Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az éjszakai szopiról hogy...

Az éjszakai szopiról hogy szoktattátok le a babátokat? Melyik módszer vált be?

Figyelt kérdés

9 hós a lánykám és már szeretném leszokatni az éjjeli ciciről, mert 2 óránként kel, én meg minden reggel fejfájással.Éhesnek nem éhes, foga sem jön most, egyszerűen csak így tud vissza aludni.Az én hibám, mert mindig cicit kapott amikor csak felkellt.

Mit tehetnék ilyenkor?


2009. okt. 28. 10:12
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
67%

Nem a cicizéssel van a baj, hanem az alvással.

Olvasd el az "Aludj jól , gyermekem" c, könyvet, nekem bevált.

Lányom leszokott a cumiról, a ciciről, és az éjjeli ébredésekről, emelett azóta egyedül alszik el éjjel és nappal is. Csak ajánlani tudom!

2009. okt. 30. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
81%
Én semmilyen szakkönyvet nem olvastam,de a 11,39-el tökéletesen egyet értek.Lehet,hogy szerencsés vagyok,de mindhárom gyerekem 2-3 hósan átaludták az éjszakát este 8-9-től reggel 7-8-ig.Én amikor már nem kifejezetten evés céljából szopiztak nem adtam cicit éjszaka.Cumit adtam nekik,kettő még most is cumizik de nem bánom,nem is akarom elvenni tőlük.(Hozzá teszem én nem vagyok sem a cumi sem a cumis üveg ellen,semmilyen hátrányát nem láttam látom,és előbb-utóbb minden gyerek leszokik róla.)Viszont amikor már nem ettek éjszaka,nem adtam sem teát sem vizet sem egyebet helyette,mert erre ugyan úgy rászokik és felkel érte minden éjjel mint a ciciért.És én is ébren tettem teszem le mindig a gyerekeket aludni az ágyukba.Meg vannak az esti rituálék,fürdés,vacsi,mese,szeretgetés,zene,és alvás.Lehet,hogy megkínlódjátok a szoktatást,de szerintem megéri.A gyereknek is jobb ha kiegyensúlyozott kipihent.És nehezen tudom elképzelni,hogy lehet kipihent amikor egy éjjel 4-5x felkel.Vannak az alvásnak fázisai,amikor éberebben alszunk mi is ahogy a gyerekek is.Az alatott babákkal az a baj,hogy azt az állapotot keresik ilyenkor,ahogy elaludtak.Amelyik egyedül alszik el az ágyában az ilyenkor mocorog kicsit és alszik tovább,mert elalváskor is úgy volt minden,aki altatva vagy cicin aludt el,az azt keresi.Én minden képen az alvási szokások kialakításában látom a hibát.ÁÉs szerintem igaz,hogy olyan szokásokat vesznek fel a gyerekek amilyenre a szülők anyuka szoktatja őket.Persze vannak babák akikkel nehezebb,van akikkel könyebb.Nekem sem volt egyforma a három.De az alvást sikerült úgy alakítanunk,hogy az egész család éjszakái nyugalomban teljenek szerencsére.Szerintem próbáld először is ébren az ágyában elaltatni ne cicin,és ha felkel éjjel nem cicizzen,máshogy vígasztald.Tiltakozni fog a megszokás ellen az tuti,remélem nem lesz nagyon nehéz.Sok sikert.
2009. okt. 30. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
prbáld mindig legalább negyed órával eltolni az etetést. A gond az, hogy jelez neki már a szervezete, hozzászokott, hogy ilyenkor mindig enni kap és a vércukor szint leesik nagyon, ezért jelez a szervezete, ideje enni. Ha folyamatosan kitolod, egy idő után (lehet beletelik egy pár napba) nem fog már felkelni. Ennyi idősen már egyáltalán nincs szüksége éjszaka evésre, tényleg csak a megszokás.
2009. okt. 30. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem ez babafüggő, de azért lehet kísérletezni. Nekem a kisfiam elmúlt 1 éves, mikor legelőször átaludta az éjszakát. Kislányom 2 hónapos és már most átalussza (nagyon hálás vagyok érte), pedig ugyanazt teszem elvileg vele is.


