Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit jelent az ebben az esetben...

Mit jelent az ebben az esetben, hogy azt eszi a baba amit ti?

Figyelt kérdés
Ha tésztás ételt esztek, akkor azt a tésztát eszi amit ti, vagy főztök ki neki külön tojásmenteset? (Már ha ti nem tojásnélkülit esztek). És a borsófőzeléket is úgy héjastul eszi lisztes sűrítéssel? 10 hónapos a babám, már sokmindent evett a miénkből, de ezzel nem vagyok tisztában.
2009. okt. 26. 20:23
 1/10 anonim ***** válasza:
60%

Nálunk szó szerint eszi azt amit mi!Ma pl sárgaborsó főzeléket csináltam fasírttal,és együtt ebédeltünk :)

Hétvégén pörkölt volt nokedlivel, "Ez a kedvence" :)

Most jöhet a lepontozás....

9 hónapos...

2009. okt. 26. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Én nem pontozlak le, csupán azért érdekelt, mert a tésztában ugye tojás van. Egyébként az én fiam is sok mindent evett már. Pörkölt, leves, paprikás krumpli. Szerinted ha eddig a borsót héj nélkül ette, akkor bevezetést igényel a héjával készült borsó, vagy adhatom egész adagban?
2009. okt. 26. 20:31
 3/10 anonim ***** válasza:
A konkrét példákra válaszolva, ha tésztát eszünk, akkor ő tojás nélkülit eszik (pl van tönkölybúza tészta tojás nélkül), a borsófőzeléket héjastúl eszi , de én sosem csinálok magamnak sem lisztes sürítést, így pő sem ezt eszi (önmagával vagy krumplival sürítek magunknak is)
2009. okt. 26. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Én rántást és habarást is teszek a főzelékekbe,

10-11 hótól nem főztem külön a főziket.

De ilyenkor még nem adtam neki mindenfélét a miénkből.

Inkább üveges bébikaja.

16 hónapos, 2-3 hónapja, hogy tényleg mindent azt eszi amit mi.

A tésztákban amennyi tojás van!!!:)

Adhatod neki nyugodtan, sokat úgysem eszik, egy héten csak 1-2x kap, nem?

2009. okt. 26. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Persze nem adnám sűrűn a tésztát hetente, kéthetente. Annyira nem is szereti.
2009. okt. 26. 21:00
 6/10 anonim ***** válasza:

1 év után eheti azt, amit te, addig lehet ilyesmivel "játszani".

Tésztát én főztem neki előtte külön, de pl a borsót már 9 hótól eheti héjasan is.

Én csak tejszines, tejfölös kaját nem adok neki, mert tejcukorérzékeny, mást mindent eszik, amit mi.

2009. okt. 26. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Eheti a borsót héjastól, ha nem bántja a hasát, max egy kicsit többet fog pukizni.Lisztes dolgokat ehet fokozatosan, már 6 hó után érdemes bevezetni.Mi 8 körül vezettük be.Tojás meg csak direktbe nem ehet, mert úgy allergizálhat.A feldolgozott tojást már kaphatja ( tészta, babapiskóta, keksz), de ezeket is csak fokozatosan.
2009. okt. 26. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Hogy lehet a borsót héjazni? Már bocsi, hogy belekérdezek, de én ezt nem értem. Most elképzeltem, hogy egyesével a borsószemeket lehámozza az ember, vagy hogy?

Nekem még kicsik a babáim, a hozzátáplásnál tartunk, de a testvérem gyerekei ennyi idősen már tényleg azt ették amit ők, nem főztek nekik külön.

2009. okt. 26. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Főzés után kell elvileg szűrőn áttörni és akkor a héja nem megy ágy csak a zöldség husa.

MI kipróbáltunk héjjal rögtön és mivel nem volt gond, így folytattuk tovább. Ha fájt volna hasa tőle, akkor természetesen mi is héj nélkül ettük volna.,

2009. okt. 26. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Én úgy készítettem a borsót kedves utolsó előtti, ahogy felvázoltad. Szemenként a még nyers borsó héjból kinyomtam a belsejét. Nagyon gyors eljárás ez, rettentő hamar megvan, és csak látszatra pepecs munka. Leülök a tévé elé, és egy műsor nézése közben megpucolom mindet. :) Ez nem fáradtság nekem, csak annyit akartam tudni, hogy ezt még meddig kell csinálom. Köszönöm mindenkinek!:)
2009. okt. 27. 11:27

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!