Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most akkor hogy? Popsiban...

Most akkor hogy? Popsiban mért láznál -0,5 fok vagy nem?

Figyelt kérdés
Magyarországon az az elfogadott ,hogy a fenékben mért hóból 0,5fokot le kell vonni.Külföldön élek,tegnap voltam az új védőnőnél és meséltem neki hogy volt láza 3napig,mert jött a fog és kérdezte mennyi volt,mondtam,hogy 38.3,de ugye ebből le kell vonni 0,5-öt.Ő meg erre teljesen felháborodott,hogy én hol hallottam ezt,ki mondta ezt a hülyeséget,pontosan annyi a hője amit mutat,mert a legpontosabb mérést fenékben lehet elvégezni.Ha a hónaljban mérem,akkor kell levonni fél fokot.MOST AKKOR MIVAN? nem emlékszem,hogy az előző védőnő mit mondott,de szerintem ő is ezt mondta hogy le kell vonni(mondjuk én mindenben megyek a magyar norma szerint)Ma férjem is megkérdezett több orvost,és azt mondták NEM kell levonni!Akkor hogy mérjem neki?
2011. aug. 31. 11:40
 1/6 anonim ***** válasza:
Fenékben egy csecsemő normális hőmérséklete 36.5-37.5 között van, ebből nem kell levonni semmit. 37.5 felett láznak minősül. Hónaljban csak akkor érdemes mérni, ha már nem kisbaba, és a hőháztartása egy felnőttére hasonlít, mert ott pontatlan. Legalábbis mi a gyermekklinikán így csináljuk :)
2011. aug. 31. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
45%
én úgy tudom, hogy a popsiban mért hőből 0,5 fokot le kell vonni, egyszer ügyeletre kellett vinni a babámat (gyerekklinika)és ott a doktornő is kérdezte, hogy hol mértem a lázat, és ha popsiban mértem, levontam-e a fél fokot.
2011. aug. 31. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
45%
2 hete violtunk 3 hónapos oltáson. Rákérdeztem a doktornőtől, mert már nem nagyon rémlett, de ő azt mondta (és én is így emlékeztem), hogy le kell vonni.
2011. aug. 31. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
45%
Popsiban mért láznál mindig le kell vonni 0,5 fokot.
2011. aug. 31. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Első válaszoló vagyok. Kis kavarodás van az anyukák fejében is, amire az orvosok rátesznek egy lapáttal... Egy csecsemő melegebb, mint egy felnőtt. Azért mondja, aki még mondja, hogy vonjanak le egy fél fokot, mert a felnőtt hőhöz és lázhoz viszonyítják, így talán egyszerűbb az anyukáknak, és az amúgy is leterhelt EÜ rendszerben nem rohannak rögtön orvoshoz. Viszont ha megjegyezzük a 36.5-37.5 formulát, akkor levonás nélkül is meg tudjuk állapítani mikor lázas a baba (ez külföldön mindig is így működött).
2011. aug. 31. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
30%
Én is úgy tudom hogy le kell vonni.A mi orvosunk meg a védőnőnk is mondta.
2011. aug. 31. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!