?

Szerintetek el van késve?


2009. okt. 29. 13:13
 1/3 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok szakértő, de ha segítséggel már jár nagy baj nem lehet, de azért érdemes a védőbe ezt elmondani.

pl: egy ismerősöm babája látszólag nem lett oxigén hiányos szüléskor, de később mikor ülésbe húzták fel ferdén tartotta magát. Egyik irányba dőlt.


Persze ez nem azt jelenti hogy nálatok ilyen gond lenne, az már kiderült volna. a lényeg hogy a szakember ismeri az "elváltozásokat", kivételeket és kezeli.


De alapvetően nem kötelező járni 1 évesen. Az én kisasszonyom 13 hónaposan és 1 naposan indult el egyedül. A szomszéd kisfiú 15 és fél hónaposan és azóta is csetlik-botlik, mert örökké siet. :-) De ettől még egészséges.


Jó babázást. kitartás

2009. okt. 29. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Várom a további tapasztalatokat!

Holnap megyünk a dokinénihez, ugye 15hos oltás- tanácsadás...majd mondjuk ugyis neki mi ujság...

Csak kiváncsi vagyok más tapasztalatára is.

2009. okt. 29. 13:29
 3/3 anonim ***** válasza:
Bőven belefér, ált. a 18 hónapot mondják "vízválasztónak", tehát ha addig nem jár egyedül, akkor érdemes kivizsgáltatni. De hát a Tiéd már jár, ha csak egy-két lépést is! :) Ne aggódj, majd szépen elindul, legfeljebb egy kicsit bátortalan.
2009. okt. 29. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!