Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy tudom erről leszoktatni?

Hogy tudom erről leszoktatni?

Figyelt kérdés
10 hetes Kisfiam napközben csak kint babakocsiban-tolva-vagy az autóban hajlandó aludni.A kiságyban egy ideig elvan,nézelődik,de amikor kezd álmosodni,nyűgösködik,sír és nem akar elaludni..ringatva sem.Amint kiviszem a babakocsiban,kb 5 percre rá már alszik is,így képes átaludni akár egy etetést.De ha bent van és hagyom picit nyüszögni akkor úgy feltúrbózza magát, hogy képes egész nap alvás nélkül sírni!Más is járt már így?
2009. okt. 27. 19:07
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát, nem tudom mennyire leszel kisegítve ezzel a válaszsal, de talán a jövőre nézve még jól jöhet a tanácsom.

Én mindig azt tartom szemelőtt (előttem álló rosz példák miatt), hogy "Mindent úgy csinálj a kezdetektől,ahogyan később is szeretnéd hogy legyen".

Ha arra szoktatdo, hogy kiviszed a kocsiba úgyis ha nyűgös, akkor el is fogja várni. Minél tovább csinálod, annál kevésbé fogod tudni leszoktatni.

Mi is megvívtuk a harcokat néhány dologgal, de mostmár minden szuper itthon.

Főleg olyan alapvető dolgoknál nem szabad úgymond engedni a pillanatnyi békesség kedvéért, mit evés, alvás, fürdés. Hiszen ezek az egész életét végigkísérik az embernek, fontos hogy még most valahogy átszoktasd arra,hoyg aludni az ágyikóban kell elsősorban, de persze máshol sem tilos.

Félreértés ne essék, nem vagyok híve annak a módszernek sem,hogy hagyjuk sírni a babát aztán majd elfárad, de valamennyit kell hagyni. Azért merem ezt állítani, mert nekünk is voltak ilyen gondok az első néhány héten, de megoldódtak,mert nem engedtünk annak,hogy a baba mondja meg a szabályokat.

Sok sikert nektek!

2009. okt. 27. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. De meddig hagyjam sírni? Példa: REggel 7-kor felébred, eszik, büfi, ásítások látszik rajta, hogy még álmos és aludna. Vissza rakom a kiságyba elvan egy darabig után anyöszörög majd el kezd sírni és egyre jobban felpörgeti magát és volt már olyan, hogy reggel 7-től délután 2-ig csak sírt kisebb nagyobb intenzitással és akkor nem bírtam tovább és levittem sétálni, ahogy leértünk 10méter megtétele után aludt is egyfolytában 5órát.
2009. okt. 27. 20:07
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Az én kisfiam 14 hetes koráig egyáltalán nem aludt napközben, csak ugyanígy a babakocsiban, de ott azátn rögtön elaludt.

Utána lassan rászoktattam nagy nehezen a délelőtti, majd a délutáni alvásra. Nyugi, vannak ilyen babák,de egy idő után náluk is beáll a napközbeni alvás. A fiam a legnagyobb alvó mostmár, naponta kétszer alszik másfél-két órákat.

Én úgy "tanítottam meg" a délelőtti alvásra, hogy mikor reggel felkelt, kapott enni, de mindent úgy csináltam mintha még éjszaka lenne (nem kapcsoltam fel a lámpát, nem beszéltem hozzá stb...) és így kb. 1-2 hét alatt megszokta és simán aludt tovább. Később már erre sem volt szükség, felkelt, aztán ha elálmosodott magától elaludt.

Később már a délutáni alvásra nem volt nehéz rászoktatni.

Megértelek, nagyon nehéz az ilyen babákkal (az ember nem tud pihenni napközben, sem a dolgait csinálni), de ez is el fog múlni.

Kitartás!

2009. okt. 27. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!