Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány hónapos (éves) korig...

Hány hónapos (éves) korig kell/lehet popsiban hőt mérni? Ha ott mérem, mennyit kell "visszaszámolni"?

Figyelt kérdés

Ugyanúgy 37 fok fölött van hőemelkedés és 38 fölött beszélünk lázról, mint a felnőtteknél?

15 hónapos babánál megfelelő eredményt ad a hónaljban mért vagy nála még popsiban kell mérni?

Melyik a "jobb" lázmérő?: a higanyos hagyományos vagy az újfajta elektromosak?


2009. okt. 27. 12:26
 1/5 anonim ***** válasza:
ugyanúgy van hőemelkedés és láz, mint a felnőtteknél. Ha popsiban méred 5 tizedet kell visszaszámolni. Nekünk digitális van. A 15 hónapos babádnál te tudod kitapasztalni, hogyan engedi jobban popsiban v. hónaljban. Én a 20 hónapos kisfiamnak hónaljban mérem.
2009. okt. 27. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A higanyos hőm.egyértelműen jobb mint az újfajta.

Addig kell fenékbe mérni amíg nem tud szépen megülni és jól odaszorítani a hőmérőt.Ez gyerekfüggő,de egy 15 hós szerintem még csak fenék.Fél fokot kell levonni,pl 37,2 az csak 36,7 tehát jó.Az értékek levonás után ugyan úgy kezelendő mint a felnőtteknél.

Egy gyerekápoló

2009. okt. 27. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
a higanyos hőmérőt betiltották.
2009. okt. 27. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Igen betiltották,de szerencsére van még raktáron belőle.Azt mondták régebben,hogy egy higanyos hőmérőben annyi higany van ami még nem okozhat gondot.Szerintem a betiltásnak egy kicsit túlzott óvatosság az oka.

A higanyos lázmérőnél nincs megbízhatóbb,akinek még van kezelje kincsként!

2009. okt. 27. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Kb.másfél éves koráig szerintem, de ez gyerekfüggő. 0,5 fokot kell visszaszámolni. Én egyik nap vettem a patikában hőmérőt. Kértem, hogy ne elektromosat adjanak, mert azzal mindig pórul jártam. Öt-hat mérésnél soha nem tudtam vele többet mérni, mindig merülőben volt az elem, 35 fokokat mutatott. Olyan lázmérőt adtak, ami egy az egyben olyan, mint a higanyos, csak nem higany van benne, hanem valami más anyag. Úgyhogy marad minden a régiben:)
2009. okt. 27. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!