Én este 10-11 között etetem és utána alszik reggelig. Hallottam olyant, hogy ha előtte már alszik, akkor alvás közben kiveszik a babát 11 kor a kiságyból és úgy felébresztés nélkül cicire teszik, megetetik. Álometetés a neve azt hiszem. Ha így nem ébred fel, akkor ezért kihúzhatja reggelig evés nélkül. Elvileg ha este 10-11 között eszik, akkor reggelig nem lehet éhes. Esetleg próbáld meg az időt húzni a fürdés utáni etetés (kb 8 körül) és a következő etetés essen 11-re, hogy akkor jó éhes legyen.

Éjszaka közepén amikor felkelt, akkor úgy csináltam, hogy semmi lámpát nem kapcsoltam fel, csak a folyosó kis fénye mellett sötétben pelenkáztam, nem beszéltem hozzá (csak megpusziltam mikor felkelt és mikor visszatettem az ágyba, akkor is, hogy ne szokjon rá arra hogy "társaság van" éjszaka)

Persze tudom milyen, én már alig voltam magamnál a sok-sok megszakított éjszaka miatt, nagyon nehéz ha nem lehet aludni éjszaka. De kitartás, így is , úgy is lassan eléri azt a kort, hogy amúgy is át fogja aludni.

2009. okt. 30. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
Mit kap este vacsira enni? Az én babám 8 hónapos és ő is rendszeresen felkelt amikor még szopizott este (mert ugye azt tanácsolják, hogy azt hagyjam el legkésőbb). szóval úgy döntöttem, hogy ez nem jó így se neki, se nekünk. Kb 2 hete ráálltunk arra, hogy éjszakára a milupa tejdarapépet kapja (olyan mint a tejbegríz) utána még kicsi szopi és alvás. Nagyon meghökkentem, mert amint megevett egy egész adag darát, reggel 5-kor kelt legelőször. Persze ez babafüggő, de nem gondoltam volna, hogy ilyen gyorsan menni fog. Azóta ezt vacsizzuk és 6-6 körül kel rendszeresen.
2009. okt. 30. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
Nálunk is az vált be hogy apa ment át éjszaka!!! Mi az hogy de hajnalban kel???? És te meg 24 órában a gyerekkel vagy....
2009. okt. 30. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
59%

# Akit nappal épít: az éjjel leomlott”


(Székely népballada)


Kővímes Kelemen várához hasonlatos – sajnos – sok esetben a gyermekek bizalmának épülése. A biztonságos kötődés kialakulásának feltétele az anya érzékenysége, válaszkészsége. Ebben a tekintetben sajnos kultúránk különbséget tesz éjszaka és nappal között; míg nappal teljesen elfogadott az anya odaadó viselkedése, az éjszakai gondoskodás, szoptatás, dajkálás, együttlét sokak által elfogadhatatlan és nem ajánlott. Külön „szakirodalma” van a sírni hagyásnak, az alvásra való tanításnak. Pedig a baba számára éjszaka talán még fontosabb a testközelség, a biztonság, hiszen evolúciós örökségének részeként él benne az éjszakától és a magánytól való félelem.

Olyan kutatás sajnos még nem született, mely alátámasztaná: az éjszaka magára hagyott, vagy kizárólag meghatározott időközönként látogatott (alvástréningezett) gyermek bizonytalanul kötődik. Ebben a tekintetben ugyanis sajnos még a szakmai vélemények is megoszlanak, sokszor épp orvosok, pszichológusok ítélik magányra a gyermeket éjszaka.

Egy elgondolkodtató eredményt azonban érdemes felidézni: videofelvételekkel követték a vizsgálatba bevont gyermekek alvását, melynek során kiderült, hogy a szülők által jó alvónak tartott gyermekek is többször felébrednek az éjszaka folyamán, de ennek nem adnak hangot.

A szerző szerint nem helyes a gyermekek megkülönböztetése azon az alapon, hogy átalusszák-e az éjszakát vagy sem, hiszen a vizsgálat szerint az összes – egy éves kor alatti – gyerek felébredt, szerencsésebb lenne jelző (signalers) és „önnyugtató” (self-soothers) gyermekekről beszélni. Azt már nem tudhatjuk, hogyan képes egy pár hónapos gyermek az éjszaka közepén megnyugtatni önmagát, az önnyugtatás kifejezés azonban sokat elárul: eszerint nyugtatásra van szüksége a gyermeknek, amit – jobb híján – önmagának kell megoldania.

Az ősbizalom kiépüléséhez a gyermeknek éjjel-nappal szüksége van édesanyja nyugtatására. Napközben felépített bizalmát mi tartaná életben a magányos éjszaka során?


