Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért szeretnek mártírkodni...

Miért szeretnek mártírkodni az anyukák?

Figyelt kérdés

Kissé kiakaszt, amikor egy babát nevelő (tehát még testvér sincs, aki plusz gond lenne)anyukák rendszeresen "előadják", hogy mennyire kivannak, még főzni sincs idejük (ezért inkább rendelik a kaját), a babájuk fizikailag és sokszor lelkileg is a padlóra küldi őket stb. Meglátásom szerint csak a napi teendőiket kellene átszervezni a baba mellett, ehelyett azonban ezen az oldalon "sírják ki" magukat (ráadásul sok esetben a válaszadók is abban erősítik meg, hogy hát ennyi áldozattal jár a gyereknevelés, törődjenek bele, másnak is ilyen "szörnyű" a sorsa).

Vagy ez egyszerűen abból fakad, hogy a siránkozás a magyar mentalitás egyik jellemző vonása???


2009. okt. 28. 12:06
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%
Nekem hármasikreim vannak. És megmondom őszintén, engem is kiakaszt néha, ha valaki egy babát nevel nekem képes azt mondani, hogy hogy kivan, meg stb. Hát oylankor csak állok és nézek rá, hogy mi van??? POnt nekem mondod ezt??? És ahhoz képest hogy az én kicsikéim hárman vannak, szerintem én nem panaszkodok annyit (inkább csak anyukámnak szoktam elmondani a gondjaimat, ill. tőle kérek tanácsokat) a mindennapkban jól elvagyok, pedig segítségem se sok van, néha jön a mama-papa.
2009. okt. 28. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:

5 hónaposak az ikreim.


Valószínűleg félreérthetően fogalmaztam: én nem azt mondom, hogy senkinek nem lehet kimerítő napja egy baba mellett és ne panaszkodjon, hanem arról az esetről beszélek, amikor olyanok írnak, akiknek tele van a puttonyuk az egész anyasággal, pedig a gyerek csupán gyerek (nincs semmi baja). És amikor felteszik a kérdést, hogy lesz-e második, hát azonnal rávágja, hogy őt annyira kimerítette az első, hogy biztosan nem kell még egy mellé.


Nem szoktam minden kérdést elolvasni, csak azokat, amelyek aktuálisan érdkelnek. Ezek válaszaiban szoktam (sajnos) ilyen anyukákkal találkozni.


A hármasikres anyukának meg minden tiszteletem és elismerésem!

2009. okt. 28. 14:03
 13/24 anonim ***** válasza:
66%
13:02-es vagyok. Teljesen egészséges a fiam! Attól, hogy anyás, és az első három hónapban hasfájós volt, attól még nem szenved semmilyen betegségben.... bár állítólag ikreid vannak, úgyhogy ez ismerős lehetne... Mindegy. Szerintem meg az a szomorú, hogy valaki abban leli örömét, hogy feltesz egy provokatív kérdést, majd jókat csámcsog rajta. Na én meg ettől kapok frászt!
2009. okt. 28. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%

Hááát, ha 5 hónaposak, akkor lassan készülhetsz, hogy ketten kétirányban fognak kúszni-mászni:))) Onnantól kezd igazán érdekessé (fárasztóbbá) válni a gyermeknevelés, hogy mindenhova elmásznak, olyanba nyúlnak, amit nem szabad, esnek-kelnek, életveszélyessé és egyben fárasztóvá válnak. Amióta a babám elindult, azóta fogytam közel 10 kg-ot, vékonyabb lettem, mint valaha. Nem mártírkodás, de készülj az egésznapos tornaórára.

A 10 hónapos hisztis, rajtamcsüngős baba anyukája

2009. okt. 28. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:

Kedves 13.02-es!

Nem igazán értem, hogy miért kell minden egyes szavamba belekötni csak azért, mert nem tetszik a kérdésem. Erre én is mondhatnám, hogy minek olvasod, ha...


Nem azért tettem fel a kérdést, hogy provokáljak, hanem azért, mert komolyan kíváncsi vagyok az anyukák véleményére: azokéra, akik ezt ugyanúgy látják mint én, és azokéra is, akik pont ellentétesen. Sajnálom, ha Téged ez ennyire sért.


Egyébként nem csak állítólag, hanem tényleg ikreim vannak. ;)

2009. okt. 28. 14:19
 16/24 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Valahogy én is így voltam ezzel. Én is voltam sírós kismama, néha az egész puttonyom tele volt az egésszel. A lányom tudja ég, hogy miért 6 hónapos koráig olyan sírós volt, hogy itt a környéken azt hitték, hogy min. ölöm vagy éheztetem a gyereket. Nagyon elegem volt, hogy nem aludtam, nem tudtam soha a dolgom végére érni, semmire nem volt időm, segítségem nulla, mamák papák, rokonok 250 km-re.

