Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az éjszakai szopiról hogy...

Az éjszakai szopiról hogy szoktattátok le a babátokat? Melyik módszer vált be?

Figyelt kérdés

9 hós a lánykám és már szeretném leszokatni az éjjeli ciciről, mert 2 óránként kel, én meg minden reggel fejfájással.Éhesnek nem éhes, foga sem jön most, egyszerűen csak így tud vissza aludni.Az én hibám, mert mindig cicit kapott amikor csak felkellt.

Mit tehetnék ilyenkor?


2009. okt. 28. 10:12
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Mi már akkor leszoktunk az éjjeli ciciről amikor elérte a 6 kg-ot. Azóta 6 helyett már csak kétszer kel, ilyenkor kap 2-3 korty sima vizet és visszaalszik. Sztem még sok idő, mire majd átalussza kelés nélkül az éjszakát, mert nagyon megszokta 5 hónap alatt is az éjjeli cicizést.
2009. okt. 28. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
80%
Mi is így vagyunk. 8,5 hós. Bár mi csak 2x kelünk, de engem nem zavar. De azért kíváncsi vagyok. Kipróbáltam, hogy vizet kapott, hát olyan fejet vágott neki:)
2009. okt. 28. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
1x próbáltam a vállamon kicsit ringatni, hát olyan ordításba kezdett... Lehet, hogy másképp nem fog menni?
2009. okt. 28. 10:20
 4/25 A kérdező kommentje:
Soha nem volt jó alvó.1 kezemen megtudnám számolni hányszor aludt át éjszakát.
2009. okt. 28. 10:21
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

Mintha csak én írtam volna a kérdést!! :)

a fiam 10 hós, detto a helyzet!

2x-3x kel, és csak cicin alszik vissza. ringatni nem bírom, már 9kg. Víz / tea nem kell neki.

Ő is eddig a 10 hónap alatt max ha 10x aludt úgy hogy szinte fel sem kelt.

Együtt érzek veletek csajok! :))

2009. okt. 28. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is ez a helyzet :-( 11 hónapos. Már 1 kelésről (éjfél előtt) sikerült leszoktatni, sajnos csak sírás árán. Bár szerencsénk volt, mert csak 2-3 percig sírt, és 2 nap alatt leszokott. Mostmár "csak" 2x kel éjszaka (1-2 között és 4-5 között), most ehhez gyűjtöm az nergiát, hogy erről is leszoktassam. Félek, hogy ez nehezebben fog menni, mert pici kora óta így ébredt, csak a fogak miatt kezdett többször kelni.
2009. okt. 28. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
Nekem is éjfél körűl kel először és arra gondoltam hogy először erről szokatom le.Majd fokozatosan a többiről.Ezek szerint így sikerrel járhatok?Még ha egy pár napig is cirkusz lesz belöle, de tennem kell valamit.
2009. okt. 28. 11:43
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

11:39-es vagyok

Mivel igen hasonló cipőben járunk, így csak biztatni tudlak. Nálunk tényleg gyorsan és kevés sírással járt az eslő kelésről való leszoktatás. Gyűjtöm a lelkierőt a többihez. Hétfőn lesz 11 hónapos a kisfiam, addig adok haladékot, aztán kemény leszek :-)

De valóban csak fokozatosan lehet. Szerintem kegyetlenség lenne megvonni tőle egyszerre az öszes ébredésnél a cicit, ráadásul akkor aztán tényleg egész éjjel nem lenne alvás. Sok sikert neked is!

2009. okt. 28. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
69%
Amelyik szopit szeretnéd tőle megvonni, abban az időben apa menjen be hozzá visszaaltatni. Egy idő után megszokja hogy nincs cici, és nem fog felkelni. Nálunk ez jött be, szintén 4-5-6alkalommal kelt éjjel, de csak cumizott rajta és nem evett. Akkor elkezdtem ahoz szoktatni, hogy éberen teszem az ágyba, simizem a hátát amíg el nem alszik. Ahoz szoknak hozzá amit mi csinálunk velük. Tehát ha mondjuk cici helyett teát adsz neki, akkor azért fog felkelni... Nehéz, de nem lehetetlen. Gondolj arra, neki is jobb lesz ha 5-6helyett csak 1-2alkalommal kel éjjel és megszokja hogy a cicin nem visszaaludni kell.
2009. okt. 30. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
Sajnos apa hajnalban kel minden reggel, így csak szombat éjjel tud segíteni.Már kértem töle, segít, de a többi rám marad.
2009. okt. 30. 11:43
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!