Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire etetitek változatosan...

Mennyire etetitek változatosan 12-14 hónapos gyermeketeket?

Figyelt kérdés

Kisfiam nagyon válogatós lett. Pár ételen kívül szinte semmit sem eszik meg. Félek attól, hogy ezért nem hízik rendesen.

Reggelire és uzsonnára semmi más nem eszik meg, csak kenyeret vajjal vagy májkrémmel.

Ebédre csak főzeléket eszik: brokkoli, spenót, sóska, tök és kelkáposzta. Csak ezeket eszi meg.

Vacsora szintén főzelék vagy tejpép.

Tízóraira joghurt vagy krémtúró.

Gyümölcsöt nem eszik.


2009. okt. 26. 22:07
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát mi sem eszünk túl változatosan. De legalább a gyümölcsöt megeszi. Reggeli gyümölcsjoghurt (babaétel natúr joghurttal). Sajnos se kenyeret, se zsemlét, se kiflit nem eszik, tejpép, tejbegríz sem kell.

Tízórai: gyümölcs: banán, körte, alma vagy szőlő, esetleg sajt, babapiskóta.

Ebédre valami tészta, vagy brokkolifőzelék, vagy zöldségleves., vagy fasírozott. Mást nem hajlandó enni.

Vacsira tejberizs vagy virsli, vagy megint gyümölcs. Tejet kap még napi 3-szor.

Szerintem ha az említett főzelékeket megeszi, az nagyon jó, azok egészségesek.

Sajnos gyakran válogatnak a gyerekek. Esetleg kínálgasd abból, amit ti esztek, az jobban szokta érdekelni őket.

2009. okt. 26. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Sajnos a mi kajánk csak addig érdekli, amíg meg nem kóstolja.

A tejbedarát, tejberizst sem eszi meg.

Inni sem hajlandó mást, csak vizet. A tejet és a gyümölcslét is kiköpi.

Sokszor már az idegbaj határán vagyok. :(

2009. okt. 26. 22:27
 3/5 anonim ***** válasza:
Szoptatod még? Lehet, hogy az is elég neki, és csak kóstolgat.
2009. okt. 26. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Most megnyugodtam. Már azt hittem, csak az én kisfiam ilyen rossz evő. Nálunk is ugyanez a helyzet s már sokszor "kikészít" az evésével.Van olyan nap, hogy egész nap csak vajas kenyeret hajlandó megenni. Nálunk az ebéddel van gond, nem nagyon kell neki főtt étel. Van egy két fajta amit megeszik , és kész.Csak már én unom, hogy szinte mindig ugyanaz a menü. Bízom abban, hogy előbb utóbb változni fog ez a helyzet.Kitartás Neked is. :) Legalább tudod, hogy nem vagy egyedül.
2009. okt. 27. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Igen, még szoptatom reggel és este.

Kicsit megnyugodtam, hogy nem csak az én fiam válogatós, és bízom benne, hogy gyorsan kinövi ezt a korszakot.

2009. okt. 27. 13:27

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!