Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tojásfehérjét kostóltatott 8...

Tojásfehérjét kostóltatott 8 hós babámmal, másnál is ennyire sietnek a kajákkal?

Figyelt kérdés
Na meg tejfölt, rántott hús bőrét akarja adni drága anyósom a babának, merthogy régen is így volt.
2009. okt. 29. 09:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
10 hós a fiam, ő már kóstolt tejfölt, tejterméket lehet már adni 8 hós kortól, olyan majdnem mint a natúr joghurt íze. rántott hús faaltot is kapott már, de csak jól össze csócsálta, tojást még nem evett...
2009. okt. 29. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

bocs, de mi köze az anyósodnak a gyerek táplálásához, miért hagyod?


te vagy az anyja, ha étel allergiás lesz, téged fog számonkérni, nem az öreglányt, aki már nem is lesz akkor valószínűleg...


szóval állj a sarkedra! az én anyósomnak elmondtam a hasonló esetekben, hogy vagy az én szabályaimat követi, vagy nincs unokázás. és ugyanez érvényes a saját anyámra is. amikor elkaptam, hogy három túrórudit ad, szép nyugiban elmondtam, hogy ha még egyszer ilyenen kapom, akkor nem megyünk többet. utána nem volt harag, vagy mosolyszünet, de azért keménynek kell lenni, mert a vége az, hogy nemcssak a gyerekedet neveli az anyósod majd, hanem téged is, de a felelősség a tiéd marad...

2009. okt. 29. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
Mi 10ho vogyunk de csak a tojas sargajat etuk. Rantothust atam a kezebe hogy harabdalja,tejfolt meg nem evet.
2009. okt. 29. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Ha a családban valakinek száraz, ekcéma-szerű a bőre, vagy van tejallergia-gyanú, akkor lődd le anyósodat.


Amúgy meg én letojom, anyósnál hogy volt régen, azt ad a gyerekemnek, amit ÉN megengedek, vagy a közelébe se menne többet, mert nem engedném. Anyukámra ugyanezek az elvek érvényesek. Ennyi.

2009. okt. 29. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
A párom húga ekcémás szokott lenni, de csak miután fél kiló paradicsomot megeszik. eEgyáltalán mitől van az ekcéma?
2009. okt. 29. 09:19
 6/14 anonim ***** válasza:

Teljesen egyetértek az előttem szólóval/íróval!

Az én anyósom is dettó ilynen!1hónapja bolognais pizzát tömött a lányomba(akkor 10hós volt!!),pedig érthetően kijelentettem,hogy semmi mást ne adjon neki,mint amit én vittem!Muszály volt nála hagynunk mert a korházba nem akartam magammal vinni!

Este meg is volt a pizza eredménye!Szegényemnek akkora bélgörcsei voltak,hogy egész éjjel sírt és tornáztatnom kellett,hogy tudjon pukizni,meg espumizant kapott!

Én is elmagyaráztam anyósomnak,hogy ezt vagy befejezi,vagy nincs unoka!Mivel én szenvedek vele éjszaka,és ha valami baja lesz tőle,az orvosa engem fog cseszegetni,hogy miért?,ha egyszer tudom hogy nem szabad!

Állj a sarkadra és mondd meg neki,hogy a te gyermeked!!!

2009. okt. 29. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
9:20-as vagyok és a 9:07-essel értek egyet!
2009. okt. 29. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
a tojasfeherjet szerintem nem jo 1 eves kor elott adni, a tobbi tulajdonkeppen "mehet". ha a parod huga ekcemas akkor vigyazni nem art, mert allergiara hajalmosito tenyezo van jelen a csaladban
2009. okt. 29. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Szia!

Én tojásfehérje allergiár vagyok!A dokik szerint azért mert nagymamám 8hósan egy fél krémest megetettet velem és akkor kezdődött!Bár azt mondták elnövőm,eddig még nem sikerült!(24éves vagyok)

Most 11hós lányomnak 2éves koráig nem adhatok tojásfehérjés dolgokat!Nehogy ő is az legyen!

Szerintem semmiképp ne adj neki tojásfehérjét 1 éves kor alatt!Csak neki ártasz,nagyon rossz mint minden ételallergia,nekem elhiheted!

2009. okt. 29. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Én ezt kiküszöböltem, mert tudtam, hogy a nagymamák hajlanak az össze-vissza táplálásra:


többször elbeszélgettem anyukámmal és anyósommal is az egészségügy változásairól, meg arról, hogy fejlődik az orvostudomány, máshogyan van, mint annak idején volt, volt a védőnő, és ezt meg ezt mondta/tanácsolta/ajánlotta ezért meg azért. (Indoklással!!!) Így vezettem be azt a dolgot, hogy csak azt adhatnak a gyereknek, amit én megengedek.

Mielőtt etetik/etették, mindig megkérdezték, hogy ezt meg ezt lehet-e, így szépen lassan ők is megtanulták, mik a mai hitvallások etetés-ügyben.

Így nem is kellett velük veszekedni, szerencsére ugyanolyan maradt a kapcsolatunk, és olyan sem fordult elő, hogy mással etették, mint amivel lehetett volna abban az életkorban.

Így még büszkék is voltak magukra, hogy tanultak, feszültség se volt, és mégis etethették a gyereket, ha már ez olyan fontos tényező nekik.


Neked is ezt ajánlom, nyilván anyósod nincs tisztában a mai hozzátáplálással, és a sorrendekkel.


Az más kérdés, hogy ha már ezerszer elmondtad neki, hogy mit miért, és mégsem érdekli. Az már bunkóság, és keményebb eszközhöz kell folyamodnod.

2009. okt. 29. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!