Irodalom:


Anders, Thomas F. (1994) Infant sleep, nighttime relationships, and attachment

Psychiatry Vol. 57.


Anders, T. (1979): Night waking in infants during the first year of life. Pediatrics 63: 860-864.



Az "Aludj jól" mellé ezt is ajánlom.


Nekem 20 hós fiam kel éjjel 1x2x,melettem alszik,Amikor 5x volt fenn akkor sem voltam egyáltalán fáradt,mert nem kellett felkelnem mászkálni éjjel.Az is igaz hogy minden gyerek más,testvérei 8-9 hósan átaludták az éjszakát pedig még szoptattam.Türelmesnek kelllenni,ki fogja nőni,ahogy érik az idegrendszere úgy fog kevesebbet ébredni.


[link]


Tévhit: A jó babák végigalusszák az éjszakát


Még egy dolog. Ki állítja azt, hogy a 8 órányi magányos, megszakítás nélküli alvás (1) normális, (2) egészséges vagy egyáltalán (3) lehetséges? 52 éves vagyok, nem akarom megduplázni a súlyomat, mégis felébredek 3-4 óránként. Egy másik emberi lénnyel, egy horkoló kutyával és alkalmanként egy macskával alszom együtt. Szóval? Ez vajon azt jelenti, hogy alvásból megbuktam?

2009. okt. 30. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
68%

Ekkora marhaságot rég hallottam mint amit 17,35 írt le:-))))Nekem is 3 gyerekem van,mindhárom átalussza az éjszakát 2-4 hós kora óta este 8-reggel 8-ig.És nekem szörnyű fárasztó volt amíg szopiztak éjszaka,és fel kellett egy éjjel 1-2x kelnem.Állandóan fáradt kialvatlan voltam,mert nem tudtam egyhuzamban aludni 6-7 órát legalább.Ha felébredek nem vagy csak nehezen tudok vissza aludni.És nem is itattam sosem a gyerekeimet éjjel,mert feleslegesnek tartom amire szintén felébred és rendszer lesz belőle.Viszont én is adtam adok cumit nekik,és nem tartom rossznak.Egyik sem lelki beteg,mert hagyom,hogy kipihenjék magukat és nem éjjel dencölöm őket.Ez nálunk nappal szokás,és így is marad.Meg van a megfelelő kötődés mindhárommal,imádjuk egymást maximálisan kialakult a bizalom anya-gyerek kapcsolat.És sosem hagytam sírni egyiket sem még 5 percig sem!!!Nem ezért alszanak éjjel,hanem mert ez a normális.Ha valamelyik felsír éjjel azonnal a szobájába vagyok,de szerencsére ilyen nálunk összesen talán 2 havonta 1x fordul elő a 3 gyereknél.És sosem aludtak a mi ágyunkban,és nem is fognak,mert nem tartjuk jónak.Csak reggel van közös hancúr.Kiegyensúlyozott vidám mosolygós gyerekek,az oviba szoktatással semmi problémánk nem volt,kedvesek közvetlenek barátkozóak mind,könnyen beilleszkednek társaságba is,még egyikkel itthon vagyok Ő 1 éves.

Szerintem ha azt szeretnéd,hogy nyugodt legyen a családotok éjszakája kezd az alvással,és ne a cici megvonással először.Az altatott babák ébrednek fel teljesen éjszaka,és keresik azt az állapotot ahogy elaludtak.Amelyik maga alszik el,Ő nem kel fel.Ébren kell letenni az ágyába aludni.Persze én sírni nem hagynám,de boztosan tiltakozni fog,a megszokottat szeretné.Én akkor is átszoktatnám,mert ezt nem is bírnám,hogy éjszakázzon ekkora gyerek.Sok sikert.

2009. okt. 30. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
Kedves 18.10.Akinek nem inge ne vegye magára.
2009. okt. 30. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
az alvást a vegetatív igedrendszer vezérli, vagyis nem tudjuk befolyásoilni. nem direkt ébred, neki sem jó, nem lehet befolyásolni, maximum szoktatás, esti rutin, napközbeni rend, nyugalom...ennek ellenére lehet, hogy csak négy-öt éves kora körül rendeződik a helyzet. a friss levegő, testmozgás, pl. úszás, később nagy séta, játék sok gyerekkel, rohangálás fárasztó és jobban alszanak...
2009. okt. 30. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!