Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen elalvási szokásnál...

Milyen elalvási szokásnál döntöttél úgy, hgoy megtanítod (bármilyen módszerrel) elaltatni a babád?

Figyelt kérdés
Nem akarok vitát, minden baba, mama, család más, csak érdekel, mi volt az a pont, amikor változtatni akartál.
2009. okt. 29. 11:21
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
bocs, elírtam, nem elaltatni, elaludni.
2009. okt. 29. 11:21
 2/11 anonim ***** válasza:
51%

Szia!


Hát én kezdetben a vállamon altattam. Ha felsírt, megint jött a vállamra, és addig "játszottuk", míg el nem szunyókált tényleg. Aztán elég szépen hízni kezdett , és nem bírtam már tartani. Akkor jött a babakocsis módszer.Szóval cumi a szájába és ringatom a babakocsiban, ha elaludt akkor óvatosan fogom és átteszem. Ez bevált.

2009. okt. 29. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Egy évesen bekerült a bölcsibe és hisztirohamot kapott a rácsoságytól. Addig vagy az én vagy a a férjem kezében, hasán aludt. Ekkor jöttem rá, mennyire elrontottam (első gyerek)

Én legalább szerettel és gondoskodással szoktatom, nem úgy mint egy bölcsis néni, akinek egy a sok közül.

1 hét aladt átszokott a kiságyba, minden hiszti nlkül, fél év múlva meg külön szobába került.

2009. okt. 29. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem most jött el az a pont, hogy szeretném leszokatni az éjszakai kelésekről.9 hós és 8,5kg lány.Sajnos elrontottam azzal, hogy minden nyekre kivettem az ágyából és cicit kapott, könnyebben vissza aludt.Most még mindig ot tartunk, hogy min.4x kel éjjel és csak a cicit fogadja el vigasztalásúl ordítás nélkül.Erről akarom fokozatosan leszoktatni.Ez a sok éjjeli szopi már nagyon fárasztó, a ringatásról (erre apa szoktatta rá pár hónaposan) leszakad a derekam.

Nagyon igaz az a mondás: Kezd úgy, ahogy folytatni szeretnéd!

2009. okt. 29. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Mi is ugy csinaltuk, ahogy az elottem szolo. Ha felebredt ejjel, akkor cicin aludt vissza. Aztan megelegeltem, mert mar sportot uzott belole. De ha a kedve ugy tartottam, akkor siman visszaaludt magatol is. 1 ejszaka csak apa ment be hozza, es 2 oran keresztul jatszottak a felvesz-letesz modszert. (En addig malmoztam a masik szobaban.) En nem tudtam megcsinalni, mert nalam akkor is orditott, amikor kezben volt. Apanal legalabb a kezben csend volt. 2 ora utan bealudt a dragam, persze apa vallan. Innentol kezdve viszont nem ebredt ejjel cicizni, es ha fel is ebred, csak fel kell venni egy par masodpercre, es utana vissza is alszik. Persze ha ez mondjuk hajnali negyed 5-kor tortenik, akkor mar nem sikerul, mert ehes (5-kor szokott enni). Szoval nalunk 1x2ora volt a cicorol valo leszoktatas, mindez 8 honapos koraban. Es azert szoktattam le rola, mert nem tartottam normalisnak, hogy ejjel 2-4 alkalommal ebredt csak azert, hogy egy picit cicizzen. Ettol kialvatlan voltam, es termeszetesen ingerlekenyebb a nap folyaman. Ez pedig senkinek sem tesz jot.
2009. okt. 29. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Cicin aludt el, és főleg este meg kellett várni, míg teljesen elaludt. Néha ez egy, másfél órába is telt, és ha éjjel megébredt sem mindig tudott egyedül visszaaludni. 7 hónapos kora körül kezdtük, és nekünk bevált.
2009. okt. 29. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
8 hónapos a babám, és egy hetes döntöttem úgy, hogy leszoktaom a kézben való elalvásról. A könyököm már tropára ment, így egy nap szépen fogtam, együtt lehúztuk a redőnyt, aóelmagyaráztam, hogy most alvás jön, hogy utána megint tudjunk játszani, megsimiztem, puszikáltam, aztán be a kiságyba. Picit sírt, de legnagyobb meglepeésemre 10 perc után elaludt. AZóta ez van, picit nyekereg, de már tudja, hogy mi következik. Én amíg bírtam, addig ringattam, de a 9,5 kg megviselte az izületemet, így a kényszer vezetett rá, hogy így legyen az elalvás. Így egyébkéknt jobb neki is, nekem is.
2009. okt. 29. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
... tehát egy hete (8 hónaposan) döntöttem úgy, hogy beszoktatom az ágyába. Utolsó vagyok, és hülyeséget írtam az előbb.
2009. okt. 29. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Nálunk elég hamar az volt a szokás, hogy esti cici után, séta apával, aztán kiságy. Ha sírt bementem, megsimogattam, de legtöbbször nem vettem már fel, aztán már nem is volt rá szükség. Ha megnyikkant, nem szaladtam rögtön éjjel, persze, ha igazán sírt odamentem megnyugtatni, ha kellett megszoptattam, de hamar ráált, az átalvásra. Sok mindent megszoknak sztem, ha az nekik nem rossz, persze az átállás sosem könnyű. Most mi ott tartunk, hogy ha baja, van akkor sem tudom a karomban, vagy magam mellett elaltatni, ő csak egyedül tud az ágyában, ezt szokta meg, ehhez ragaszkodik.
2009. okt. 29. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
14 hónapos a kislányom, és mi is rosszul indultunk. Volt ringatás, sétálgatás, hintaszék.... hát elég fárasztó volt.A lényeg, hogy kb. 9 hónapos korára eljutottunk oda, hogy bekéredzkedett a kiságyba, ha álmos volt. Szépen alszik egyedül. Ma már jó éjt puszi apának, anyának, mamának( édesanyám velünk lakik), lámpaoltás és alszik.:) Éjjel egyszer ébred tejcsizni, de kb. fél perc és visszaalszik.
2009. okt. 29. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!