Aztán egyik nap azt mondta elég, ez így nem lesz jó, és átszerveztem a napjaimat. Azóta hihetetlen de mindenre van időm, még napi egy óra netezésre is.

Én tudom, mi a nem alvás, sírás, nyúzottság, de most már én is úgy gondolom, hogy mnden szervezés kérdése. Én pl hajnalban kelek a férjemmel, mire a lányom felkel (7, fél 8 fele) már kész az ebéd, utána együtt teregetünk, mosunk, vasalunk és még este is van, hogy őt ágybadugom, és akkor fejezem be a napi teendőket. Sokkal nyugodtabbak a napjaink, több időm van a picire, ő sem nyöszög annyit (mert a főzést rendszerint végigsírta). Igaz vele most már könnyebb, mert 17 hónapos.

Azért Neked még tényleg most jön a java, a mászni tanulás, járni tanulás még egy gyerekkel is kész életveszély, nemhogy kettővel, vagy hárommal. Mindenesetre minden elismerésem annak aki ikreket nevel (akár kettes, akár hármas) és nem nyafog. Én még csak néhány hónapja jutottam el odáig, hogy azt tudjam mondani, hogy most már belefér még egy gyerek. De azért azt is valljuk be, hogy az ember ha ikrekkel van, rá van kényszerítve, hogy több fele figyeljen.

2009. okt. 28. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

Kedves 14:53-as válaszoló! Köszönöm a soraidat, jó volt olvasni!

Igazából nem akartam ebbe a kérdésbe belekeverni a gyerkőcöket, de így alakult. Tudom, hogy sok minden még csak most jön az életünkbe, de úgy gondolom, hogy eddig is segítség nélkül oldottam meg (rokonaim 100 km-re laknak), ezután is így lesz, más nem oldja meg őket helyettem... Én is mindig változtatom a "forgatókönyvet" aszerint, hogy hogy alakul a "fejlődési ritmusuk", most a fogzás miatt sok minden késő estére marad, amikor már lefektetem őket és "csak" szoptatni járok be a szobájukba. Napközben szinte semmire nem marad idő, mert alig alszanak, ha meg ébren vannak, velük foglalkozom.


További sikeres és nagyon boldog babázást kívánok Neked és az összes válaszolónak!

2009. okt. 28. 15:13
 18/24 anonim ***** válasza:
51%

Szia!


Megmondom őszintén,rendesen felbosszantott a kérdésed!Akinek egy babája van annak már nem lehetnek gondjai?Az már nem is anya és csak ne nyavalyogjon?Az egy gyermekesek élete olyan gördülékeny,mintha nem is lenne a gyerek?Igen,nehezebb 2 gyerekkel,de ettől még nehéz egy babával is.A barátnőm lánya és az én kislányom egyidősek és azt mondja,sosem cserélne velem.Nem beteg a lányom,nem volt hasfájós,egyszerűen csak óriási a társaságigénye.A gyerekorvosom azt mondta,nem irigyel,látva a gyors fejlődését( 6,5 hónaposan már kapaszkodva feláll és lépeget ),mert sejti mennyi energia kell hozzá.Egyedül vagyok vele,több száz km-re a rokonoktól,nincs senki,aki átugrana egy fél órára,hogy ne csak én foglalkozzak vele.A párom katona,csak hétvégente jön haza,egyedül csinálok mindent.És sikerül is mindent megcsinálnom.Ettől még nekem jogom van panaszkodni,hogy bár lenne néha egy fél óra szabadságom,amikor csak lefekszem és nézhetek magam elé.Jogom van azt mondani nap végén,hogy fáradt vagyok.Joggal érzem magam 100%-ig anyának egy babával is!

Szóval engem ne minősítsen senki azért,mert neki ikrei lettek,mert ha Neked született volna egy babád,akkor te járnál abban a cipőben és senkinek sem lenne joga leszólni azért,mert egy mellett is elfáradnál.

2009. okt. 28. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:

Kedves 14.53-as! Az általad megfogalmazottakkal kapcsoltosan eszembe jutott egy kérdés: lehet, hogy akiknek "problémájuk van" a gyerekneveléssel (úgy, ahogy Te sem tudtad összeegyeztetni a gyerekkel való foglalkozást a többivel) esetleg eszükbe se jut, hogy változtatni kéne és hogy min? Vagy csak akkor jutnak el idáig, ha betelt a pohár?


Tényleg jószándék és a kíváncsiság vezérel, kérlek ne sértődj meg a kérdésemen! Köszönöm!

2009. okt. 28. 15:37
 20/24 A kérdező kommentje:
Kedves 15.35-ös válaszoló! Teljesen félreértetted a kérdésemet, én nem nézek le senkit, akinek "csak" egy gyereke van. Bocsánat, ha felbosszantottalak, de a kommentjeimben megpróbáltam jobban kifejteni, hogy pontosan mire gondolok. Sajnálom, ha így se voltam érthető... :(
2009. okt. 28. 15:40
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!