Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A tüdőgyulladásnak van jele?...

A tüdőgyulladásnak van jele? Miből vették észre hogy az van a babátoknak?

Figyelt kérdés
Kisfiamat elvittem a dokihoz mert halottam hogy sípol a tüdeje, meg egy kicsit köhög. Meghalgatta, halott ő is a zörejt, kaptunk Cedax babyit, meg Theophylin kupot légzéskönnyitésre. Tegnap este óta már annyira köhög hogy olyan mintha ugatna.Holnap kell visszavinnem a dokihoz. Még ma lesz a második adag antibiotikum. Javulás várható lenne már?
2009. okt. 29. 08:00
 1/10 A kérdező kommentje:
Ja és persze nagyon aggódom, nehogy tüdőgyulladást kapjon.
2009. okt. 29. 08:01
 2/10 anonim ***** válasza:
52%

A tüdőgyulladás magas lázzal jár.

Jobbulást nektek!!

2009. okt. 29. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
73%

Azért köhög mert a váladék távozik a tüdejéből és ez jó!Ne aggódj nem hinném,hogy tüdőgyulladása lenne.Azt a doki észre vette volna!

Am magas láz,bágyadtság,nehéz légzéssel jár a tüdőgyuszi.Nem lehet összetéveszteni mert irtó rosszul érzi magát a beteg.

2009. okt. 29. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat. Első baba és nagyon aggódom, nehogy baj legyen.
2009. okt. 29. 08:14
 5/10 A kérdező kommentje:
És láza nincs.
2009. okt. 29. 08:14
 6/10 anonim ***** válasza:
nem feltétlen jár lázzal.10 hetes babámnak 8 hetesen volt,mert bukizott és letüdözte este,éjjel nehezen vette a levegőt,sipolósan,másnap reggel levittem dokihoz,ő is hallott zörejt,beutalt tüdő röntgenre,és az kimutatta a foltota tüdőcskéjén,majdnem bennt is fogtak minket,de mondta a doki ha beviszem hozzá minden napakkor haza enged.kaptunk zinnat antibiotikumomot,1 hét alatt rendbe rakta a kis drágámat!
2009. okt. 29. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok. ha folyadék lemegy a tudőre,az 6 órán beül gyulladást okoz,úgyhogy szerencsre hogy elvittem dokihoz mert nagyon csúnya gyulladást tud okozni mondta a doki. Szerintem holnapra már használni fog a gyógyszer,én is 2.nap észleltem javulást! Gyógyulást Nektek!
2009. okt. 29. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem soha nem volt láza a lányomnak amikor tüdőgyulladása volt!!! Délelőtt még meghallgatta a doki, kicsi nátha, semmi antibiotikum, meggyógyul magától, délután már sípolt, kórház, tüdőgyulladás. Akkor volt 6 hónapos. Akkor azt mondták, akár 1 óra alatt kialakulhat, biztosat szerintem csak a rötgen tud mutatni!! Szerintem, vidd minél hamarabb orvoshoz!
2009. okt. 29. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek. Én mikor elvittem dokihoz, akkor mondtam neki hogy hallom hogy sípol a kicsinek a tüdeje. Nem küldött röngtenre, pedig nyugodtabb lennék tőle. Most már nem hallom sípolni, csak nagyon hörög.
2009. okt. 29. 08:54
 10/10 anonim ***** válasza:

Nekünk 5 hetesen torokgyuszink volt, nagyon köhögött is. Mikor orvos megnézte adott gyógyszert és azt mondta, hogy átmenetileg erősödhet a köhögés ne ijedjek meg. Így is lett és eltartott a köhögés vagy 10 napig (antibiotikumot nem kapott). Lehetséges, hogy a te dokid elfelejtette megemlíteni. Várd meg a holnapot. Ezenkívül 1 adag antibiotikum szinte semmi. Minimum 5 napig kell szedni (legalábbis felnőtteknél)ahhoz, hogy hasson és ne essen vissza a szervezet. Ezt meg onnan tudom mert anyukám gyógyszerész.

8,5 hós anyuka

2009. okt. 29. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!