Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért szeretnek mártírkodni...

Miért szeretnek mártírkodni az anyukák?

Figyelt kérdés

Kissé kiakaszt, amikor egy babát nevelő (tehát még testvér sincs, aki plusz gond lenne)anyukák rendszeresen "előadják", hogy mennyire kivannak, még főzni sincs idejük (ezért inkább rendelik a kaját), a babájuk fizikailag és sokszor lelkileg is a padlóra küldi őket stb. Meglátásom szerint csak a napi teendőiket kellene átszervezni a baba mellett, ehelyett azonban ezen az oldalon "sírják ki" magukat (ráadásul sok esetben a válaszadók is abban erősítik meg, hogy hát ennyi áldozattal jár a gyereknevelés, törődjenek bele, másnak is ilyen "szörnyű" a sorsa).

Vagy ez egyszerűen abból fakad, hogy a siránkozás a magyar mentalitás egyik jellemző vonása???


2009. okt. 28. 12:06
1 2 3
 21/24 A kérdező kommentje:

Leírok egy nagyon sarkított példát:


Kérdés: Mit tegyek? Nem tudom napközben nyugodtan kifesteni a körmeimet, mert a 6 hónapos babám üvölt, ha nem figyelek rá. Teljesen kivagyok, nincs magamra egy percem se!!!


Válasz (amit nem tartok hasznosnak): Jaj, ne is mondd, én is így vagyok ezzel!

Válasz (ami szerintem hasznos lenne): Csináld akkor, amikor a gyerek alszik!


Szóval én csakis olyan egy gyermekes anyukákról beszélek, akik "problémája" egy kis szervezéssel azonnal megoldható lenne. Igazából azt nem értem, hogy miért nem változtatnak, nem jut eszükbe vagy más dolog áll mögötte?

2009. okt. 28. 16:49
 22/24 anonim ***** válasza:
34%

Én egyet értek veled. Lassan már kezdem azt gondolni, hogy az anyák, a magyarok ezt élvezik. Tudják jól, hogy itt úgysem kapnak ilyen típusú kérdésre hasznos választ. Néha már az az érzésem, hogy konkrétan azért írják ki, hogy tudjanak egymásnak panaszkodni, szídni a szemét anyóst aki örül, hogy felnevelt tisztességesen egy vagy több gyereket (hiszen ha nem lenne tisztességes akkor nem ment volna hozzá az anyuka sem) és most szeretné élni kicsit az életét, meg a férjet aki egésznap értük dolgozik... Nem értem őket. Jönnek sírni, hogy még wc-re sem tudnak elmenni. Hát kérem, én nem vagyok híve a sírni hagyásnak, de ha valaki azt mondja nekem, hogy a gyerek lelkisérült lesz, mert 5 percre beteszik a járókába hogy anya pisiljen egyet, hát megeszem a kalapom. Sokszor ők következetlenek, aztán meg jönnek panaszkodni... Más élethelyzetben is köztudott az a mondás, hogy akkor változtat az ember amikor valami nagy dolog történik vele (pl szakít vele élete szerelme vagy valami trauma). Igen, az a véleményem, hogy sokszor maguknak csinálják a sok gondot. Régen nem csináltak ekkora dolgot a gyereknevelésből, mégis emberek lettünk!

2 (nagyobb) gyerekes anyuka

2009. okt. 28. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
65%

14.53-as vagyok.

Mint írtam szerintem minden elhatározás és szervezés kérdése. Valamit valamiért. Én kevesebbet alszom, pedig a gyerek előtt nagy mormota voltam, most beérem 5-6 óra alvással is, csak hogy szent legyen a béke és mégsem vagyok fáradt. Mondjuk, nincs is időm azon gondolkozni, hogy fáradt vagyok-e vagy sem, mert mindig van tenni valóm. Meg kell tanulni jól beosztani az időt és akkor mindenre jut.


Nekem délután még anyukám történetei jutottak eszembe a kérdésed kapcsán. Sokszor elmesélte, mikor panaszkodtam neki, hogy ő két pici gyerek mellett kézzel mosott (mivel nem volt mosógép) és akkor még eldobható pelus sem volt, tehát nem volt elég hetente egyszer mosni, emellett még főzött mosogatott, takarított, bevásárolni járt. Én sokszor belegondoltam abba, hogy hogy bírta és nekem ez is segített változtatni. Nehogy már én egy gyerekkel, mosógéppel, mosogatógéppel, eldobhatópelussal a lakásban ne végezzek a mindenapi teendőimmel.

Nem tudom a panaszkodó anyukák mit tennének ha régen lettek volna anyák.

Én mindenkinek javaslom, aki kicsit is úgy érzi, hogy nem tudja beosztani az idejét, hogy gondolja át a dolgait és ossza be okosan az idejét, mert az eredmény megri.

2009. okt. 28. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
Nekem egy babám van, egy 3 hónapos kisfiú. Segítségem egyáltalán nincs, a férjem dolgozik, a háztartást is el kell vezetni valahogy, és a pici nagyon sok időt igényel, főleg hogy éjszaka többször felkel. Fárasztó, de nem panaszkodom, tudtuk amikor babát vállaltunk, hogy fel kell kötni a gatyát :-) Aki meg arra panaszkodik, hogy nincs ideje körmöt festeni vagy szoliba menni, az ( bocsánat, senkit nem akarok megbántani!!! ) minek vállalt gyereket?
2009. nov. 1. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!